sobota 27. dubna, 11:15 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 15:37
 

Mám plastový kompostér, chci založit kompost. Jaké máte zkušebnosti s plastovými kompostéry? Osvědčily se vám? Jak mám začít - s hlínou? s trávou? Přiznám se, že s kompostováním nemám zatím moc zkušeností, tak bych přivítala rady a nápady zkušených, díky předem flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:38
     
    img_7002.jpg

    Nasla jsem jednu pracovni fotku... je z bauhausu, ale maji ho i v hornbachu a jinde... je to metr na metr, vyska 80cm

    Zespodu jsem jeste pridratovala pletivo proti hryzcum.. mam jich vzdy plny kompost angry smiley

    Anavi napsal(a):

    Betas, jaký máš drátěný???

     

    Teď mě napadlo, že mám po morčeti venkovní výběh, stále nevím, jak to využít... nejdřív jsem myslela vysypat ho šutrama a udělat z toho takové netradiční sedátko, ale teď přemýšlím, že bych ho dala na to zamýšlené místo, po stranách dala čistý karton nebo tkanou netkanou textilii (aby to nepropadávalo, ale přitom bylo vzdušné), aby nebyl vidět obsah a házela bych do toho na střídačku trávu, listí, kuchyňský odpad a logr či čajové sáčky. A vidělo by se..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

     
     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:45
     
    img_20180706_185759.jpg
    Další fotografie:



    Betas napsal(a):

    Proc? To slysim poprve, vzdy uvadi, aby stal v polostinu... Ja mam prave dva nove krasne dratenne kompostery dost na slunicku a vycitam si, ze jsem jim nenasla lepsi misto, protoze se mi dost na stranach vysusuje. Takze je asi nejspis omotam bambusem... eye rolling smiley

    jaja99 napsal(a):

    Na našem plastovém kompostéru je zdůrazněno, že má stát na slunci a nebo nejvýš v polostínu. Ale proč bys kompostér bez dna nemohla postavit na dlažbu?

    Betas netuším, kompostéry jsme dostali zadarmo od městského úřadu a v návodu je přímé slunce.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:45
     

    Ano, ve spizirne vedle kuchyne. Objednala jsem si zizalky pres net.

    Prvotni zamer byl - pokryt timto domacim kompostovanim obdobi, kdy se kvuli snehu nedostanu na zahradu, coz je treba i pul roku. Ruka by me svrbela vyhodit slupku do odpadu! Myslela jsem si, ze ho budu vyuzivat jen po toto obdobi.. Ono ale docela trva, nez se ten proces nastartuje, takze to nechavam celorocne. Zizaly se extremne mnozi, takze prebytky pak davam do toho venkovniho, at zase pohnou a urychli jeho zpracovani winking smiley Pres leto tem domacim obcas jenom neco smrknu, vetsinu odpadu vozim ven. A ted zrovna uz jim zase zacnou hody grinning smiley coffe smiley

    Strasne me to bavi, nejvetsi sranda je poslouchat, jak mlaskaji grinning smiley

    Anavi napsal(a):

    Betas, ten "obývákový" máš teda celoročně v bytě a v něm ty žížaly?

    Kdes na nich byla? smiling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:48
     

    Jajo, pekne kousky vam rozdavaji! thumbs down Museli jste zadat? A predpokladam, ze na rodinu jeden..?

    Kdo vi, jak to zas je prelozeno do CJ... kolikrat uz jsem se docetla takove blbiny, kdy original znel uplne jinak... No nevim...

     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:51
     

    Mám dva, chtěla jsem dva dostala jsem dva:-), musela jsem podepsat smlouvu, že 5 let v nich budu kompostovat, mám je oba skoro plné.

     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:54
     

    I kdyby to bylo špatně, jinde než na slunci na ně rovné místo nemám, je to takové chatrné svah by naplněné neustály. Koukala jsem jeden je bratru skoro za tři tisíce eye popping smiley to bych jako nedala.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 17:03
     

    Tak to je skvely!!! thumbs down thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 17:28
     

    Taky mě překvapuje, že by měl kompostér stát na slunci. confused smiley Vždycky jsem jen četla, že má být ve stínu, aby v něm teplota nebyla zas tak velká a aby nepřesychal. Já mám dva velké plastové, pak ještě staré plechové sudy, co už mají dno děravé nebo žádné a k tomu větší kompost ohrazený prkny. Vše je plné.

    Líbí s mi ten kovový z drátěnky, ten si pořídím. Asi se s ním líp manipuluje, když ho chci přesunout jinam.

    A ten domácí se žížalkami bych si asi taky pořídila, jen tak pro radost, abych mohla pozorovat v přímém přenosu, jak vzniká kompost. Teď mě napadá, že bych si ho mohla přát pod stromeček! Napíšu Ježíškovi. smoking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 17:35
     

    Betas, Jájo, nemáte některá nyní přebytek žížalek do vermikomposteru? Moje žížalky nepřežily mé zacházení stydlin smiley stydlin smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 17:39
     

    Mě umřely už loni, domek jich byl plný a ze dne na den bylo po nich. Holky to byl tak neskutečný zápach. Domek mám vydezinfikovaný a taky čeká na nové obyvatele.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 18:03
     

    Missi, prave, ze ted nemam sad smiley Mela jsem velky odber, chtela jsem si ho pred zimou hodne vyprazdnit. Takze ted aktualne mam sotva pokryte dno... Promin.

    Spike, z dratenky jsem taky nadsena :-))) Pusobi hrozne lehce, vzdusne, uklizene thumbs down Plast jsem na zahradu nechtela a drevo proste odchazi. Navic bonus ty hryzci.. Jde k nim jeste poridit poklop ze stejneho materialu, ale ten v cechach nemaji...

    Jajo, to je proste hruza! Co se to s nima mohlo stat?? confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 18:04
     

    no - ty domečky nějak neuznávám . a už vůbec ne v kuchyni . to by se mi štítilo . mám je hodně let venku v kompostu a pořád žijí - už nejmíń deset let . poslat to asi nejde. scíply by. --

    edit -- u nás obec nabízí plastové kontejnery zdarma do pronáimu - lidi jsou ale blbí a raději cpou odpad do kontejneru na křižovatce. byly dva , jeden měl polámaná kolečka , tak už je jen jeden . a pořád přeplněný . trávu , listí . jablka- to se přece dá upotřebit v kompostéru.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (01.10.2018 19:28)
     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 18:35
     

    Měla jsem je přes zimu v kuchyni, jinak by mi zmrzly, krom kuchyně a pokoje mám celou zimu všude v baráku kolem nuly. Nijak cítit z toho domku nejsou je tam jen trochu slupek, nebo natě, jinak krásná zem, jako máš třeba v květníku, nic tam významně nehnilo nebo tak. Komu jsem neřekla co tam je, tak nikdo nevěděl, že je mám doma. Děcka to milovaly a stále je pozorovaly.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 19:25
     

    Ta drátěnka se mi taky moc líbí. Dostávám též od Ježiška dárky do zahrady, dokonce jsem jednou muži dala rýč Fiskars, ten s vytahovací násadou, aby ho nebolely záda, jiný ani už dnes nepoužíváme. Měla jsem kompostér plastový, když se to začínalo prodávat, byl v plostínu, ale už asi 2 roky ho nemám, moc se neosvědčil, plast popraskal. Děkuju za tip na drátěnku, podívám se po tom.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (01.10.2018 19:30)
     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 19:43
     

    Mě se ten plastový také zdá děsně křehký, ale darovanému koni........

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.