sobota 4. května, 05:45 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

Datum: 10.02.2010 00:01
 

Na přání Pavly zakládám aktuální téma smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 04.03.2016 20:51
     

    Taku, doufám, že se výsledkem dostatečně pochlubíš. Za zeravy tě chválím, nemám je ráda, ale stejně je na zahradě máme (u sousedů), ach, jo ....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 04.03.2016 21:36
     

    smiling smiley chlubit se určitě budu smiling smiley , ale zatím není čím. Zatím jsem zlikvidoval thuje, zboural sousedův plot z betonových tvarovek a začal dělat díry pro sloupky. Část plotu je sousedovo a prý mu nevadí, že ho udělám nový. Ten jeho se naklání. Je hodný, že mi to dovolí eye rolling smiley . Blbý bylo, že mi díry vycházely z poloviny do původní podezdívky a ta byla poctivá. Musel jsem si půjčit v půjčovně velkou zbíječku, abych se do ní dostal. Životnost plotu je prý 80-120 let. Vzhledem k tomu, že používám vše nerezové, tak hádám ještě víc. Uvidíme, uvidíme, vlastně neuvidíme winking smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 08:19
     

    taku, máš moc hodného souseda, že Ti dovolí udělat suprový, nový i jeho plot winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 08:46
     

    Taku, parádní to bude, až to bude, ale tý práááce thumbs up smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 08:48
     

    Já se letos těším poprve na tříhání keřů. Chci je odrbat, než se olistí. Loni jsme koupili nový štěpkovač, tak pak budu mít na záhony. Jsem z něj poprděná. Umí větve až do čtyř cm a je tichý, neruší okolí a dělá pěkné štěpky thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 10:13
     

    Drahuš, taky o tom štěpkovači sním. Každé jaro mám problém s větvemi, sice nám přistavují v dubnu kontejner, ale na kolečku toho moc neodvezu a navíc s tím musím projet celou kolonií. Tak pořád váhám. Když máš dobrou zkušenost, můžeš mi prosím napsat jaký máš a cenu? Třeba SZ. dík

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (05.03.2016 10:13)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 10:54
     

    Jo, tak to ti teď neřeknu, protože je zastavěný v kůlně a nedostanu se k němu. Ale kupovali jsme ho v Mountfieldu na podzim, když měli akci z asi 11 a půl tisíce na necelých šest. My jsme hlavně koukali, aby měl nádobu na štěpky, aby to nebyl drtič, protože ten má všechno doslova nadranc. U štěpkovače jsou kousky, jako u mulčovací kůry a v nejhorším se to dá i pěkně spálit v kamnech, že to není jenom drť. Oni je tam mají vystavené a pod nimi tácy, kde je materiál, který umí udělat.

    Měli pouze tento jediný, jinak jen drtiče. Naštěpkuje nejvíc 4,5cm silnou větev a má docela silný motor. Kouknu, jestli ho třeba nemají v nabídce. Vydrž

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 10:59
     

    Tak mají stále jen jeden. My ho měli o něco levnější (asi), ale ne o moc. Nabízeli nám vytočit si kolo štěstí, ale tam je nejmenší 30% a to při našem štěstí bychom pak platili opravdu jen tu slevu 30%, tak jsme šli najisto winking smiley

    [www.mountfield.cz]

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 11:41
     

    Drahuš dík, dám to k posouzení synovi winking smiley . Já to taky chci na záhony, at´ už se ty větve nějak využijou. Ještě aby to vydržel jistič. No zkouknem to, dík smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 17:15
     

    Pinko, smůla, nikde ho nemají grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 22:11
     

    Sousedka mě požádala, abych vybral drtič pod stromeček pro manžela. Tento mi vyšel i dle recenzí nejlépe.

    FIELDMANN FZD 5010-E

    [www.onlineshop.cz]

    zde za 4830 Kč

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 22:36
     

    já jednoduše všechno spálím v kotli smiling smiley, vezmu to nůžkama na 30 cm kousky, už mám zase dva pytle větviček v kotelně, spálím to až na podzim, ať je to suché

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 22:43
     

    Něco rozdrtím na mulč a zbytek nechám a na tom si upeču prvního buřta v roce mls smiley - už byl mls smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 22:49
     

    Taku, tak to máme stejné použití ....... grinning smiley grinning smiley grinning smiley sice mulč nedělám, ale na buřtíky se vždycky najdou kámoši a tak větvičky zmizí co by dup winking smiley ....první bude zítra drinking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 05.03.2016 22:54
     



    quendery napsal(a):

    Taku, tak to máme stejné použití ....... grinning smiley grinning smiley grinning smiley sice mulč nedělám, ale na buřtíky se vždycky najdou kámoši a tak větvičky zmizí co by dup winking smiley ....první bude zítra drinking smiley

    thumbs down mls smiley thumbs down drinking smiley thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.