pátek 3. května, 18:06 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

Datum: 10.02.2010 00:01
 

Na přání Pavly zakládám aktuální téma smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 08:51
     

    domnívala jsem se, že se přesazovat nedají, hluboký kůlový kořen confused smiley, máte s přesazováním dobrou zkušenost?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

     
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 09:39
     

    Já si koupila dvě rostliny předloni, jednu jsem dokonce rozdělila na dvě a zasadila a pak i přesazovala a žijou. Je fakt, že ty rozdělené se z toho asi ještě vzpamatovávají. No a pokud letos budu předělávat ty záhony ve svahu, tak je opět čeká stěhování stydlin smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 10:10
     

    Hani ono jde jen někomu :-) Dáša to umí, já třeba ne, mě se to nikdy nepovedlo, ani koupené z květníku sadit do záhonu....Dáše se chytne skoro každej .

     
  • Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 10:29
     


    jaja99 napsal(a):

    Hani ono jde jen někomu :-) Dáša to umí, já třeba ne, mě se to nikdy nepovedlo, ani koupené z květníku sadit do záhonu....Dáše se chytne skoro každej .

    Jájíčku, když jsem viděl že přispíváš do téhle diskuze, myslel jsem že napíšeš: Budím krtky.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 10:35
     

    já jsem právě provedla hloubkovou kontrolu stavu svých zimujících "květin". Nic moc eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 13:09
     

    Jeníčku krtky bych ráda nechala spát navěky :-)

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 19:16
     

    Já si tento týden obšlápla zahradu a zjistila jsem, že mě odešly všechny 3 rododendrony, které jsem si koupila loni na jaře. Už kašlu na takový rostliny a keře, které vyžadují něco speciálního thumbs up angry smiley . Rašelinu měli, hnojivo dostaly a ty mrchy se takhle odvděčily. Nechápu jednu věc eye rolling smiley ... Před 25 lety jsem si koupila něco, co mělo krásný květ, název jsem neznala, zasadila jsem to a když to bylo větší, tak jsem rostlinu ještě přesadila na slunko, na mez... No byl to rododendron eye rolling smiley A ani rašelinu nedostal. A roste do teď. Zahradníci by si ťukali na čelo. Porušila jsem absolutně všechno a rododendron roste a kvete winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 19:20
     

    PN prostřihával stromy, já chodila po zahradě a "plánovala". grinning smiley Jo a objednala jsem dva stromky - třešně. Odrůdy Kordia a Karešova. mls smiley

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 19:34
     

    Já se zrovna chtěla zeptat, jestli už prostříháváte??? Dneska mě to lákalo, ale nějak na to nedošlo??!!!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 19:38
     


    Arturka napsal(a):

    Já si tento týden obšlápla zahradu a zjistila jsem, že mě odešly všechny 3 rododendrony, které jsem si koupila loni na jaře. Už kašlu na takový rostliny a keře, které vyžadují něco speciálního thumbs up angry smiley . Rašelinu měli, hnojivo dostaly a ty mrchy se takhle odvděčily. Nechápu jednu věc eye rolling smiley ... Před 25 lety jsem si koupila něco, co mělo krásný květ, název jsem neznala, zasadila jsem to a když to bylo větší, tak jsem rostlinu ještě přesadila na slunko, na mez... No byl to rododendron eye rolling smiley A ani rašelinu nedostal. A roste do teď. Zahradníci by si ťukali na čelo. Porušila jsem absolutně všechno a rododendron roste a kvete winking smiley

    I když vypadají mrtvé, vydrž. Možná obrazí

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 19:39
     

    My museli. Pár stromů jsme si na podzim označili, že jako půjdou pryč úplně a zbytek dnes PN prostříhával. Půjčil si od kolegyně z práce takové to udělátko, ty nůžky na štangli...a říkal, že nechápe, jak bez toho mohl dosud žít. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 19:54
     

    No vidíš a já jsem tohleto koupila už před lety a J. tomu nepřišel na chuť eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 20:11
     


    555 napsal(a):

    Anavi, katalog přišel včera. Z Lukon Glads mi vloni přišla denivka zaměněná za jiný kultivar, 2 řebříčky - jiná barva, 2 trávy - neměly šanci přežít a taky opravdu nepřežily. Klejicha - chcíplá - když nevzešla ani po 6 týdnech, poslali na reklamaci obratem novou.

     

    Dáši, jestli máš toho lupinusu tolik, tak bych za něj byla ráda.

    Vlaďko, já ty panašovaný nemusím. Jsi hodná, děkuju.

    riskla jsem to. Na radu hespy a Míši, tuším, vše došlé nafotím a případně budu taky reklamovat.

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 20:12
     

    Taky došel z LG katalog dneska grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 20:13
     


    Arturka napsal(a):

    Já si tento týden obšlápla zahradu a zjistila jsem, že mě odešly všechny 3 rododendrony, které jsem si koupila loni na jaře. Už kašlu na takový rostliny a keře, které vyžadují něco speciálního thumbs up angry smiley . Rašelinu měli, hnojivo dostaly a ty mrchy se takhle odvděčily. Nechápu jednu věc eye rolling smiley ... Před 25 lety jsem si koupila něco, co mělo krásný květ, název jsem neznala, zasadila jsem to a když to bylo větší, tak jsem rostlinu ještě přesadila na slunko, na mez... No byl to rododendron eye rolling smiley A ani rašelinu nedostal. A roste do teď. Zahradníci by si ťukali na čelo. Porušila jsem absolutně všechno a rododendron roste a kvete winking smiley

    arturko, to plní pořekadlo o nejhloupějším sedlákovi a nejlepších bramborách, čímž se tě pochopitelně nechci dotknout please smiley winking smiley smiling smiley.

    Taťka se zahradničení věnuje 40 let. Já množím keříky způsobem proti všem pravidlům a ujmou se mi. On chudák balí pod igelity, rosí, přenáší na vhodné místo a někdy se mu ani nezadaří.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.