pátek 3. května, 21:33 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

Datum: 10.02.2010 00:01
 

Na přání Pavly zakládám aktuální téma smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 10.02.2011 20:14
     


    drahus napsal(a):

    No vidíš a já jsem tohleto koupila už před lety a J. tomu nepřišel na chuť eye rolling smiley

    půjčuji si to od táty, fakt vynález thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 06:13
     

    Jsem koukala na netu...ona je to docela dost drahá srandička... eye popping smiley eye rolling smiley No ale časem to určitě pořídíme....

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 07:29
     

    Holky, poraďte prosím:

    Když jsme koupili zahrádku, byly tam uprostřed vzorstlé yuky a mě se docela líbily. Jenže byly zrovna na jediném místě, kde se dala udělat ta suchá zídka. Takže jsem je tam nechala a okolí osázela. Teď si drbu hlavu, protože za léto jsem vytahala postupně snad 25 odnoží yuky. Prorůstá svými výhony do ostatních rostlin. Vezme si jí kamarádka. Budu muset ale všechny rostliny v okolí yuky vyndat ze země (abych je dolováním nezničila) a zkusít odebrat opravdu VŠECHNY kořeny a kořínky (jsem ale pesimista) yuky. Chci to udělat na jaře, kdy myslíte, že by byla nejvhodnější doba (pro mě čím dřív, tím líp), abych rostlinám přesazováním neublížila?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 07:37
     

    555: Tak to ti držím palce. Mně se to nepodařilo.... Staré juky jsem chtěla zlikvidovat s tím, že si nechám na jiném místě jednu. Nastoupit musel manža, kopal snad metr hluboko, ale stejně tam kus nechal. Prostě to nebylo v našich silách... Těď tam mám juk několik, velikých, jako kráva a také odnožují. Co jsem si při kopání uzmula jednu, že si jí dám jinam, tak je už dost velká a asi jí budu muset zkusit vyhodit nebo se jí potom taky nedokážu zbavit. Navíc jí mám v osazeném rabatu a mám obavu, že si ho dolováním zničím.

    Já jí budu dolovat po odkvětu, aby mi ještě udělala parádu. je suchomilná, měla by to vydržet - doufám grinning smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 07:51
     

    Jak jsem si tu přečetla vaše starosti s vydolováním juky, tak se obávám, co bude u nás. Taky jsem jednu letitou přesazovala a dělala na jejím místě jiný záhonek, který jsem měla dokonce zakrytý folií a najednou se folie začala zvedat a postupně ji ta juka začala i provrtávat a vylézat ven, na mnoha místech. Takže jsem musela sundat folii, všechny kytky vyndat a celý záhon jsem hluboce zryla a snažila se vyndat i ty nejmenší kořeny, měla jsem toho snad tři kýble, ale vyndat vše asi ani není možné... Do té doby jsem juky měla ráda, teď mě pěkně štvou winking smiley.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (11.02.2011 08:03)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 07:55
     

    Jediný, co na vyrážející zbytky pomůže, je roundop eye rolling smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 08:02
     

    Drahuš, ten jsem tehdy taky dávala a nepomohlo to, ale to jsem tam těch kořenů měla zapomenutých asi fakt hodně. Tak doufám, že teď už by to na případné zbytky pomohlo.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 08:18
     

    Já už jsem nad roundopem taky přemýšlela, ale nevím na jak dlouho otráví zem a bojím se, abych nezlikvidovala kytky, které tam potom zasadím. Nevíte jak dlouho by bylo třeba po použití round. čekat?

    Já budu muset jít s vyrytím té yuky sakra hluboko, protože když jsem budovala zídku, musela jsem na vyrovnání terénu nad zádkou navézt hodně země - v místě yuky tak 30 cm. No a pod tou navážkou jde ještě hodně do hloubky. Takže si rozreju záhon pořádně. Vidím to tak 1,5x1,5 m a metr do hloubky. Fuj.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 08:37
     

    555: Roundop na půdu nevadí. Vadí jen přímý postřik zelené části rostliny. Na juku bych asi použila štětec a dala ho koncentrovanější. Sázet můžeš hned, jak nechtěná zeleň vychcípá. Cca za tři týdny, až měsíc (tipuju)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 09:20
     

    taky mám blbou zkušenost......vyrýpla jsem jí, páč překážela thuji co jde do šířky ve štítu baráku. Do půl roku je tam asi 20 ks nových sadiček už velikosti 10 -15 cm....takže taky budu likvidovat postřikem na lupena. A ještě ke všemu mi štve, že když vykvete, někdo mi ji uřízneangry smiley

     
  • Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 11:15
     

    To musím zahlásit mamce, má juku teprve mimino, ale asi jí bude muset udělat ohrádku, jak vás tu tak čtu...Jinak je to úžasné kytí, když kvete...

    Irisko, ty uřezané stvoly by mě taky naštvaly.

    A přišel mi rovněž katalog LG. Asi neodolám denivkám, našla jsem prázdné květníky optimální velikosti na půdě, takže je jedna z podstatných otázek - KAM S TÍM - vyřešená. Teď ještě ZA CO...grinning smiley . No a dnes hodlám trochu semínkařit, tak uvidíme...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 12:21
     

    Jejda Drahuško, to bude elent až ty vykopané kytky budu muset někam provizorně napíchat. Už ani nemám kameye rolling smiley .

    Stejně se bojím, že někde něco zůstane, protože yuka má strašně, strašně odnoží a kořínků a nové rostlinky asi vylezou i z malinkatého zapomenutého kousku.

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 12:52
     

    Ty jo holky, vy se mi budete smát...já jsem ji vypěstovala ze semínka, to jsem netušila, že je to takovej nezmar množivej.....ještě mi nekvetla, ale myslím, že letos už by mohla!!!!grinning smiley eye rolling smiley eye popping smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 13:51
     

    Drndo, nesměju se - naopak obdivuju, žes to dokázala ze semínka. Ale jestli jí máš v záhonu mezi ostatními květinami a ne jako soliteru, tak tě upřímně lituju.

     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v únoru?

    Datum: 11.02.2011 15:14
     

    I já mám špatné zkušenosti s likvidováním juky thumbs up

    Po bývalých majitelích mám na zahradě 2.Ta jedna mi tolik nevadí,ale ta druhá je na blbém místě a navíc jsem si tam udělala záhon a tak jsem jí chtěla zlikvidovat.Jsem neznalý blbec a tak jsem se nejdřív snažila ji naivně vykopat motykou.Potom jsme ji s mým chlapem likvidovali rýčem.Díra byla jako hrom a mysleli jme,že je po ní,ale bohužel vyrostlo plno nových výhonků.Ty jsem polévala vařící vodou,Savem,Roundopem a ještě nějakým posřikem,kterým jsem likvidovala zbytky po břečťanu,ale juka roste dál,naopak mám pocit,jako bych jí spíš pohnojila thumbs up thumbs up thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.