sobota 27. dubna, 17:43 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování

Vistárie

Datum: 29.04.2009 13:50
 
_mg_3957.jpg
Další fotografie:

Já vím, že jsem asi jediná nebo jedna z mála, kdo ji mají již do květu, ale stále doufám, že nás bude časem víc.

Ta na baráku je v plném květu. Bohužel je jí půlka, protože, jak jsem už někde psala, podařilo se jí vytrhat šrouby, na kterých byla přidělaná karisíť na zeď a tak jsme jí museli upicnout a zhotovit nový, víc odolný upínací systěm....

Vistárie na pergole je rozvitá tak napůl, ale protože budu že nebudu, neuvidím jí v plném květu



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 09.05.2014 07:46
     

    ....... mě se o té wistárce v noci zdálo grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vistárie

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 09.05.2014 07:54
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 09.05.2014 08:05
     

    na idnes.cz právě vyšel článek o vistáriích [hobby.idnes.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 09.05.2014 08:17
     

    Hmm, naše má jen to slunné stanoviště, co doporučují, jinak nic. V teplé oblasti nežiji, jsem na úrovni Prahy nebo podobně 250m n.m.

    Žádnou lepší zeminu nemá, nezalévám, nehnojím, jen, když si něco uloupne při hnojení trávníku, podloží máme z části jílové, nebo směsi jílu a v kořenech jí žijí myši nebo něco takového, protože jsem kdysi při sadbě něčeho jiného odkryla část kořenů a byly tam velké chodby... ale stříháme jí po celou letní sezónu, to ano, protože by dokázala udělat až 4m dlouhé šlahouny, jestli ne víc. Pergola sama má "jen" čtyři metry do délky a při její vitalitě by za ty roky byla už přes dvě zahrady a to s přehledem !! grinning smiley

    Co se týká letošního kvetení, myslím, že by uvedeným fotkám u článku, mohla beze studu konkurovat smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 28.05.2014 10:08
     

    Dostala jsem hlášku, že v Peny marketu by měli mít vistárie a snad i ve výprodeji, tak kdybyste měl někdo zájem. Měl by to být tento druh [www.havlis.cz]

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 28.05.2014 11:05
     

    Drahu, vypadá zajímavě. jsem vám ani neukazovala, moji , koukejte, co zbylo, všechny květy ještě před rozkvětem opadaly po těch mrazících. zbylo jen malilinko. Zjišťuji, že wistárie a kiwi nejsou liány pro mě, obojí skoro nekvete. U kiwi pokvete snad jen samec a to hodně, samice skoro nic, jak omrzly thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 28.05.2014 11:22
     

    Mám angreštové kivi, to je samosprašné a právě kvete - poprve od zasazení, což jsou asi čtyři roky

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 28.05.2014 11:44
     

    Drahuško nádhera love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 27.07.2014 09:47
     

    Drahuško, kdy uvidíme u tebe toto Wie ktoś może jaką nazwę ma ta roślina? vypůjčeno

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 27.07.2014 10:24
     

    Nikdy. Mrazíci se postarají. Jinak by to bylo letos grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.05.2015 20:26
     
    dsc_0859.jpg
    Další fotografie:

    Ta krásná vistárie není bohužel moje. Mně patří až ta na poslední fotce - takové nic, co se teprve chystá kvést. Zatím zmizí v zeleni a prozradí se jen vůní.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 12.05.2015 21:15
     

    Už začíná, ale nemám nějak čas a chuť fotit. Ta na baráku, je nějaká chcíplá. Asi by potřebovala šmiknout a buď se zvetí nebo půjde do konťasu. Skoro nekvete a i listí má nějaké mizerné.

    Na pergole jí pořád přemlouvám, ať ještě chvíli počká. Má se ochladit, tak snad ano. Potřebuji, aby kvetla ke konci měsíce

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 13.05.2015 20:40
     

    Chodím okukovat svou vistárku a viděla jsem na ní asi 2 cm malé šišky. Budou to květy? To bych si moc přála, ale vám už kvetou , tak pochybuju sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.05.2015 20:50
     

    Arturko, možná to květy budou. Ono se pozná, ze kterých pupenů budou květy a ze kterých listy.

    Mně už kvete i ta moje opozdilka, krásně voní, ale jako obyčejně parádu nedělá, protože listy rostou rychleji a květy jsou tudíž schované (moc jich ani není). Aspoň mi je nikdo neokukuje a tu vůni mám jen pro sebe. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 15.05.2015 14:07
     
    img_9138.jpg
    Další fotografie:

    Ze strany od domu nekvete tolik, ale z druhé strany jsou vodopády květů love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.