čtvrtek 2. května, 05:01 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Vajgelie

Datum: 16.05.2007 16:10
 
img_2792.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou moje nakvétající vajgelie. Jedna je růžová, panašovaná a druhá, velká je červená. Až pokvete naplno, ještě přidám foto


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 25.05.2018 08:19
     
    img_3610.jpg

    Drahusko, je krasna flower smiley U te me koule mi nejde prave o kvety. Mam jich vic druhu..

    Kdyz rezete tluste vetve u zeme - zadelate rez balzamem? Ja to neudelala a strasne dlouho brecela a ted prave strada... Tak jsem si rikala, jestli se to nema zatrit... 🤔

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vajgelie

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 25.05.2018 08:25
     

    Nezatírám nikdy nic, ani když jsme letos razatně ořezali katalpu - to byly větve jako kmeny!

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 25.05.2018 08:28
     

    Anavi, a tece ti z rezu voda?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 25.05.2018 09:09
     

    Když se stříhá ve správnou dobu, tak ne.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 25.05.2018 11:10
     

    Aha thumbs down Diky smiling smiley

    Mne prave letos hodne tekla i hort. Annabelle a ta se preci striha na jare..

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 26.05.2018 17:13
     



    Betas napsal(a):

    Pripojuji se, mate je krasne! flower smiley

    Jak se maji vlastne spravne strihat? Ja jednu, kterou striham temer do koule (zacali mi to tak pred lety zajici a ja to po nich ted prevzala grinning smiley), mam letos hodne ubohou. Hodne jsem ji na jare prostrihala i uvnitr kere a ackoliv bylo vse zelene, po strihu se hodne dlouho tvarila mrtva, i ted ma jen par listecku. Koule asi letos nedocilim.. sad smiley

    Myslím, že problém je v tom, žes stříhala na jaře. Na jaře kvetoucí keře se stříhají po odkvětu winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 26.05.2018 21:09
     
    dsc_4618[1].jpg

    já ji nestříhám vůbec, nebo jen tak někde šmiknu, má hodně přez 2 metry a nádherně kvete

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 29.05.2018 12:33
     

    Ali,ty nemusíš, ty máš dostatek prostoru smiling smiley.. já bych tam za chvíli měla JENOM vajgelii, kdybych ji nekrotila.. winking smiley, nevýhoda malé zahrady. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 29.05.2018 23:00
     
    dscf5735.jpg
    Další fotografie:

    Sice to sem nepatří, ale jsou to příbuzné, mé dvě Kolkvízie.

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 29.05.2018 23:09
     

    Jajo, jsou jakoby víc učesané oproti vajgeliím. Ale když je prostor a může se jim ponechat přirozený habitus, jsou krásné oboje.A soused na chalupě má na obecním tohle [www.havlis.cz]

    To je taky krasavice.A neroste moc rychle a divoce.

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 29.05.2018 23:13
     

    Kolkvizie jsem ještě nestříhala mám je cca 8 let, veigelie desně stárly a musely se stále stříhat. Trojpuky mám dva , ale drsné, ještě nekvetou, tam je se střihem ještě větší záhada. Maji jakoby dvoje větve, silné nevětvené pruty a tenké rozvětvené a na nich kvetou, tam si se střihem nevím 20 let rady:-)

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 30.05.2018 01:37
     

    Jájo, to je docela zajímavý poznatek. Co sleduju, nikdy jsem neviděla, že by keřík nějak výrazně upravoval. Spíš vůbec. A roste hodně pomalu. I když je pravda, že sázel do hrozné půdy. Nijak moc se s tím nebabral. Dobu to vypadalo jako nic. Teď když kvete, tak se ráda podívám.

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 31.05.2018 13:39
     
    wp_20180530_11_08_12_pro.jpg
    Další fotografie:

    Postupně se větví a nakvétají i ty pruty. Mám je v polostínu a teprve všechno nakvétá winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 31.05.2018 15:51
     
    20180527_171917.jpg

    Vajgelii střihám z prostorových důvodů a docela jí to prospívá.

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 31.05.2018 16:59
     

    Mám také vajgelii, ale tu panašovanou. Dříve se mně víc líbila, teď už se mně nelíbí, ta červená je pěknější winking smiley Vajgelie je stříhaná docela pěkná. Kolkvizie je pěknější nestříhaná. Nebo je to možná o tom, jak to kdo umí ostříhat. Já u té betonové zdi nic nestříhám, aby to co nejdříve zeď zakrylo winking smiley Samozřejmě jsem jenom navázala na jaju, dala ukázku kvetoucích prutů grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.