čtvrtek 2. května, 01:19 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Vajgelie

Datum: 16.05.2007 16:10
 
img_2792.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou moje nakvétající vajgelie. Jedna je růžová, panašovaná a druhá, velká je červená. Až pokvete naplno, ještě přidám foto


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 17:41
     

    Jak tak pročítám vaše povídání o kvetoucích keřích, koukám, že zmrzly skoro všechny.Raději jsem obešla zahradu a zjistila jsem, že to nejlepe přežila panašovaná vajgelie, byla zabalená v textilce. Do ibišků jsem střihla a zdá se, že žijí. Komule je zmrzlá do kořenů, ale ta myslím naraší. A z hortenzií mám jed dvě latnaté a ty taky naraší. Vilínu zmrzly květy, ale žije a už raší. A nic dalšího kupovat nebudu,loni mi zmrzl ořecchoplodec a čilimník.Oni tyhle keře tu nejsou doma, zahradníci to pěstují ve skleníku a my zákazníci se nestačíme divit.! sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vajgelie

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 18:05
     

    Ořechoplodec mi zdechnul hned první zimu, tak ho nechci, hortenzie se zatím docela zdají O.K. ikdyž při posledních mrazíkách jim omrzly rašící lístky, ale nasazují znova. Pnoucí kivi taky přišlo o lístky, ale taky už zase vyhání

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 18:06
     

    Holky, ale vajgelka už by rašit měla, co? Mám pocit, že u mě nic. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 18:44
     



    jaja99 napsal(a):

    Mě od jedné vajgelie pomohla loni Dáša (vzala ji dceři na zahradu) a další dvě musím vykopat sama už mě přestaly bavit. Kolkvízie mi ušetřily práci a dobrovolně zmrzly.


    jájo, vydrž do srazu, klidně si je vlastnoručně vykopu a zbavím tě jich winking smiley

     

    A co máš proti kolkwitzii? Nedávno jsem tady obhlížela tu, jejíž foto sem dávala Keria a od té doby po ní toužím... Je náchylná na zmrznutí nebo tady v nížině by měla být v pohodě?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.04.2012 18:47)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 18:46
     



    gabca napsal(a):

    Holky, ale vajgelka už by rašit měla, co? Mám pocit, že u mě nic. eye rolling smiley


    gabčo, u mě hodně nenápadně... jen takové pupínky, co přisedají těsně k větvičce... To samé svída, taky se jí moc nechce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 18:57
     

    tak u mě už má výhonky tak 2 cmwinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 18:59
     

    Panašovaná jede víc, jak obyčejná, ale možná je to místem

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (21.04.2012 18:59)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 20:48
     
    21.05.2012 001.jpg
    Další fotografie:

    Mě se vajgélka rozjela do krásy...Foceno před chvilkou...akorát je chudinka taková neudržovaná, k tomuto záhonu jsem se ještě nedostala eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 20:54
     
    027.jpg

    tak sem dám taky tu moji winking smiley . Ale ta tvoje má krásný tvar thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 21:09
     



    Marjanka napsal(a):

    Mě se vajgélka rozjela do krásy...Foceno před chvilkou...akorát je chudinka taková neudržovaná, k tomuto záhonu jsem se ještě nedostala eye rolling smiley

    Ovšem kde se mi tam vzal ten poslední obrázek, to nevím...ten je z loňského roku grinning smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 21:20
     



    iriska napsal(a):

    tak sem dám taky tu moji winking smiley . Ale ta tvoje má krásný tvar thumbs down

    Tak tomu říkám záplava květů.... thumbs down love smiley . Má nádhernou barvu.....

    Já jsem tu svoji v loni asi 2x zastříhala a vzala jsem ji i letos z jara...Začínám na sobě pozorovat, že jsem poslední dobou velký přítel se zahranickýma nůžkama...apropó...budu si muset koupit nějaké pořádné...Měla jsem body na benzince Shell a tak jsem si za ně mohla něco vybrat...vzala jsem si nůžky Fiskars. Dívala jsem se v obchodě, stojí kolem 700 Kč.. Větší křápy jsem neviděla- tyto nůžky mě teda zklamaly. Po několika použitích nedostřihávají a odjistit pojistku na těchto nůžkách je výkon, který moje prsty nezvládnou..abych si k ovládání nůžek pořídila ještě kleště... ( to se mi to rýmuje... grinning smiley ).

    Děvčata,jaké máte nůžky? aby něco vycdržela a abych nepřišla o ruky....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 22:19
     

    Marjánko, Fiskars je jednička téměř ve všem, ale jejich zahradnické nůžky je těžké šlápnutí vedle (ale to jsi nemohla vědět-syn prodává nářadí a navíc je má většinou "ošahané" při práci, a to na ně nenadává jen on). Doporučuji - klasiku Rostex pro školkaře, opravdová klasika, mám ještě po tátovi a jsou thumbs down . Vyšší cenová hladina Bahco, dělají dámské i pánské provedení - jsou opravdu dobré. Potom jedny s "převodem", ale to se zítra musím zeptat na značku, zrovna minulý týden je kamarádka chválila, že dobře poradil.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 22:46
     

    Díky moc, mrknu se na ně....

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2012 23:21
     

    nůžky mám od firmy Sinco, na přesnou značku se podívám v práci, mám menší, velikost 6 a jsem plně spokojená, na to že v práci stříhám občas i celou směnu, tak zápěstí zatím ok.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 22.05.2012 00:36
     

    Koupila jsem si zahradnické nůžky za pár šupů v Lidlu a nestěžuji si. Mám jich vícero, protože někde položím, zapomenu, najdu za dva dny, tak to radši jistím větším počtem - značky nevím. confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.