čtvrtek 2. května, 15:53 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Vajgelie

Datum: 16.05.2007 16:10
 
img_2792.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou moje nakvétající vajgelie. Jedna je růžová, panašovaná a druhá, velká je červená. Až pokvete naplno, ještě přidám foto


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.03.2011 21:59
     
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vajgelie

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 18.04.2012 23:48
     
    Marjanka napsal(a):

    Dobrý den, tak jsem po obrovském šoku zasedla k počítači a pročítám week, jestli tady není něco o vajgéliích. Jsem začátečník, ale vajgélku si pěstuji ( nebo se alespoň snažím) druhým rokem- koupili jsme dům, kde byla vysazená asi 150 cm vysoká). V loni v létě jsem ji hned po odkvětu zastříhala ( dle rad na internetu) a přítelův syn byl tak aktivní, že aniž by mi cokoliv řekl, tak mi ji asi včera ( nebo dnes?) oholil na kost...Tak že květů se asi nedočkám. ****

     

    Marjanko, nevzpomeneš si, jak nakonec dopadla - kvetla-nekvetla? Nevím, co mě to popadlo, ale v jarním stříhacím záchvatu jsem ji letos ostříhala taky. Nelíbil se mi tvar, tak jsem ji chtěla upravit a až když jsem to dílo zkázy dokončila, došlo mi, že jsem se zřejmě připravila o kvetení confused smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 19.04.2012 17:16
     

    Anavi, kvetla, a hodně...jen malá část větví, jen takový malý kousek nekvetl...asi to tam bylo zastřižené moc...a tuším, že to bylo nějak začátkem léta a pak na podzim vykvetla znova- sice míň, ale kvetla...

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 19.04.2012 23:49
     

    Tak teď si to pročítám zpět a opravuji. Vajgélku mi přítelův syn ostříhal v létě po odkvětu ( a to byla nakvetlá řádně). A po tom jeho střihu vykvetla znova. Sice ne tak bohatě, ale květy měla...Dnes jsem se dívala , už celá obráží..Jen se mi nelíbí obyčejný zahradní ibišek. U něj se zatím nic neděje, vypadá nějak suše....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 20.04.2012 07:38
     

    Marjanko, na syrské ibišky je ještě moc brzy. Dej mu čas. Hodně pozdě raší. Taky je mám prozatím jako suché.

    Vajgélie většinou při ostříhání po odkvětu remontuje a vykvete znova. Proto jí mám ráda love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 12:25
     

    ... ty máš snad všechno co kvete a roste na zahradě, co vaigelie s ponašovaným listem? nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 12:34
     

    Mě od jedné vajgelie pomohla loni Dáša (vzala ji dceři na zahradu) a další dvě musím vykopat sama už mě přestaly bavit. Kolkvízie mi ušetřily práci a dobrovolně zmrzly.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 12:40
     



    kordula napsal(a):

    ... ty máš snad všechno co kvete a roste na zahradě, co vaigelie s ponašovaným listem? nono smiley

    Mám jí taky samozřejmě winking smiley Jestli chceš, namnožím ti jí

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 12:41
     



    jaja99 napsal(a):

    Mě od jedné vajgelie pomohla loni Dáša (vzala ji dceři na zahradu) a další dvě musím vykopat sama už mě přestaly bavit. Kolkvízie mi ušetřily práci a dobrovolně zmrzly.

    Já je mám moc ráda, ikdyž pak po odkvětu musím neustále čistit potůček, jak mi ho zvadlé květy ucpávají grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 12:50
     

    ne děkuji, tu mám , já moc tyhle keře nemusím. A máš pravdu s tím stříhání. Co kvete na jaře, hned po odkvětu ostříhat, aby stačilo narůst a na jaře zase kvést, - co kvete v létě stříhat na podzim, nebo leden , únor - do léta dorostou. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 12:50
     

    Já jsem špatnej střihač, a měla jsem je hnusně rostlé. A už tam co byly neměly moc místa.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 13:40
     

    Jajo, tys je měla v tom živém plotě, co?

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 13:57
     

    Tam byly kolkvizie, ty zmrzly, veigelie byly nahoře pod rugozami

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 14:22
     

    Aha. No, já mám teď taky jen dvě a víc nechci. Zahrada je malá. takže co mi zakoření, rozdám. Vždycky se někdo najde, kdo potřebuje smiling smiley

    Teď si chci ve VO koupit magnolii keřovou, místo toho fíkovníku za bazénem, co mi tam tak krásně zdobil (co měl hodně vykrajované listy) Zřejmě mi zmrznul. Moc mě to mrzí, protože tam na tom místě seděl jak prd** na hrnec.

    Ani mi nevadilo, že mu nedozrávají plody. Byl ohromný a nádherný. Ještě počkám, jestli neobrazí odspodu, ale ikdyž přikopčen, když byly mrazy bez sněhu, tak zřejmě neměl šanci. Sníh je nejlepší izolace sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.04.2012 16:13
     

    Moje asi taky zmrzly i pod sněhem už táhly třetí zimu :-(. Myslela jsem že už jsou zvyklé.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.