pondělí 29. dubna, 07:21 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pavl23
Status: nováček

mech v trávníku

Datum: 23.05.2006 13:48
 

Ahojky, mám na zahradě menší "problém" - zjistila jsem, že skoro polovinu našeho pracně opečováváného trávníku prorůstá mech.

Zkoušeli jsme různé přípravky, ale zatím bez většího úspěchu..

 

nemáte někdo nějaký zaručený tip?

 

Díky,

pavlína

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 09:03
     

    já si teda budu udržovat šťavnatý pažit nebo aspoň pokus o něj jen na pár metrech před teráskou, tak jsem četla, co proti tomu mechu (jinde v zahradě mi nevadí). Kromě těch klasických vertikutací a vyčesávání hráběmi doporučovali i aerifikaci. Tedy píchání vidlemi grinning smiley . Tak jsem tady včera píchala ostošest, a pak posypala nějakým hnojivem s účinkem proti mechu. Doufám, že se ten trávník z toho sebere, jelikož zatím nezažil jinou péči než sekačku confused smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: mech v trávníku

     
     
  • Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 10:18
     

    Jájo, máš pravdu, že by bylo lepší se smířit s mechem, on boj s ním je stejně marný. Ale ono mě to nedá, alespoň zelenou skalicí mu znepříjemňuji růst. A hnojení trávy, to mech taky nemá rád. V tomto to máš u vás na horách jednodušší, tam je trávy všude dost. Možná, že se mechu ve vyšších výškách tolik nedaří, to nevím, jen si to myslím. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 10:21
     

    Po letošní zimě jsou v louce místa kde je jen mech a opravdu to řešit nebudu. To už bych finančně nezvládla, prostě je zelený a to mi stačí :-)

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 00:07
     

    Jaji, cheche, to je právě ta potíž, trávník se pěstuje, kultivuje a hnojí, tráva roste. (Jako blbá bez ohledu na druhovou kvalitu.)

    Hlásím se k milovnicím mechu. A jetele.. Mám pochopitelně jen brutální trávu. Na svém odstřižku leukoplasti.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 09:01
     



    Hanule napsal(a):

    Jaji, cheche, to je právě ta potíž, trávník se pěstuje, kultivuje a hnojí, tráva roste. (Jako blbá bez ohledu na druhovou kvalitu.)

    Hlásím se k milovnicím mechu. A jetele.. Mám pochopitelně jen brutální trávu. Na svém odstřižku leukoplasti.

    jetel se mi taky moc líbí, hlavně, když kvete. Ale už trošku chápu, že to lidi s dětmi hubí, těch žihadel v létě....

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 09:11
     
    p3130010.jpg

    po včerejším návštěvě sousedovic zahrady jsem v klídku, ve srovnání s nima je naše zahrada téměř bezmechová winking smiley

    ... kytí co bylo pod textilkou se zřejmě vzpamatuje, ale něco to tam chce , je to takové prázdné confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (14.03.2014 09:16)
     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 09:12
     

    Denisko je to o výchově a respektu ke včelám. Měli jsme u domu celý život včelín a žihadel si moc nepamatuju. Chce se to naučit se včelami žít. V létě chodím roky bosa a bez problémů. Jiný a moc závažný problém je , že dnes je mnoho lidí alergických na různé štípance a mohlo by to mít fatální následky. Myslím, že proto se lidi kvetoucích trávníků tak rychle vzdali. U nás se vše dělalo pro včely, přinášely do domácnosti mých rodičů poměrně slušný příjem (i když i dost vyžadovaly, ale tatínek tu práci kolem nich měl jako koníčka) a proto se jim u nás dost vše podřizovalo. A mít vlastní med o němž víš odkud je, to bylo k nezaplacení.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 09:24
     
    dsc_0749.jpg

    Kordul, něco kvetoucího grinning smiley. Gazánie nemusíš často zalívat a krásně svítí.

     

    Jájo, naštěstí alergici nejsme, ale holky nosí v létě otevřené boty a tu včelu naberou dovnitř, aniž by o tom věděly. A ona pak samozřejmě píchne sad smiley . Do nohy, vem to čert, ale bojím se, že nějakou spolkne ta mladší, hrozně se na trávě vylbujou s naší Fridou (fena) a válejí se po sobě, přetahujou...

    Zdejšímu životnímu prostředí bych nesvěřila ani zeleninu, med kupujeme od přespolních včelařů, je to smutné.

    Ale jetel stejně mýtit nebudu, mně se líbí rozkvetlý trávník, nijak mě to neirituje smiling smiley . Letos bude tráva rozježděná náklaďákem a příští rok už zas budeme o rok starší a snad i rozumnější.

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 09:31
     

    JJ vy vlastně budete budovat, to se těším na fotky jak budete pokračovat. Já už jen pijánko:-)

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 09:37
     

    nahážu to pak k sobě do poradny grinning smiley , vzniknou mi další dvě místa, která bude třeba osázet a nejsem si jistá, co tam vlastně můžu mít. Ať tady nezasírám mech nono smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 10:00
     

    ..... Denisko, tak z téhle strany jsem dům a zahradu, ten břeh , ještě neviděla eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 10:25
     

    Kordul, dům ani ne, spíš domeček grinning smiley , ještě není moc co fotit... pořád se maká. Děkuju flower smiley .

     
  • Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 13:40
     

    Jájo, my oba pocházíme z včelařských rodin a bylo to přesně tak, jak píšeš, mnoho práce, ale i nějaká ta koruny z toho zbyla. Jenže pokračovatelé už nejsou. My se žihadel bojíme. a jiní v okolí se také nenašli, takže v celé vsi není ani jedna včela a podle toho vypadá opylení třešní a jiných cizosprašných druhů ovoce. Jen čmeláci a včely samotářky se u nás občas vidí. Jenže ty to opylování nezmůžou eye popping smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Alenka (14.03.2014 13:47)
     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 13:48
     

    Nás tatínek naučil už jako malé holky jak se chovat, aby se člověk žihadlům vyhnul. I při vytáčení jsme asistovaly jen tak bez ochraných kukel, tatínek si bral kuklu jen k včelstvům která byla zlá a většinou těm zlým časem vyměnil matku od nějakých hodných. Cíleně se snažil mít bezkonfliktní včelstva. Bohužel mladí se toho bojí a tak už jsou včely u jiného včelaře. I med už beru od známých, kterým bez obav věřím že je vše OK. Je to škoda a hezké vzpomínky. Vůně včelína, hukot včel, když zavřu oči je to všechno zpátky.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 14.03.2014 13:56
     

    Jájo, ohledně mechu jsem s tebou zajedno. To bych se musela na té mé zahradě zbláznit. Jinak, ty řízečky hortenzií co jsi mi na podzim poslala, tak mám asi 50 ti procentní úspěšnost.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.