pondělí 29. dubna, 00:15 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pavl23
Status: nováček

mech v trávníku

Datum: 23.05.2006 13:48
 

Ahojky, mám na zahradě menší "problém" - zjistila jsem, že skoro polovinu našeho pracně opečováváného trávníku prorůstá mech.

Zkoušeli jsme různé přípravky, ale zatím bez většího úspěchu..

 

nemáte někdo nějaký zaručený tip?

 

Díky,

pavlína

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 21:02
     
    No,taky mi kytky v tom dešti odchází,jenže je nemám kam schovat. Nemám žádnou přesahovací střechu. Tak chuděrky moknou a trpí. Jedimě co jsem udělala,že jsem vyndala fuchsie z podmisek,aby v té spoustě vody ještě nestály. Rozchodníky jsem zasadila do hodně pisečné země, ta voda tím snad proteče a nezačnou hnít. sad smileyTaky jsem si vzala příklad z Anaviných truhlíků.smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: mech v trávníku

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 21:08
     
    Jo, teď jsem koukala,Anavi,tys sem chtěla lákat IF. Já ji neznám,ale jestli je "naše,"tak ji sem samozřejmě pozvi a další nekonfliktní taky.  Jen ať se to rozjede. Odborníci v zahradě jsou vždycky potřeba.the finger smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.08.2006 23:39
     
    Vidíte, vy si stěžujete na déšť a já musím stále zalévat. (Teplice v Čechách). Tady už nepršelo (aby zalilo) už týden. Do sudů ani kapka a tak běhám a zalévám.
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 08:31
     

    Tady je diskuse, co dlouho spala. Ale co nevidět tu bude čas k "nastartování" trávníku do nové sezóny.

    Co dělat, aby nebyl plný mechu, jako je tento? Přečtěte si o tom u nás více

    mech

    Přeji vám správný začátek k nové sezóně s krásným trávníkem.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 11:09
     

    ram....ty hrábě jsem si koupila loni na HOBBY a už jsem s nima letos udělala trávník co jsem loni z jara založila nový. Ale měla jsem strach, abych nevytrhala travičku i s kořínky. Ale těším se na ten starý trávník, ten s nima asi prokoukne. A jde to hezky, když je navlhnuto. Jsem zvědavá, kolik toho mechu vyhrabu, páč ho máme fakt dost a dost. Sypat trávník ničím nechci, běhá nam tam pes. Tak holt to odnesou moje ruce(puchýře) a zádagrinning smiley ..

    a jaký účinek by měla zálivka zelenou skalicí?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 11:24
     

    Pomůže, ale lepší než zálivka je vzít si pěkně na záda postřikovač, chodit a stříkat. Mech za pár dní zhnědne a dá se lehce vyhrabat. Neboj stejně nějakej zbyde. Tak se to musí znova pomlžit roztokem zelené skalice a znovu vyhrabat. Je fakt, že velká zahrada je na ruce moc, proto jsem si koupil vertikutátor a nedám na něj dopustit, Tolik co dokáže vyhrabat on, hráběma nikdy nedokážeš. Když vertikutím, tak dva lidi s kolečkama nestačej odvážet na kompost. Pokud se ovšem skalice používá častěji, tak je nejlepší na zimu povápnit, je totiž kyselá.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 11:41
     

    právě že vápnit nemůžu, když mi tam běhá pejseksad smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 12:13
     

    Ale můžeš!

    Proč by mělo pejskovi vadit vápnění.

    Tomu nerozumím.

    eye popping smiley 

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 15:22
     

    na pacičky....nebo ne?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 17:34
     

    Ale kdeže Irisko.

    Čím myslíš, že se vápní trávník? Vápnem ne neboj! Na to je nejlepší jemně mletý dolomitický VÁPENEC. Takže se není vůbec čeho bát. Tvůj strach je stejný jako bys nechtěla vzít pejska na výlet do Moravského krasu aby si nepopálil pacičky. Je to vápenec ne vápno co se používá. Nejlepší je poházet zahradu, aby byla celá bílá ještě než přijede svatý Martin na bílém koni. On to pak zalehne sníh a pomalounku se to celou zimu rozpouští a na jaře se ten zbyteček co se nerozpustí tak se při vertikutaci pěkně smísí s povrchovou vrstvou půdy a něco málo se vyhrabe s mechem a přijde do kompostu. To je pak bezvadný hnojení napříště.

    Samozřejmě, když je čerstvě povápněný trávník a proběhne po něm pejsek tak má bílé ťapky ale to je tak všechno. Dolomitický vápenec není žádná žíravina. Takže na zimu můžeš trávník klidně povápnit, ničeho se neboj! Pejskovi se nic nestane.smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 17:56
     

    jéééééééééééé....Rame díky moc......na podzim to určo proveduthumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: mech v trávníku

    Datum: 11.03.2010 18:04
     

    Za nic Irisko.

    Tu zelenou skalici klidně zkus, bude se ti to na jaře lépe vyhrabávat.thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 21.11.2013 20:29
     

    ......mech, máme ho plnou zahradu, po celé zahradě, asi zkusím tu skalici, ale ona spálí i tu trávu, ne confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 21.11.2013 20:56
     

    Já bych brala mech místo trávy po celé zahradě, nemuselo by se sekat :-) to by bylo suprové

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 21.11.2013 21:39
     



    kordula napsal(a):

    ......mech, máme ho plnou zahradu, po celé zahradě, asi zkusím tu skalici, ale ona spálí i tu trávu, ne confused smiley

    ... nespálí, taky ji používám a za pár minut mech tmavne. Akorát si nepamatuju ředění. Nezlikviduje ho úplně, ale usnadní vertikulaci.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.