neděle 28. dubna, 22:13 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pavl23
Status: nováček

mech v trávníku

Datum: 23.05.2006 13:48
 

Ahojky, mám na zahradě menší "problém" - zjistila jsem, že skoro polovinu našeho pracně opečováváného trávníku prorůstá mech.

Zkoušeli jsme různé přípravky, ale zatím bez většího úspěchu..

 

nemáte někdo nějaký zaručený tip?

 

Díky,

pavlína

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 26.11.2013 19:31
     

    My jsme postříkali zelenou skalicí celou zahradu před týdnem A už je to znát, mech hnědne. Zelená skalice stojí od 35 Kč do 65 kč.Je to tedy nejlevněší prostředek na mech. Na trhu je několik přípravků určených na boj s mechem. Jsou několkrát dražší než zelená skalice a ta je stejně jejich základem. Je to velký kšeft, mech má na zahradě každý, kdo seká trávu sekačkou. Když se dříve tráva kosila, tak v takto ošetřovaných trávnících bylo mechu méně. Ale kdo dnes umí sekat kosou !!!! stydlin smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: mech v trávníku

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 26.11.2013 20:00
     

    Alenko, a jaké please smiley please smiley please smiley používáš ředění na postřik trávníku?

     
  • Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 26.11.2013 20:18
     

    Hespo, já teď nevím přesně, je to na tom sáčku napsané. a já ten sáček mám v altánu na zahradě. Zítra dodám. Ale jestli si dobře pamatuji, je to poměr 40 g na 10 litrů vody. Já mám 10 litrový postřikovač a tím je po postříkané za chvilku.Ještě by to chtělo postříkat znova, přeci jenom nezasáhnu všechna místa stejně. Ale v tomto mrazu raději ne. Počkám na oblevu. smoking smiley

     
  • Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 27.11.2013 10:43
     

    Měla jsem včera pravdu.ˇZelená skalice se ředí 40 g na 10l vody. Dneska už postřik nebudem opakovat. Ráno bylo . 6 stupňů Sice nevím, jestli by tento postřik trávník poškodil, ale pokusničit v tomto případě nebudu Oni mají mrazy stejně polevit. eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 12.03.2014 20:18
     
    p3120005.jpg

    ......sice to není na rozlohu mojí zahrady ,ale koupila jsem Biopon,.....hnojivo na trávník s mechem, tak uvidíme winking smiley

    ......skalicí jsem zalejvala zahradu , bez ohledu na počasí eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 07:19
     

    Kordulko, já jsem též zlila zahradu zelenou skalicí, mech zčernal, trávě se nic nestalo, ale mech je potlačen jen na krátkou dobu a bude vesele bujet dál. To se zničit nedá, hlavně tam, kde je nikdy nerytý trávník a zem tvrda, nepropustná. A je zajímavé, že mechu bylo méně, když se sekalo kosou. V trávnících udržovaných sekačkou se mechu daří velmi. love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 07:44
     
    travin.jpg



    Alenka napsal(a):

    Kordulko, já jsem též zlila zahradu zelenou skalicí, mech zčernal, trávě se nic nestalo, ale mech je potlačen jen na krátkou dobu a bude vesele bujet dál. To se zničit nedá, hlavně tam, kde je nikdy nerytý trávník a zem tvrda, nepropustná. A je zajímavé, že mechu bylo méně, když se sekalo kosou. V trávnících udržovaných sekačkou se mechu daří velmi. love smiley

    .......když se sekalo kosou,na seno , tráva se stačila vysemenit, je potřeba hnojit

    .......Travim, ten jsem zkoušela, to je zase travní hnojivo a potlačuje plevel,bylo to OK,... ale tak na Anavčinu žardinku winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:07
     

    Ježíši holky ještě hnojit trávu, kdo by to pak sekal, já mech vítám a opečovávám, vyhovoval by mi po celé plošw, zelený je, sekat se nemusí, vždyť je to ideální pokryv půdy smoking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Vím že vás tím naštvu, ale nemám tak trochu pravdu?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:10
     



    jaja99 napsal(a):

    Ježíši holky ještě hnojit trávu, kdo by to pak sekal, já mech vítám a opečovávám, vyhovoval by mi po celé plošw, zelený je, sekat se nemusí, vždyť je to ideální pokryv půdy smoking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Vím že vás tím naštvu, ale nemám tak trochu pravdu?

    .......pan Kordul vítá mech po celé zahradě, love smiley mě to séře angry smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:12
     

    Kousou se neseklo tak nakrátko, proto mech neměl tolik šancí.

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:12
     

    A není jednodušší se s mechem smířit, než s ním bojovat? Určitě to vyjde levněji, stejně kyselou půdu nezměníš, aby tam nerostl.

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:13
     

    Nevím proč vždycky chceme to co nemáme a nebo mít nemůžeme?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:36
     

    jájo, ono to hlavně vypadá jinak u tebe a jinak v zahradě, která je mini, víš? Já teda mech opravdu nechci. Netrvám ani na angličáku bez jediné chudobky, to už mě opustilo, ale chci mít kolem záhonů přiměřeně pěknou trávu smiling smiley.

     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:40
     

    Hele, ale kdyby to byl jen mech, nebylo by to ošklivé. I já se snažila ale desetiletí kyselých dešťů prostě pytlem vápence neodčiním, tak jsem se smířila. Jasně tvůj kapesník, ošetříš, ale Kordula je na tom skoro jako já a to je utopie, vymýtit mech a změnit chemii půdy.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 13.03.2014 08:58
     

    ..... minulý rok, asi jak byla ta vedra, mech tak nějak zmizel, ale zase to bylo samý plevel , nějaká plazivá mrcha sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.