pondělí 29. dubna, 12:42 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Kordes

Datum: 05.03.2012 08:45
 
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 17
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 06.05.2012 10:38
     

    Kordesovky máte tedy parádní, děvčata, je tady barevné krásy až oči přecházejí. Už aby byl červen a foteček přibylo. Já mám kordesovek také poměrně dost, ale z větší části ještě mláďata. Kdysi jsem o nich četla na jedné internetové diskuzi , pak jsem jich viděla pár naživo u jedné známé a zaujaly mne.

     

    Většinu jsem sázela teď na podzim a ani jedna z nich neměla se zvládnutím mrazů sebemenší problém, teď už se všechny krásně zelenají. Zčásti i díky nakopčení a stříšce z chvojí.

     

    Mám jich celkem asi 15, např. Uetersens Rosenkonigin, Rosenfee, Pomponellu, Novalis, Schloss Eutin, Home & Garden, Rottkappchen, Roseprofessor Sieber aj.Tak už se těším jako malá, až budou nějaké ty kvítky!

     

    Musím složit velkou poklonu růži Novalis, kvůli její výjimečné odolnosti vůči mrazu. Koupila jsem ji v létě v kontejneru, takže už byla na zimu narostlá, i když dost asymetricky, měla totiž jen 1 dlooouhou, asi metrovou větev. smiling smiley Tu jsem jí na zimu nechala, protože až na výjimky stříhám růže jen na jaře. Novalis jsem také nakopčila a přikryla chvojím, ale jen nad zemí. Větev jsem nijak nechránila, byla jsem smířená s tím, že kdyžtak půjde na jaře pryč. No, ale dopadlo to tak, že jsem z té větve nemusela odstříhnout ani jeden centimetřík. Jako jediné ze všech mých růžiček, ostatní narostlé šly až dolů. A teď už opět raší jako o život a konečně jdou výhonky i trochu do stran. winking smiley Později ji zastřihnu, aby se rozvětvila, ale mám letos všechny růže nizounké, tak se mi ještě nechtělo . smiling smiley Já vím, je to první rok, nechci jásat předčasně, ale i tak je to snad cenná zkušenost.

     

    Těším se i na to, jak mi bude prospívat Sympatie, měli jsme ji kdysi dávno na chaloupce u kamenné zdi a byla to růže pro radost, přesně jak píše quendery. Kvetla celé léto výraznými zdravými květy. Tak jsem si ji letos pořídila znovu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Kordes

     
     
  • Status: expert

    Re: Růže Kordes

    Datum: 06.05.2012 10:52
     

    Jsem na Sympatii taky zvědavá začínám s ní můj ohnivý oblouk, je maličkatá zatím , hodně maličkatá, ale zimu zvládla a ani přes metr sněhu ji nepolámalo.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 25.06.2012 18:39
     
    dsc00730.jpg

    Už mi rozkvetla poprve Karkulka - Rottkapchen.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 28.06.2012 14:58
     
    dsc00831.jpg
    Další fotografie:

    Mon Petit Chou

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 28.06.2012 21:38
     

    Růženky, ty vaše stránky jen projíždím, bo v růžích se absolutně neorientuju a můžu posoudit jen krásu kvetení a ta je thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 01.07.2012 18:51
     
    dsc00866.jpg

    Dolomiti

     
  • Autor: lanli
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 03.07.2012 23:28
     
    p6131293.jpg
    Další fotografie:

    rotkäppchen je uzasna thumbs down smiling smiley

     

    aschermittwoch, pnouci.. prvni kvitky..zatim pri zemi smiling smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 04.07.2012 13:25
     
    dsc01070.jpg
    Další fotografie:

    Ještě jednou Karkulka a ještě "přezrálá" Karkulka, co už kvetla skoro 14dnů. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 04.07.2012 23:38
     
    img_1807.jpg
    Další fotografie:

    Posílám Lagunu, vybrala jsem si ji k oblouku, barvou se mi líbí, jen mi omrzla a tak se letos oblouk nekoná, ale kvete pěkně a na novýh výhonech je připraveno ještě spousta poupátek. Mám ji druhým rokem a už bych chtěla, aby byla obrovská grinning smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 05.07.2012 10:25
     

    Jani, tak s tou jsi mi udělala radost, letos zjara jsem jí koupila a taky šoupla k oblouku - zatím roste pěkně a už snad brzy pokvete. love smiley mls smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 08.07.2012 21:39
     
    dsc01326.jpg
    Další fotografie:

    Schloss Eutin

     
  • Autor: lanli
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 15.07.2012 15:49
     
    p7152250.jpg
    Další fotografie:

    garden of roses

     
  • Autor: lanli
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 15.07.2012 15:52
     
    p7112195.jpg
    Další fotografie:

    cervia

    petticoat

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Kordes

    Datum: 16.07.2012 19:46
     
    dsc01586.jpg

    Janinko, vykvetla mi taky poprvé Laguna. Krásně voní a mít ji až nahoře u oblouku , to by se mi tak líbilo. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Růže Kordes

    Datum: 17.07.2012 23:06
     
    img_2305.jpg
    Další fotografie:

    Věrko, že je pěkná, je vidět pěkně na dálku super růžinda thumbs down.

    Schwarzer Samt - je jednoduchá a kvítka hodně vydrží, na fotce je moc trenýrková, nedaří se věrně vyfotit, je sametovější a trošku tmavší a snad bude i větší smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.