čtvrtek 2. května, 11:32 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Ruj vlasatá

Datum: 01.06.2007 21:51
 

tak jsem dneska neodolala a koupila jsem si ruj vlasatou - Royal purple, chtěla jsem abych měla také něco, co bude jiné než zelené

 

[www.havlis.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[www.garten.cz]

 



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (02.06.2007 13:35)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 13:35
     

    U paty té naší červené růje vyrůstá ze země (asi z nějakého kořenu?eye rolling smiley )malinkaté růjí miminko. Poradíte jak ho oddělit, aby mohlo růst nadále samostatně?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ruj vlasatá

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 13:51
     

    Jájo...já před chvílí četla, že to tak v červnu jde, ale musí se nechat zaschnout mléko, které z toho vytéká...zkusíme to na jaře na srazu, jo? winking smiley

    555...já bych ho prostě ufikla rýčem (nebo lopatkou, podle velikosti) a dala do květináče.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 14:01
     

    Já jsem posera. Bojím se, že rýčem poruším kořen "matky". A když se podíváš na fotku o kousek výš, byla by jí škodaeye rolling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 14:54
     

    555...já ten mini nevidím. Můžeš ho nafotit? winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 14:55
     

    Asi bych hi nechala dojara, a kuchla bych to potom.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 14:56
     

    Jo, jo, nafotím. Jen se musím dostat pro foťák na chatu a pak k synovi na zahradu, kde růj rostegrinning smiley grinning smiley grinning smiley . Ale tenhle týden to určitě zmáknu. Jen s tím focením jsem na štíru. Jsem nemožný kopyto. Ale ono to nějak dopadne.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 24.08.2009 23:23
     

    Moni, koukám, žes byla "na lovu" v zahradnictví winking smiley. Máš toho furt málo, vidˇ? grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 07:22
     
    hpim1795.jpg
    Další fotografie:

    Tak dávám ty fotky. Blbě vidím, tak jsem vzala dioptrický brýle, ale do toho pražilo sluníčko a tak jsem stejně fotila poslepu. Holky, nevím, jestli z toho něco uvidíte. Zkoušela jsem jít podél toho mimina prstem a nahmátla jsem asi kořen od mámy. Tak nevím, jak bych to kuchla, abych neodrovnala mámu i miminoconfused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 07:55
     
    hpim1672.jpg
    Další fotografie:

    1/ Zlatá růj po dlouhém trčení v květníku na slunci cca před 2 měsíci

    2/ Včera

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 08:09
     

    555 - to není nová rostlinka - mimino, ale obráží ti kmínek té rostliny. Rozhodně se nesnaž to "odrýt", to bys ji leda zničila. Ten výhonek odstřihni či odtrhni - můžeš se pokusit ho zapíchnout do množárenského substrátu, zda by nezakořenil (byla by to asi spíš náhoda.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 08:25
     

    Missi, dík - já jsem si to myslela. No zkusím to (opatrně odloupnu), ale s množením nemám zkušenosti, tak z toho asi nic nebudetongue sticking out smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 14:12
     

    Jo...teď když to vidím, souhlasím s Missi...nerýt, odtrhnout i s ,,patkou´´, zkusit zakořenit... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 14:28
     

    Jo, jo, množitelce jako jsi ty Mono se to snadno píšewinking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 15:30
     

    555... grinning smiley tak do množitelky mám daleko, jsou tu jiné expertky, ale fakt je, že mi možná zakoření i koště. grinning smiley Aktuálně - píchla jsem do zeminy 4 řízky buganvilie, všechny 4 nejspíš zakoření... eye popping smiley winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 25.08.2009 15:36
     

    mona,please smiley ,jak to s tou buginou provádíš?loni jsem se pokoušela kořenit ve vodě i přímo v zemině asi 30 řízků a vyšla mi z toho / asi úplně náhodou / jedna rostlina. Letos jsem si koupila v Buchlovicích 2 jinak kvetoucí,ostříhala dala do zeminy a zas jen postupněš vyhazuju.thumbs up angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.