čtvrtek 2. května, 06:46 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Ruj vlasatá

Datum: 01.06.2007 21:51
 

tak jsem dneska neodolala a koupila jsem si ruj vlasatou - Royal purple, chtěla jsem abych měla také něco, co bude jiné než zelené

 

[www.havlis.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[www.garten.cz]

 



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (02.06.2007 13:35)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 14:37
     

    Jájo,, to bych ráda - na své zahrádce mám jen tu zlatou, ale v životě jsem neřízkovala (tedy pokud nepočítám vepřovégrinning smiley .

    To bych musela mít přesný návod jak na toeye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ruj vlasatá

     
     
  • Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 14:41
     

    prostě ji omoč v stimulátoru a dej do země a přes to ptku nebo 4l láhev, stejně bys asi to odstřižené vyhodila no ne? Nech ji pod láhví dojara. Třeba mě tu někdo opraví, ale zkusila bych to pokud ji chceš není co řešit

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 14:49
     

    Máš pravdu, za zkoušku nic nedám. Myslíš že srpen je ještě vhodná doba?

     
  • Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 14:51
     

    O tom nebádej větvičku máš, odstřihnout ji chceš, jasně bylo by lepší jaro, ale Janinka si tu ode mě minulý týden větvičku taky brala.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 15:03
     

    OK - jdu do toho - neohroženěgrinning smiley . O víkendu hlídáme u kluka na baráčku Darenku - to není vnouče, ale bernská salašnická fenagrinning smiley , tak se do té operace s růjkou pustím.

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 15:27
     
    obraz042.jpg

    Taky ji mám, od loňského jara. Loni vyrostl jeden výhon hodně dlouhý, tak jsem ho zjara ustřihla, a rozkošatila se.

    Bohužel jsem ho zasadit nezkusila.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 15:30
     

    Naba - moc pěknáthumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 20:56
     

    Jájo, tak jsem ten výrůstek u růje zatím nefikla. Pamatuji si ho z loňského podzimu (dávala jsem sem tehdy taky fotku) když byl ještě maličký. Te'd už je to kmínek silnější než palec a pilku po ruce nemám, takže na "řízek" musím zapomenout. Ale abych zachovala kmínek u původního keře, časem výmladek stejně ufiknu - a vyhodím.

     
  • Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 20:59
     

    TAk pak řízek udělej z vršku

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 21:07
     

    Jájo, já to zkusím. Kdyby to nevyšlo, tak to zkusím ještě na jaře. Před chvílí jsem se od růje vrátila a ona roste jako bláznivá. Už má větve skoro 1,5m a to byla na jaře korunka obraná max na 40 cmeye rolling smiley . Příští jaro jí zase řádně oberu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 06.08.2010 23:05
     

    555: taky ji udělám jarní střih, neboj. Letos jsem se bála, kupovala jsem ji ve výprodeji a na jaře vypadala, že se snad ani neprobere, tak jsem neměla odvahu brát nůžky do ruky. Ale hned zjara se do ní pustím a půjde taky na ježka. Jinak to v mé pidizahradě ani nejde, to by nás za chvilku vystěhovala winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 26.08.2010 21:21
     

    Stala se mi s rují neuvěřitelná věc sad smiley. Celá půlka stromu zkroutila listy a během snad tří dnů úplně uschnula... Může to být nějaká houbová choroba???

    Všechno uschlé jsem ostříhala, zbyly mě tam tři zdravé větve. Ale obávám se, aby se to nějak nešířilo dál. Půda je vlhká dost, odhrábla jsem kůru a zkontrolovala to. Takže uschnout nemohla. A to by asi hlavně schnula celá, ne část. A ještě ty zkroucené listy.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 27.08.2010 21:32
     

    No?! a o vo čom tady už jak dlouho mluvím, že si s tím nevím rady....sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 27.08.2010 21:33
     

    A já si říkala, že už se někdo zmiňoval!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ruj vlasatá

    Datum: 27.08.2010 21:40
     

    ilko, vrátila jsem se zpět k tvým fotkám-máš pravdu: úplně to samé! Nejdřív mi zvadl konec větve, tak jsem si říkala, že je to třeba uvadlé po velkých vedrech. Ty zvadlé větve jsem na konci uflákla, protože ji stejně hodlám vzít na jaře na ježka, tak jsem to neřešila. No a přijdu to asi za dva dny obhlídnout a nestačila jsem se divit! Půlka keře úplně zaschlá! eye rolling smiley confused smiley

    Včera jsem to zaschlé úplně všechno ostříhala, pořád to přisuzuji nějaké houbě. Ale jestli to máš opakovaně, tak se obávám, že by mě to mohlo postihnout taky. Může být něco v půdě a toho se člověk jen tak nezbaví sad smiley. Jestli se to ještě objeví, tak ustřihnu větev a pojedu s tím do zahradnictví, co oni na to.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.