pondělí 27. května, 15:47 Svátek má Valdemar
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2014 19:04
     
    dsc_0802.jpg
    Další fotografie:

    Přinesla jsem si mátu a jdu dělat sirup. Šla jsem se podívat na recept a musím uznat, že jsem to asi přehnala. Ještě nevím, kolik ta máta váží, ale mám jí plnou velkou mísu (odstříhala jseejen vrcholky a listy, ty silné stonky jsem vyhodila. Tolik toho tedy dělat nebudu grinning smiley

     

    Váha zjištěna - máty mám 250 g eye popping smiley Holt to udělám ze dvou dávek a té máty dám trochu víc, aby to bylo voňavější winking smiley Na okně se tvoří jitrocelový sirup. Už to dost sesedlo, dnes jsem tedy přidala další listy a cukr. V době uležení se recepty značně rozcházejí, vezmu zlatý střed - nechám to do konce června.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2014 19:10
     

    Jé Věrko já to dělala do pětilitrovky:-) a nechávala jsem to 6 týdnů od posledního přidaného jitrocele.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2014 19:23
     

    Tak ty jsi ještě větší hamoun než já grinning smiley Mně se zdálo, že jsem si přinesla jitrocele málo a ona ho byla skoro plná ta litrovka. Po dvou dnech to sedlo a 1/3, tak jsem to teď doplnila.

     

    Jak dlouho se vaří ten cukr s vodou na mátový sirup. Píšou "do zhoustnutí", ale to je šiŕoký pojem. Svařit asi na polovinu?

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2014 19:40
     

    Do hustoty medu winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2014 20:07
     
    p1160824.jpg
    Další fotografie:

    Se snad do nějaké výroby taky pustím, bylinky se slušně rozrůstají, mám z nich radost, takže se vám sem furt budu vnucovat stydlin smiley stydlin smiley

    I vysetý salát přímo na záhon se zadařil, občas utrhnu do salátu sobě nebo na přilepšení hodím morčákovi winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 23.05.2014 08:16
     

    Do sirupu jsem dala tu mátu všechnu a je to tedy síla. Popíjím tu čaj, který vzniknul zalitím zbytku sirupu i té použité máty. Je to dobré, tak mi asi sirup dlouho nevydrží. Ale udělám ještě další z jiných druhů bylinek, budu mít pestrý výběr. Dívám se na sousední parcelu, že bezinky začínají kvést...

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 23.05.2014 08:26
     

    mám nádherný tymián, ovšem asi tak jednou týdně sundávám vtipně umístěné lejno nějakého menšího psa eye rolling smiley , sousedé si na zahrádky s sebou berou svoje mazlíčky. Asi zůstane jenom na okrasu (po sundání okrasy grinning smiley )

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 23.05.2014 08:28
     

    Hanko, to je přece taky bio grinning smiley Déšť to opláchne, tak se nežinýruj winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 23.05.2014 08:31
     

    grinning smiley

    aha, tak jestli je to bio, pryč s předsudky smoking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 23.05.2014 14:44
     

    Anavi, jestli se pustíš třeba do mátového sirupu, dej hodně citronu. Já jsem dělala něco na způsob jak je tu recept od SPIKE a vymačkala jsem tam 2 citrony. Do další várky jsem měla citronu jen půlku a zdaleka není tak chutný.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 23.05.2014 14:51
     

    Helenko, u mě vždy od plánu k realizaci uplyne velký časový úsek stydlin smiley , takže se pak přijdu zeptat, jak na to, až k tomu dojde grinning smiley, třeba za rok... winking smiley Tím, že mamka vyrábí v hektolitrech meduňkovou šťávu, tak mě to zatím nijak nenutí.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 24.05.2014 09:50
     
    dsc_0203.jpg



    555 napsal(a):

    Denisko - šanta kočičí eye popping smiley

    jj, ale jenom tahle na obrázku mi voní - hodně zvláštně a nevím, k čemu bych to přirovnala (už odkvétá, nestihla jsem fotnout, a tuhle mám zrovna v ohrádce, kde se blbě fotí). Ta obyčejná nepeta, co vypadá jako kopřiva, mně osobně páchne po marihuaně a tu bych si teda do sirupu nedala.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 27.05.2014 11:57
     

    Večer jsem udělala sirup z kopřiv, přidala jsem k nim 2 snítky šalvěje a 2 máty a do vody jsem dala povařit pár hřebíčků a jeden badyán, aby to vonělo (kopřivy spíš páchnou). Už ochutnávám - zalila jsem ten "odpad" znovu vodou, abych z toho dostala vše.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 27.05.2014 12:18
     

    Věrko, to může být zajímavé :-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 28.05.2014 15:17
     
    dsc_0015.jpg

    Helenko, je to docela dobré, ikdyž to není tak výrazné jako ten mátový. Dnes jsem si natrhala bezový květ a už se vaří cukr na sirup. Asi do něj dám víc citronu, aby to mělo dobrou příchuť.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.