neděle 28. dubna, 03:03 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Antarie
Status:
Výsledné hodnocení: 5

PŠENIČNÁ KŮRA

Datum: 31.01.2010 21:10
 

Přebereme a propláchneme 15dkg pšenice. Zalijeme vodou, aby přesahovala 2cm. Necháme namočenou 24 hodin. Za tuto dobu pšenice mírně naklíčí. Slijeme vodu, zalijeme a povaříme asi 1/4 hodiny. Přecedíme a můžeme konzumovat. Nesmí se solit, mastit, kořenit. Dochutit spařenými rozinkami, sušenými švestkami.

Může se jíst ovoce: jablka, jahody, třešně, švestky, meruňky, broskve, rybíz, pomeranče, banány.

Nebo zelenina: zelí, kedlubny, rajčata, okurky, paprika.

Zelenina a ovoce se nesmí míchat!

K pití je vhodný malinový, jahodový, ostružinový čaj. Je možné pít jiné bylinky a vodu.

KŮRA SE DRŽÍ 7 DNŮ, NIC JINÉHO SE NEJÍ A NEPIJE.

Pšenice má vitamíny a všechny živiny co tělo potřebuje. Slupky se musí dobře rozkousat 32x.

Slupky tvoří kartáč, který drhne stěny střev a zbavuje střeva dlouholetého nánosu. Dalším kladem je, že má tělo možnost zbavit se vody.

 

Za týden je možno zhubnout 6 až 12kg bez škodlivých účinků. Je třeba překonat krizi, která se dostaví 3-4 den. Musí se vydržet, má-li mít účinek. Pak bude strava chutnat. Kůra se doporučuje 2x za rok.

21.3. a 23.9.

V té době je to nejúčinnější. Po této kůře se tělo zregeneruje, vyčistí krev, omlazuje kůže. Na této kůře je nutné 2-3 dny přecházet pomalu na jinou stravu. Nejíst moc, nepřejídat se, jíst střídmě.

 

Pšenice se vaří vždy na příští den a hned se namáčí další. Nesmí se užívat žádné dráždivé látky.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: Mikysek
    Status:

    RAM!!!!!!!

    Datum: 10.03.2010 19:09
     

    Tak co sem lezeš a píšeš kraviny!!!! My Ti o Tvé trapné názory nestojíme.Jdi do háje !!!! angry smiley angry smiley angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mikysek (10.03.2010 19:11)
     
  • Autor: Reklama

    RAM!!!!!!!

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: PŠENIČNÁ KŮRA

    Datum: 10.03.2010 19:28
     

    Zklidni hormon!spinning smiley sticking its tongue out

    A šetři vykřičníky!

    Tobě to tu nepatří tak nemáš právo někoho odsud vykazovat.

    (A když už něco takového děláš, tak mluv za sebe a neschovávej se za ostatní.)

     
  • Autor: irisiris
    Status:

    Re: PŠENIČNÁ KŮRA

    Datum: 10.03.2010 19:33
     

    Ale přátelé, je demokracie, kdo chce jít do pšeničné kůry, ať do ní jde. Kdo nechce, ať nejde. Je to jenom každého jeho vlastní rozhodnutísmiling smiley love smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: PŠENIČNÁ KŮRA

    Datum: 10.03.2010 19:39
     


    irisiris napsal(a):

    Ale přátelé, je demokracie, kdo chce jít do pšeničné kůry, ať do ní jde. Kdo nechce, ať nejde. Je to jenom každého jeho vlastní rozhodnutísmiling smiley love smiley


    A o tom to je!thumbs down

    Ne vykládat o tom, že kdo napíše něco jiného má trapné názory a píše kraviny.

    To je jen znakem netolerance a nezralé simplexní osobnosti.

     
  • Autor: Mikysek
    Status:

    RAM

    Datum: 10.03.2010 19:55
     

    A Tobě to tady patří?Ty si napsal první já reagovala je demokracie ne? tongue sticking out smiley Hlavně že Ty si osobnost eye popping smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: RAM!!!!!!!

    Datum: 10.03.2010 20:09
     


    Máš pravdu,

    takto se projevuje demokratický respekt k názoru druhých a kultivovaná tolerance zralé osobnosti:

    Mikysek napsal(a):

    Tak co sem lezeš a píšeš kraviny!!!! My Ti o Tvé trapné názory nestojíme.Jdi do háje !!!! angry smiley angry smiley angry smiley


    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: yris
    Status:

    RAM

    Datum: 10.03.2010 21:48
     

    Ahojik))Rame sleduji te ve veskerych diskusich na techto strankach,nemyslim ze by to melo takto vrcholit,.....nota bene byl jsi to nedavno pokud se nemylim ty! ktery si se zastal nas delenek v konfliktu winking smiley

    Ona ta psenka pro chlapa zrejme vyvola)))co se tyce zen jiste emocegrinning smiley

    Na druhou stranu psenice je zrno .....na kterem stoji zivot..podobne jako mleko...maso...plody.kazdeho vec jak se svym telem naklada,stojim si za tim...ze muze psenicna kura dobre procistit telo,bez ohledu na pohlaviwinking smiley holek se zrejme dotkla veta ze / NEJSI BACHYNE/please smiley prosim toto nebylo vhodne na ucet delenek....jelikoz prohledni si fotasmiling smiley je tu spousta krasnych da se rict modelek.Jen holt mame svou viru jako kazdy...neber nam ji.diiiik Irca.flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil yris (11.03.2010 08:15)
     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: RAM

    Datum: 10.03.2010 22:05
     

    Nerad bych se tady do toho pletl, ale vzpomněl jsem si na pořekadlo jednoho kamaráda. Ten vždycky říká: Hlady se ještě žádnej nepos... A tady to myslím platí víc než dobře. Jeden den nahladovo ještě nikoho nezabil. Pro člověka je to z biologického pohledu mnohem přirozenější, než mít pravidelnou stravu třikrát denně nebo častěji po sedm dnů v týdnu. Milióny let vývoje člověk nic takového neměl a nyní, když máme blahobyt a s ním i obezitu a spoustu "civilizačních" chorob.

    Pokud člověk nemá závažnější žaludeční problémy tak denní hladovění snese snadno a je to dobré pro jeho zdraví...........................................jeden z tvych prispevkuflower smiley celkem v poho))))tim zdravim i tveho kamaradawinking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: RAM

    Datum: 10.03.2010 23:00
     

    Ahojík Irčo.

     

    Máš pravdu, že jsem se dělenek docela úspěšně zastal. když jsem viděl, jak někdo zakládá diskusi jejímž jediným důvodem bylo vysmívání a netolerance k názorům druhých a cílem tyto názory ukřičet. Držím se zásady: Žij, a nech žít.

    Proto mě docela překvapila v diskusi zesměšňující reakce na názor, že ani týdenní pšeničná "kůrka" nemůže zdravému člověku ublížit, která vypadala takto:

    Mikysek napsal(a):

    Ty jsi nějakej chytrej ,aby si se nepo .... sám!!!!! grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: RAM

    Datum: 10.03.2010 23:21
     
    yris napsal(a):

    Ahojik))Rame sleduji te ve veskerych diskusich na techto strankach,nemyslim ze by to melo takto vrcholit,.....nota bene byl jsi nedavdo pokud se nemylim ty! ktery si se zastal nas delenek v konfliktu winking smiley

    Ona ta psenka pro chlapa zrejme vyvola)))co se tyce zen jiste emocegrinning smiley

    Na druhou stranu psenice je zrno .....na kterem stoji zivot..podobne jako mleko...maso...plody.kazdeho vec jak se svym telem naklada,stojim si za tim...ze muze psenicna kura dobre procistit telo,bez ohledu na pohlaviwinking smiley holek se zrejme dotkla veta ze / NEJSI BACHYNE/please smiley prosim toto nebylo vhodne na ucet delenek....jelikoz prohledni si fotasmiling smiley je tu spousta krasnych da se rict modelek.Jen holt mame svou viru jako kazdy...neber nam ji.diiiik Irca.flower smiley

    Zastávám se vždy toho, koho se snaží většina ukřičet, ale to neznamená, že se nechám tou většinou ukřičet sám.

    Nemáš pravdu, pšenka ve mě žádné emoce (ba ani asociace) nevyvolává. Docela rád si naklíčenými semínky zpestřím stravu o některé přírodní vitamínky. A to o bachyni jsem použil až po tom, co jsem byl napaden. A napadený má právo se bránit. Takže si přečti znovu diskusi, a podívej se kdo adresně napadal a kdo se přidal. Já jen kontroval tím, že nejsem tak tlustej, abych něco takového musel provozovat, aniž bych tím někoho konkrétního urážel.

    Víru ani životní styl vám rozhodně neberu. Právě naopak, fandím vám. (Možná i proto že z druhého tábora čtu mnohem více urážek než z toho vašeho, ale není to pravidlem, jak ukázala Mikysek, když mi předvedla jak vypadá tolerance a demokracie v jejím podání. )

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (11.03.2010 08:38)
     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: RAM

    Datum: 11.03.2010 08:22
     

    Ahojky))snad je tu vse vysvetlenothumbs down ......nekdy se muze stat ze jedno slovicko je spatne pochopeno nebo jinak mysleno.Ale jak se do toho zacne vyrit a vracet oplatky stane se tu mela z ktere pak nema nikdo dobry pocit.Muj nazor je,pokud se chce nekdo verejne vyjadrovat pred celym svetem,jako my tady ...nemel by zapominat ze se nejedna o soukromou postuflower smiley Preji krasny den tobe a vsem na weekuwinking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: RAM

    Datum: 11.03.2010 09:16
     

    Ahojky.

    My dva jsme si tu neměli co vysvětlovat. Jsme rozumní a tolerantní lidé, ne? Někdy bývá slovíčko špatně pochopeno, někdy špatně napsáno. Důležité je aby těch rozumných a tolerantních byla většina a dokázali dát najevo těm ostatním, že jim takovéhle chování neprojde. Taky přeji krásný den tobě a všem slušným lidem na Weeku.flower smiley

     
  • Autor: papulka777
    Status:

    PŠENIČNÁ KŮRA

    Datum: 11.03.2010 10:01
     

    Ahojky dělenečky,

    tak koukám,člověk tu jeden den není a hned se tu semele spousta protichůdných názorů.

    Já do pšeničné kůry jdu s vámi,sama na svém tělíčku vyzkouším,co mu prospívá a co ne.

    Začínáme 21.3.thumbs down

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: PŠENIČNÁ KŮRA

    Datum: 11.03.2010 12:05
     

    držím palce všem, co jdou do pšeničného týdne (a přeji ať se neprojeví žádné alergie nebo další potíže související s náhlou změnou stravovacích zvyklostí a vyšším příjmem vlákniny)... thumbs down já jsem měla (sice podle jiného "návodu") pšeničnej úplňkovej víkend... a bylo to fajn... ale delší dobu nemám, kvůli pracovnímu programu, šanci zvládnout...

     
  • Autor: estrellita
    Status: začátečník

    Re: PŠENIČNÁ KŮRA

    Datum: 11.03.2010 16:23
     

    teda koukám, jak se rozjela debata na téma pšenicegrinning smiley

    já teda nevím, ale sama za sebe můžu říct, že co napsal RAM mě vůbec nijak nepohoršilo, ani neurazilo, ani si nemyslím, že to jako urážku myslel....konec konců je to pravda ne?grinning smiley (myslím to, že i kdyby člověk držel několika denní hladovku, tak to prostě zvládne)...a nad tou bachyní jsem se spíš pousmála, neberme každé slovo tak vážněwinking smiley

    navíc mám velmi živě v paměti vedlejší diskuzi, která mě hodně rozhodila a kde se nás RAM moc hezky zastal, za což mu dodatečně děkujuwinking smiley thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.