sobota 27. dubna, 17:59 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Inava
Status: začátečník

Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

Datum: 19.06.2009 00:26
 

Milé dělenky, předkádám Vám k inspiraci jídelníček pro ty z nás, které mohou mít problémy se zadržováním vody v těle. Převzato z knihy L.K. DIETA DO KAPSY

Následující jídelníček je vhodný pro ženy, které chtějí rychle zhubnout a zároveň se zbavit nadbytku vody v organizmu.Mnoho žen trpí nadměrným zadržováním vody. Zadržená voda může u dospělého člověka dosahovat i několika desítek kg a její "vypuzení" bývá velmi obtížné. Pokud chceme zhubnout a žádnou dostupnou metodou se nám to nedaří, repektive se to daří velmi obtížně,pak se nás problém vody zadržené v těle pravděpodobně týká. Voda se "hubne " obtížněji než tuk. Pokud jsou naše "polštářky" - o nichž jsme se domnívali, že jsou tukové - jakési málo pevné, roztřesené či rosolovité, pak se s velkou pravděpodobností jedná o zadrženou vodu. Následující jídelníček je sestaven pouze z "neutrálních" nebo ze "zvířátkových " dní. Sacharidy obecně způsobují zadržování vody, nejhorší zkušenosti máme s pšenicí a obilovinami vůbec.

Velmi důležitý je pitný režim. V žádném případě se "nepřepíjíme". Zdravé lediviny jsou schopné přefiltrovat 1,5 l vody. Zbytek musíme vypotit. Co ledviny nestihnou přefiltrovat a my "nevyloučíme", to nám v těle zůstane. Pijeme pouze vodu, a to nesycenou, popř. jen mírně sycenou, a také slabší ovocné či bylinkové čaje. Nepijeme slazené nápoje, vyhýbáme se syceným nápojům, minerálkám, kávě a černému i zelenému čaji.

Pondělí - zvířátka

snídaně - kuřecí či vepřová šunka, salátová okurka, paprika, rajče, bylink ový čaj

přesnídávka - neslazený ovocný jogurt

oběd - zeleninový vývar s vařeným kuřecím masem - vývar připravte buď z kostky /pokud nemáte čas/ nebo z libovolné zeleniny. Vařené maso pomelete a vsypete do polévky

svačina - banán se zakysanou smetanou - banán podélně rozkrojíte a přelijete zakysanou smetanou, do níž můžete rozmačkat jahody a dochutit ji fruktózou či medem.

večeře - opečený párek - párek, špekáček či svou oblíbenou klobásu jemně naříznete po všech směrech a urfitujete. Od přebytečného tuku ji osušte v ubrousku a podáváte s hořčicí, křenem a zeleninou.

Úterý - zvířátka

snídaně - bílý jogurt s dušenými žampiony - žampiony nakrájíte na kousky a podusíte v osolené vodě ochucené sójovou omáčkou. Jakmile jsou měkké, necháte je vychladnout a pak k nim přimícháte bílý jogurt.

přesnídávka - plátkový sýr s kedlubnou

oběd - kuřecí řízek s balkánským sýrem - řízek naklepete, orestujete na tenkém ojejovém filmu, osolíte, zakápnete sójovu omáčkou a posypete paprikou. Mírně podlijete a dusíte. Po 5-ti minutách přidáte na kostičky nakrájený balkánský sýr a dusíte, až je maso měkké.

svačina- grapefruit s fruktózou

večeře- zapečená miska- mraženou čínskou zeleninu nasypete do zapékací misky, hustě posypete strouhaným sýrem, zalijete trochou šlehačky a zapečete

Středa - neutrální den

snídaně - ovocný salát z libovolného ovoce - můžete dochutit fruktózou nebo medem

přesnídávka - směs ořechů a hrozinek /kromě burských/

oběd - kapustová polévka - kapustu nakrájíte na nudličky, dáte do vroucí vody, osolíte a dochutíte kmínem. Jakmile je kapusta měkká, přidáte rajčatový protlak. Ihned po začátku vaření můžete přidat i celou cibuli a česnek, které ale nekonzumujete /aby vám neaktivovaly žaludeční šťávy a neměli jste zbytečně brzy hlad/.

svačina- směs sušeného neslazeného ovoce

večeře - zeleninový salát - paprika, rajče, salátová okurka, pórek, chřest, ředkvičky, zkrátka cokoliv dle libosti. Salát ochutíte např,.kokosem nebo vařeným žloutkem

Čtvrtek - zvířátka

snídaně - ovocný ledový salát s tatarskou omáčkou "yofresh"- ledový salát natrháte na kousky, můžete zalít nálevem z vody, jablečného octa a fruktózy, nakonec přimícháte yofresch = tatarská omáčka vyrobená z jogurtu

přesnídávka - kiwi

oběd - vepřová panenka zapečená v alobalu - vepř.panenku naklepete, osolíte, opepříte, příp. posypete kari kořením, na plátek masa položíte plátek angl.slaniny, pórek a velký plátek rozkrojené papriky. Přidáte lísteček másla, zabalíte do alobalu a pečete v horké troubě asi 25 minut. Podáváte s tatarkou, nebo kečupem

svačina- jakýkoliv ovocný jogurt bez cukru

večeře- tuňák ve vlastní šťávě se zeleninou - možno použít jakoukoliv jinou rybu - halibuta, makrelu apod. Zelenina syrová

Pátek- zvířátka

snídaně - smaženice se zeleninou - zeleninu buď usmažit s vejci, nebo ji přikusovat čerstvou jako přílohu

přesnídávka - jogurtové mléko

oběd - hovězí na hříbkách - kvalitní hov. maso podusíte na cibulce, dochutíte paprikou a česnekem a přidáte houby. Nakonec můžete vše zahustit zakysanou smetanou. Podáváte s dušenou zeleninou.

svačina - nakrájený ananas, rozmačkané jahody a banány - můžeme ozdobit neslazenou šlehačkou

večeře - rajčatový salát s mozarellou - rajčata nakrájet na kousky , nakrájíte na ně mozarellu a zakápnout olivovým olejem s bazalkou

Sobota- zvířátka

snídaně - vejce natvrdo, plněná pěnou s oříšky, vejce uvařená natvrdo rozpůlíte, vydlabete z nich žloutky, které utřete s máslem a s pikantní hořčicí. Pak vmícháte strouhané oříšky. Podáváte s půlkami ředkviček.

svačina - tvaroh rozmixovaný s jahodami, můžete jej dosladit fruktózou či medem

oběd - mrkvová polévka - základ tvoří zeleninový nebo masový vývar, přidáte baby karotku a nejemno nastrouhanou mrkev. Nakonec přidáte na kostičky nakrájenou šunku nebo moravské uzené, popř. syrové nebo vařené vejce.

přesnídávka - do misky pokrájíte ovoce a zalijete želatinou a dáte vychladit. Nakonec vše zalijete zakysanou smetanou

večeře - zapečený losos s citrónovou omáčkou - půlky čerstvého lososa lehce osolíte, můžete přidat kmín, a položíte je do zapékací misky vymazané máslem. Připravíte si citrónovou omáčku: citrón.šťáva, zakysaná smetana, nebo jogurt a bylinky. Upečeného lososa touto omáčkou podlijeme. Citrónová omáčka by měla být citrónem dochucena jen lehce, nesmí být příliš kyselá.

Neděle- zvířátka

snídaně - sušené neslazené ovoce v jogurtu

přesnídávka - šlehaná niva v ledovém salátě - nivu ušleháte s lučinou, přidáte bylinky a vmíchat do ledového salátu 

oběd - hovězí vývar s vejcem se zeleninou

hovězí se špenátem - špenát podusíte se spoustou česneku - zahustíte vejcem, hovězí z polévky pomelete a

tvoříte na talíří malé kopečky, přidáte hotový špenát a zdobíte rajčátky

svačina - smažený banán - banán rozpůlit, obalit ve fruktóze a osmahnout na tenké vrstvě másla. Zdobit šlehačkou či zakysanou smetanou a čokoládovou polevou /kakao rozmíchané v trošce vlažné vody, přidat pár kapek mléka a osladit buď fruktózou nebo medem/

večeře- játra s fazolkami- kuřecí, nebo vepřová, nebo hovězí jádra podusit a ochutit paprikou, sójovou omáčkou a dosolit. Podusi doměkka fazolky, přidat zakysanou smetanu a prohřát. Touto směsí zalít hotová játra

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 19.06.2009 06:23
     
    Inavko, moc děkuji za přepsání toho jídelníčku, jenom bych se zeptala, jsou tam kmbinace ovoce a zvěři, myslíš, že by byl problém to nějak upravit? Protože já mám ten nejpřísnější graf, tak nevím, abych si to nějak nepokazila...
     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

     
     
  • Autor: Bonnie1
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 19.06.2009 09:14
     
    Já to určitě zkusím - určitě!
     
  • Autor: marcellina
    Status:

    Inava

    Datum: 19.06.2009 09:28
     

    Hlásím se do klubu!!!grinning smiley

     
  • Autor: Inava
    Status: začátečník

    Papinka

    Datum: 19.06.2009 10:06
     

    Je to jen vzorek pro stravování na odvodnění. Podle mne nejdůležitější je, že v období odvodňování , nebudeme mít kytičkovou stravu - žádná mouka a obiloviny. Tak zkus místo ovoce - zeleninu. Nezapomeň - meloun je zelenina, takže ten můžeš.

    Snad jen poznámku, když nebudeš mít ovoce - možná ti porce nebudou stačit - ovoce přece jen víc zasytí.

    No a pozor na pitný režim. Jen tolik, kolik tělo zvládne - aby se voda nezačala ukládat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Inava (19.06.2009 10:07)
     
  • Autor: hugoanna
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 14.08.2009 14:43
     

    Vypadá to dobře,co si myslíte holky mám to zkusit když kojím?

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 16.08.2009 07:54
     

    Hugoanna, záleží to na Tobě, ale já bych do toho v kojení nešla. winking smiley

     
  • Autor: hugoanna
    Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 17.08.2009 22:02
     

    Papinko díky za radu taky si myslím..... tongue sticking out smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 01.11.2010 19:37
     

    Ahoj, dnes jsem se tady u vás zaregistravovala...hurááá, jsem nováček smiling smiley Teď k věci ... rozhodla jsem se přejít na LK a zaujala mě tato "odvodňovací" a chci se zeptat, jestli s tím máte zkušenosti ... je poznat odvodnění??? Chtěla bych ji zkusit jako přechod z normální stravy na dělenou a navíc během menzes otíkám a než se vrátím do normálu je perioda opět za dveřmi angry smiley takže by to mohlo pomoci. Díky

     
  • Autor: marcellina
    Status:

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 01.11.2010 19:53
     

    Stratovariusko,vítej mezi náma.flower smiley flower smiley flower smiley Každopádně L.k. doporučuje jako start dělenky 14 dní zvířátka a odvodňovací je samé zvířátko a neutrál,takže si myslím jako start to bude dobréthumbs down .Myslím ,že ji dodržuje zrovna naše zuzili a nějaké to kilčo dala dolů.winking smiley Pokud opravdu trpíš zavodněním,tak ji určo vyzkoušej.flower smiley

     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 03.11.2010 11:18
     

    Ahojik holky tak to nevypada vubec zle smiling smiley dejte vedet kolik a jak rychle se hubne please smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 04.11.2010 13:02
     

    Tak dneska jsem si udělala postní den a napsala si nákup na tři dny a zítra začínám ... chci zhubnout, ale beru to jako začátek a pak přejdu na dělenou. Nejde mi o kila, protože mě to stresuje, ale o centimetry a celkový vzhled postavy. V pase i přes boky chci dolů 10-15 cm a když mi zeštíhlí i nohy, budu jenom ráda. Koupit na sebe kozačky je dost velký problém.

     

    Věřím, že zhubnu a beru to jako poslední možnost po léčbě, kterou jsem si prošla před cca 12 lety. Chodit půl roku 2-3x týdně na "koňské" dávky vitaminu B12+thiaminu je síla. Vždycky jsem něco sundala, ale většinou se mi to vrátilo.

     

    Tak do toho smiling smiley))

     
  • Autor: Darja
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 04.11.2010 14:09
     

    Stratovariusko - držím palce thumbs down thumbs down thumbs down . Určo do toho pojď s náma.love smiley love smiley love smiley love smiley . Když je nás víc, líp se hubne.please smiley

     
  • Autor: Lenicka85
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 04.11.2010 14:40
     

    Stratovariusko:

     

    Vítej flower smiley KOukam, ze jsi hodne odhodlana do toho jit, to je moc dobre.... to pujdou kilicka krasne dolu. thumbs down

     
  • Autor: monisek
    Status:

    Re: Dělená strava - dieta "Odvodňovací"

    Datum: 04.11.2010 15:38
     

    Stratovariusko - vítám tě mezi námi děvčaty a přeji, ať se ti hubnutí daří! flower smiley flower smiley flower smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.