neděle 28. dubna, 11:30 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Studená kuchyně
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Studená kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Pomazánky

Datum: 18.09.2006 14:52
 

Sliny mi tečou, tak já to rozpoutám...

Moje nejoblíbenější je jednoduchá česneková. Jeden tvaroh, necelá lžička soli, zředit mlékem, do toho přidat rozmačkané stroužky česneku podle chuti.

Namazané jednohubky lze vylepšit  vlašským ořechem, hroznovým vínem, kouskem kiwi, mandlí, olivou - je to vcelku jedno, nikdy nezbyde ani kus!!!!!  smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 10
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Pomazánky

    Datum: 19.01.2014 22:05
     

    dělávám tvaroh + nastrouhat 3 mrkve, 3 vejce, kyselou okurku, najemno nakrájet cibuli, může se vylepšit tatarkou mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomazánky

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pomazánky

    Datum: 20.01.2014 20:29
     

    Právě jsem si udělala k večeři Majky srazovou a je výborná! mls smiley mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pomazánky

    Datum: 20.01.2014 21:38
     

    a to je jaká?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 10:11
     

    Irisko tady: [www.week.cz]

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 11:01
     

    Mě má přít dneska návštěva tak udělám jednohubky .A mamka mě naučila pomazánku 1 celé pomazánkové máslo 15 dk cihly jednu plechovku kukuřice majolku poličanku pytlíček tavený sýr třeba smetanýto nebo kauflanský klasik na ochucený pepř sůl ale malinko.

    Sýr nastrouhat na hrubo a vše přidat k sýru ochut pepř a sůl podle chuti .Kukuřici odlít tu štávu. Já jí mám moc ráda.

     

    .

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Anonymní návštěvník

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 11:24
     

    Ahoj Raduzo, není to spíš salátek? Vypadá to dobře, ale jak mažeš na hubky s tou kukuřicí? Já bych ji asi dlabala jen tak samotnou grinning smiley Nebo ty to pak všechno nějak mixneš? please smiley Máme v sobotu oslavu, tak beru inspiraci confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 11:50
     

    Do pomazánky na jednohuby bych asi dala místo kukuřice na drobno nakrájenou kapii nebo salám.

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 11:50
     

    vlčice . dávám jí celou ale malou plechovku a mazat jde neboj a děti se můžou u tlouct namažou se jednohubky a během vteřini nic už není .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 11:55
     

    Já kukuřici moc ráda nemám, ale věřím, že komu chutná, že ji v té pomazánce uvítá. A určitě to drží pohromadě, to pomazánkové máslo to spojí.

    Já strouhám eidam najemno a dávám utřený česnek a spojím to majolkou. Té dávám jen tolik, aby z toho byla kompaktní hmota a ne něco řídkého. Zdobím kompotovanou višní. Ta kombinace sýra, česneku a kyselé višně je zajímavá a pikantní.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Anonymní návštěvník

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 11:57
     

    to věřím, když jim to mamina připraví grinning smiley a jen se to hází do hubky mls smiley Já kukuřici můžu, vezmu lžičku a dlabu jak kompot mls smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 12:57
     

    Já si to taky umím představit s tou kukuřicí .. a vyzkouším....

     

    A nejradši mám ráda kukuřici mraženou, kterou orestuju na cibulce s kuřecím mls smiley grinning smiley

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 13:08
     

    Děvčata přímo recept přesný od mamči

    recept: pomazánkové máslo, tavený sýr, sýr cihla na strouhání(na hrubo) kukuřice v plechu, majonéza (sáček Poličanka) sůl, pepř, dle chuti, vše dle sebe dávám mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil raduza (21.01.2014 13:09)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 17:57
     

    Naše oblíbená na tmavou bagetu :

    Mrkvová

    - 2 - 3 větší mrkve

    - 1/2 menší cibule

    - 1/2 pomazánkového másla

    - 2 větší trojúhelníky tav. sýra

    - sůl, pepř, pažitka

     

    Rozetřeme máslo a sýry, mrkev a cibuli nastrouháme najemo a přidáme. Kdo má rád, může přidat i nastrouhaný kousek celeru. Dochutíme solí a pepřem, ozdobíme pažitkou. Krájím na tmavou bagetu a navrch krájím jen na ozdobu rajčátko.

    Pomazánka je zdravá a chutná. mls smiley

    Dělám ji od doby, co mi ji napsala ségra. Ve škole měli soutěž v družině o nejchutnější pomazánku a tahle to vyhrála.

    A předtím se každý ušklíbal, když četli MRKVOVÁ. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pomazánky

    Datum: 21.01.2014 18:40
     

    Dneska vyzkoušena Majčina srazová mls smiley A budu vás holky postupně zkoušt všechny winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Anonymní návštěvník

    Re: Pomazánky

    Datum: 22.01.2014 15:13
     

    Gabco a nezkouselas nahradit pomazánkové máslo běžným rostlinným? To už by asi nebylo to, co? Hledám pátrám, v sobotu máme oslavu, tak chci vyzkoušet na příbuzné něco nového winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Studená kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.