pondělí 29. dubna, 06:02 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 20
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 23.05.2022 10:43
     

    alenak, taky máš borůvku obsypanou thumbs down . Rebarboru mám zatím v lednici a čekám až mě osloví múza pečení grinning smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 24.05.2022 08:49
     

    Třešně též pomálu, na to jak kvetla. Mám malou, mladou, loni poprvé víc urodila . Meruňka se neukáže jak chutná, kvetla v blbou dobu. Broskev nějaké má, tak uvidím, je nějak málo olistěná, stará loni zdechla. Jablka, švestky zatím dobré.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.05.2022 12:32
     

    Třešně kvetla jak o závod, dají se spočítat. Broskev nebude mít nic. Meruňka krásně kvetla, plody opadávají, nevím proč. Tak budou aspoň jablka, angrešt, borůvky.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 24.05.2022 13:51
     
    img_20220523_132837.jpg

    Už to začíná...mňam.. mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.05.2022 14:23
     

    Taky tam každý den chodím nakukovat. love smiley flower smiley coffe smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.05.2022 14:38
     
    img_20220523_174932.jpg

    U nás už sklízely děcka včera

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (24.05.2022 14:39)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.05.2022 14:10
     

    Tak to je nádherná úroda a v tom džbánu to nádherně vypadá. thumbs down love smiley flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.05.2022 20:31
     

    Ivčo to je závěsný květináč. Oni jsou to převislé jahody, ale ještě nevyhodily šlahouny

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.05.2022 08:14
     

    Aha, tak já to měla malé tu fotku a vypadalo to jako džbán. winking smiley Víš, jakou to máš odrůdu? Mám od loňska Mara de Bois, ty by měly plodit právě i na těch šlahounech. Jenže já je nakonec dala do záhonu. smiling smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 11.07.2022 16:31
     

    Zdravím, asi před 3 lety jsem koupila stromkový černý rybíz. V loni i letos měl plody, předvčerejškem jsem všechny sesbírala. Nikdy jsem korunku netvarovala a nic na stromku nestříhala. A protože jsemm se dočetla, že by se měly větvičky zastřihovat v době, kdy se sesbírá ovoce, tak bych to ráda udělala, ale vůbec nevím jak. Černý rybíz údajně plodí na jednoletém dřevě a proto se starší dřevo má odstranit... a to je to, čemu nerozumím... když odstřihnu starou větev, tak s ní odstřihnu i ty mladé výhony. Stromek má celkem dost větviček. Kdybych některé slabé odstřihla úplně a ostatní zkrátila třeba na polovinu, bude mít příští rok plody? Děkuji za pomoc.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.07.2022 20:21
     

    U keřového ustřihnu vždycky několik větví. Tak čtvrtinu, možná třetinu. Ty nejstarší, co mají nejkratší přírůstky a odspodu obrážejí z pupenů už nové větve. U stromového bych to udělala podobně, prostě tři větve ustřihla, nechala tak 10 - 20 cm. A pak by se vidělo. radši ty slabší.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 11.07.2022 21:52
     

    Děkuji, nějak tak jsem to střihla, snad z toho něco bude..:-)

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 10:06
     
    img_20220712_093959.jpg
    Další fotografie:

    Chtěla jsem se pochlubit japonskou hrušní Shinseiki , ale protože nám úrodu už asi 3x zhatila nějaká pohroma, váhala jsem. Teď se pochlubím, aby někdo viděl kolik hrušek mohlo být, kocour po stromku lítá jako blázen a hruštičky se jen sypou.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 10:08
     

    A jak se na to soustředí, rošťák winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 10:10
     

    Je to hajzlík, miláček, on se snaží mi pomáhat (do hrobu), nehne se ode mě a kam se zaměřím já tam napře své síly on, pohroma moje milovaná.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.