pondělí 20. května, 09:05 Svátek má Zbyšek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 18:52
     

    Je to tedy raritka, spíš bych měla strach, aby z toho plození nezhebla. grinning smiley Jen se zbytečně před zimou vysiluje.

    Já mám ty maliny taky úplně na ......Vůbec neplodily a teď najednou začly plodit. Když už bude mrznout. Vůbec nevím, jak je mám tedy ostříhat, aby plodily v létě. Asi to taky budou ty 2 x plodící, jen s tím rozdílem, že mi plodí jen na podzim a na h.... grinning smiley

    Neměla jsem z nich skoro nic. A to je tak zbožňuju.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 21:33
     

    Maliny byly letos celkově mizerné. K těm dvakrát plodícím: loni supr, poslední jsem jedla při nějakém mrazíku mraženou. To byly asi druhým rokem a tak nějak konečně sklizeň. Letos bída, a to jsem v červnu stříhala spíš míň, tak v půlce, kde začínaly obrážet. Teď mají slušně nasazeno, ale malé zelené plody už nedozrají. Možná je zarazilo to sucho, po první ,,sklizni" nic nedělaly.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.10.2023 15:20
     

    Tak u nás letos maliny parádní. Mám je vedle sudů, tak dostaly dost vody

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.10.2023 22:12
     
    img_20231016_133318.jpg
    Další fotografie:

    Žlutá malina to stihla

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.10.2023 23:03
     



    alenak napsal(a):

    Borůvku uvádějí jako do kontejneru, s nižší násadou v létě a na podzim větší. V nabídce zahradnictvích je. Možná, prolít, vyrýt a dát do zimní zahrady....vypadá úžasně obalená, zkusit to, třeba by to vyšlo. ....

    Přesně tak to je - první úroda nic moc, teď úplně obalená. Už jsem to ostříhala. Už takhle bojuji v zimní zahradě o místo. Asi jí vytvoříme soukromý skleník. Nebo by pomohlo zakrývat ji na jaře, aby tu první úrodu měla co nejdřív a druhou stíhala do mrazíků.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.10.2023 15:41
     

    Letos se mi poprvé podařilo uchránit aronii před ptáky a dokonce jí i líznul mrazík, je to fakt chuťově znát. Teď ale co s ní? Marmošku už mám, v mrazáku na zlé časy taky, asi se podělím s kámoškou 🙂

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.10.2023 08:25
     

    Mám ji taky ještě na keři, trošku se zcvrkla, ale to myslím nebude do pečeného čaje vadit. Nebo ji svařím s hruškami a dám dětem do tvarohu,jogurtu, zakysanky... vždycky to takhle udám.

    Teď jsme měli trochu "ležák" jablkové kompoty, tak jsem rozvařila, rozmixovala, přidala skořici a perníkové koření a dala do skleniček s piškoty a vanilkovým pudingem. Takový štrúdl do skla smiling smiley... a to se u nás potom sní hned. winking smiley thumbs down

     

    Pinka napsal(a):

    Letos se mi poprvé podařilo uchránit aronii před ptáky a dokonce jí i líznul mrazík, je to fakt chuťově znát. Teď ale co s ní? Marmošku už mám, v mrazáku na zlé časy taky, asi se podělím s kámoškou 🙂

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.10.2023 11:24
     

    Anavi, dík za tip, zkusím s tvarohem do palačinek.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.10.2023 18:57
     
    dsc07550.jpg

    Letos je nějaké kiwi, sice drobné, tak na košt. smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 01.11.2023 10:23
     

    Ale těch vitamínů, určitě jako to velké kiwi.

    Já dostala tašku kdoulí, sousedum se málem zlámal strom, nevědí co s nima. Popravdě, já taky ne smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.11.2023 23:13
     
    img_20231106_182030.jpg

    Letos bylo kdoulí míň, stromek i málo kvetl, ale plody nakonec přece nějaké a obří. A i dozrály. Kyselé jsou teda pořád, ale při strouhání ujídám.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.11.2023 09:36
     

    Manco a co tedy z nich děláš?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.11.2023 15:08
     

    Dělám z nich čaj, pečený čaj, želé a šťávu. Letos jen čaj a šťávu.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.04.2024 20:46
     
    img_20240429_201449.jpg

    Už se stmívalo tak je to rozmazané ale musela jsem pro foťák. První ovoce zraje

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.04.2024 21:21
     

    Mančo, závidím, ale přeju ... měla jsem tři obrovská keřiska, dělala jsem z nich i marmeládu, Tonda ojídala jak dozrávaly, bohužel, nějak věkem či čím jsou už minulostí. Nové pořizovat nebudu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.