pondělí 6. května, 20:29 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 08:10
     

    Naše mamka ji má a potvrzuji, že je výborná. winking smiley

    jaja99 napsal(a):

    U nás absolutně nejde ostružinomalina to byla katastrofa nechutná, plesnivějící. Pomlouvala jsem ji všude až jsem ochutnala na mavštěvě úplně luxusní

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:08
     
    img_20220923_104737.jpg

    Ano je to vše o ploze a vhodnosti místa výsadby. Holky , ale co doporučuju je Nashi já mám Shinseiki je úžasné a plodí i u nás na horách. Chce to asi najít vhodnou odrůdu, měla ho Drahuška a taky byla spokojená.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:11
     

    Tak to mě ještě nenapadlo zkusit. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:16
     

    Jájo, děkuju ... chci ho, nevím jaké, dvě Nashi už to u nás nedaly, od Drahuš jsem měla rouby, ale v blbém termínu jsem si o ně řekla, nerostou, žijí, ale to je tak asi vše ... S podzimem vysadím tebou chválenou .. krom verbeny všechny kytky od tebe u nás rostou a rozdávám ... s podivem, úplně jiná lokalita.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:19
     

    Anavi neváhe, je to na rychlou spotřebu během měsíce na podzim, ale kdo miluje hrušky jako já musí se držet. Mám stromek od pana Peška, ze Staré odrůdy.org , milý a poradil mi vhodnou odrůdu, má tam toho spoustu netradičního ovoce a velice zajímavé drobné ovoce.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 11:42
     

    Tuším nějak, že Drahuš měla od Starkla confused smiley A k panu Peškovi, psala jsem jinde, synátor o něm pěje chvalozpěvy .. neznám osobně, nic od něj jsem zatím nekoupila, i když jeho stránky znám víc než dobře (konzerva, ujíždím na starých odrůdách) ... musím pohlídat podzimní výsadbu ... snad se dožiju.

    A hrušky jsou u nás TOP ovoce.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 12:05
     

    Já mám Nashi dvě, jedno plodí, ale je to miniaturní stromeček a nechce moc růst. Druhé jsem vysadila vloni, uvidíme, jestli letos už ochutnáme.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:17
     

    Od Starkla bych nekoupila ani šnitlík, příčí se mi jeho metody.

    Pan Pešek je milý člověk zřejmě mladý, mám od něho ledacos a co je od něj to mi žije a prosperuje. Segra nakoupila spoustu stromků ze Spomyšle a nemá z nich skoro nic, zřejmě roubují na podnož nevhodnou k nám.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:30
     

    Jajo bingo. Je to hodně o podnožích. Co jsem mrkla na nabídku p. Peška, bohužel to bych k nám nedala. Podnože nevhodné pro naši polohu. Odrůdově jak co, špice to podle mne není, ale jen jsem prolítla nabídku. smiling smiley

    Starkl jak co, i když vím o růžařích - hrozné slovo grinning smiley , kteří si jezdí k němu pro růže a chválí, jak jim jdou a jaký má výběr. Asi to chce osobně. Novinky se u něj dají sehnat, taky to je o náhodě. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:34
     

    Třeba není špice, ale je solidní, výběr s člověkem zkonzultuje a ochotně poradí. Mám teď velký zálusk na hlohy.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:42
     

    Aleno, Jájo, opravdu je to hodně o podnožích ... u nás třeba každá meruňka, která není na švestce, ve velice krátké době zajde ... Pešek ... psala jsem, zajímá mne, ale ... nepotřebuju zatrím nic od něj.

    Starkl ... jezdívá tam Regi, má ho za humny ... mám od ní do prkna, já snad už mám opradu toho Němce. Voňavé polibky - pro mne Blanka z Valois ... prosperuje, roste. kvete. bohužel i mravenci ji milují angry smiley ... má od nich některé růže, mívají opravdu novinky, které jinde nejsou ... weekovky.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 15:21
     

    eli překřtěné angličanky mívá, než mít v zahradě Bohdalovou.....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 15:23
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    jaja99 napsal(a):

    eli překřtěné angličanky mívá, než mít v zahradě Bohdalovou.....

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.05.2023 14:14
     

    Dřívější Starkl byl špatný, polední ích 5 let jenom spokojenost(v mezidobí jsem od něho neobjednávala). Rostliny přijdou silné, dobře prokořeněné, dobře zabalené. A cena prakticky srovnatelná, v dost případech i lepší než jinde a rostliny vitálnější. Ráda od něho občas něco objednám

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.05.2023 19:19
     

    Starkl je v současnosti určitě ne nejdražší firma. U spousty věcí. Nijak se ho nezastávám ani nehájím ale jak co.

    Elí, co máš je [www.pepinieres-chastel.com]

    Šlechtitel Tom Carruth. A od něj jsem natrefila na růže skoro jen u Starkla. Asi lepší budou prostokořenné, které na krámě nemá. Jak cpe růže do těch poměrně malých květináčů, odnesou to kořeny.

    Jediné, co mě zaráží,co tam lidi nakoupí různých hrnkovek letniček. Ty jsou drahý a docela špatný. Povětšinou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.