neděle 5. května, 00:46 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 20
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 04.09.2022 08:50
     

    Manco, vypadá to skutečně chuťově. thumbs down Hezký i jen na podívání.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.09.2022 22:27
     

    Mančo, my máme asi NN semenáč. Plody malé, než stačily dozrát do nějaké chuti letos, jsou všechny opadané ... keř asi půjde thumbs up . No, nepůjde, u nás první kvetoucí keř, pastva pro včely a čmeláky. Jen ho musím trochu umravnit, začíná být veliký převeliký.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 08.09.2022 10:28
     

    Tak včera, mi přišly nové jahody, hned večer byly v zemi. Stovka sazenic, 4 druhy. Dvoje mám odzkoušené z minula a dvoje nové.. Ty teda jsou jako náhraha těch co jsem už měla podobné křížení..tak uvidím. Všechny staré jsem zlikvidovala, nedělala jsem žádný nový záhon. Budu mít na nějakej čas vystaráno.

    Jo už jsem pokoupila nějaké ty postřiky, všechno vezmu před zimou mospilanem a na jaře, to ostatní.

    Ovoce akorát jablka na stromě, nějaké maliny ty budou až do zámrazu. Něco ostříhaného, něco ještě dorazit a bude hotovo.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.09.2022 20:21
     
    308654837_782338309719367_8103968313866183501_n.jpg

    Taky jsem dnes posbírala maliny, asi nejvíc za sezonu. grinning smiley

    Asi budu dělat pečený čaj. jsouhrušky, jablka, švestky, teď maliny. A něco je v mrazáku.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.09.2022 20:56
     
    p1000613.jpg

    winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.09.2022 21:58
     
    img_20220925_174557.jpg
    Další fotografie:

    Já dělám pečený čaj jen z kdoulí. Přidám něco na barvu, aronii nebo rybíz. Letos jsem vlastně schovala semínka z malin, když jsem dělala šťávu. Možná to povařím jen tak a nebudu dávat do sklenic. No zas se mi láme strom a to jsem dva kýble otrhala, abych mu odlehčila. Mišpule se opírá o švestku, ta má taky dost.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.09.2022 00:12
     

    Právě vybírám kiwi, pěstujete někdo? Mám místo na dvě, můžu dát samosprašné Issai a k tomu nějakou samičí? To by mělo opylit. Akorát nechápu, proč by pak někdo kupoval samce.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.10.2022 22:06
     
    img_20221012_173052.jpg

    Copak letos udělám z kdoulí. Netuším. Už jsem dvě spotřebovala na čaj 😁

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (12.10.2022 22:12)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 10:49
     

    Mančo, to je krása! Neděláš želé?

    Vysadila jsem kdouli na chalupě před pár lety, letos bych měla ochutnat první, pokud nám jě někdo neotrhá.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 11:11
     

    Želé jsem dělala, před pár lety. Ale je to tak jako náhrada rybízové marmelády, barva tmavší oranžová. No a mamka dělá ostružinovou a jahodovou. Dělala jsem pečený čaj, ten chutná, ale ještě ve spíži něco je. Na čerstvo uvařená chutná jako citronový čaj, s medem a zázvorem dobrý.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 19:09
     

    Mančo třeba já 3x koupila samce místo samosprašného, víš jak přesně má vypadat? Já dodnes ne

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 20:27
     

    Já chci samosprašné a ssmici. Tak snad budu mít víc štěstí.

    jaja99 napsal(a):

    Mančo třeba já 3x koupila samce místo samosprašného, víš jak přesně má vypadat? Já dodnes ne

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.11.2022 19:34
     

    Manco, dnes jsem odsoudila k zániku tavolu a půjde tam k plotu aronie. Nevím, proč jsem to neudělala dřív. confused smiley Ale sázet až na jaře, už se nikam nedostanu k nákupům. Předběžně vybrána Amit. Likernaja taky láká, tj. stromek nebo keř. Moc info jsem zatím nesehnala. Tady to nikdo moc nemá, přes zimu se budu poptávat. Až nevyjedu kopec na trnky, tak se můžu ploužit po zahradě a bude to jednoduší. Zatím u nás boduje likér z aronie nejvíc, už ho šetřím. Mám ráda i džem do jogurtu. Letos toho bylo do 3 kg, třeba se bude úroda zvyšovat. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (19.11.2022 19:38)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 07:54
     

    Já se taky právě do likéru zamilovala. A skvělé byly plody i do bublaniny.

    Mončo, taky jsem to hodně studovala. Na tu Likernaju i tebe jsem moc zvědavá. Já objednala jeřáb Granatnaja, tak jsem zvědavá.

    Aleno, původně jsem Amit taky uvažovala, ale po studování zamítla. Nakonec jsem koupila u Poláků - Szkolki Konieczko, kdyžtak jukni. A mají dobré ceny a poštovné přijatelné. Nakonec jsem vzala odrudy Galicjanka (jejich odrůda, sklízí se vše najednou, plodna), Viking (zdál se podle recenzí nejlepší na jedení rovnou z keře) a Mičurin (měl by mít údajně trochu jinou chuť)

    A ještě jsem brala mišpuli Szentezi rozsa, to by měla být jedna z nejchutnejsich. Tyhle všechny by měly jít právě na konec zahrady na chalupě.

    Čímž končím objednávání, letos jsem se trochu rozjela, jak jsme předělávali zahradu v Pze a zaplňuje poslední místečko na chalupě. Co budu dělat příští roky? confused smiley grinning smiley To vybírání mě děsně bavilo.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 08:40
     

    Jo a ještě by mě zajímalo, jestli máte někdo hlošinu. Četla jsem samé pochvalné komentáře, až mi přijde nemožné, že není v každé zahradě.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.