čtvrtek 2. května, 20:23 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 3.5

Ostrožky

Datum: 11.06.2010 15:09
 
11.6 022.jpg
Další fotografie:

eye popping smiley My ještě nemáme diskuzi o ostrožkách?? Tak sem s nimi...už začínají. winking smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ostrožky

    Datum: 04.08.2017 16:57
     

    Bohužel nebyl, byl to už doprodej zbytků, sice jsem původně sháněla trapatku Tomato soup ale když už nikde není tak aspoň tohle tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ostrožky

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 04.08.2017 18:54
     
    p7283229.jpg
    Další fotografie:

    tak to dám sem

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 05.08.2017 10:10
     

    Taky jsem podlehla. Ale myslím, že bude bez efektu. Jak jsem byla v Montanu, tak jsem dvě zakoupila. Nebyly moc drahé. Zatím čekají v květináčích.

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ostrožky

    Datum: 05.08.2017 16:56
     

    Ty moje jsou taky ještě v květináči, musím napřed najít místo a taky čekám kdy trochu zaprší, zem je jak beton.

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ostrožky

    Datum: 10.08.2017 21:22
     
    img_20170810_173741_hdr.jpg

    Konečně v plném květu, ta světlejší nádherně voní, je to má první ostrožka která voní, ta druhá nevoní vůbec.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 10.08.2017 21:39
     

    Mně odkvětla, uzrála asi semínka a celá uschla. Myslíte, že umřela nebo je to normální? Asi ne, když vidím ty vwše v plné parádě confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 06:57
     

    Drahuško , měla by odpodu mít nové listy.stvol odejde a uschne. a pokud má semínka / musí být černé/ vysej do truhlíku nebo květníku a dej do průhledného igelitového uzavřeného sáčku . moje už vzešly. , ale měla jsem je dát tochu do stínu .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 08:28
     

    Myslím, že se vysypaly okolo. Nesebrala jsem je. Nic tam neroste, tak asi zdechla a to jsem v suchu poctivě zalévala, povápnila i hnojila

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 09:02
     

    semínka jsou k dostání i v obchodě. ale musí se dát pozor, aby to byla trvalka- existují i letní ostrožky. -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (11.08.2017 09:15)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 09:07
     

    Kaaj, už jsem jí zkoušela tolikrát. Nelíbí se jí u nás, tak jí mít nebudu thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 15:36
     
    dsc00005 (6).jpg
    Další fotografie:

    Drahuško, když ostrožky odkvetou ( většinou u mě mají padlí ), ostříhám je až u země, že z nich nic nezbyde. pak obsypu proti slimoušům, protože těm ty šťavnatý výhonky moc chutnají a oni znovu obrazí a někdy stihnou i vykvést.

    Momentálně je mám v takovémto stavu. Jsou asi měsíc po střihnutí.

    Holky ji mají nově koupenou, s nima bych to nesrovnávala.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 16:11
     

    Gabčo, není tam nic. Myslím, že tam slimáky nemám confused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 16:49
     

    Je pravda, že co mám hortenzie, mám asi 3 ostrožky a tam taky nic není. Tak buď je sežrali slimouši nebo to je druh, co kvete jen jednou a neopakuje.

    Ale to nevím, co holky, jak to s nima je?

    No, v každém případě, já dufám, že mi na jaře zase vylezou....

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Ostrožky

    Datum: 11.08.2017 18:10
     
    img_20170621_075757.jpg
    Další fotografie:

    Drahuško, mám stejné zkušenosti jako holky. Po odkvětu střihnu u země ale vždycky tam zůstanou nějaké lístečky a časem znovu obrazí a vykvetou, pokud je ovšem slimáci neožerou. Pro příklad přikládám foto Ostrožky, která mi už letos kvete podruhé. První fotka je z 21.6 ale pár dní nato byl šílený vítr a zlomila se. Takže sem jí střihla u země a někdy v první polovině července dokonce přesadila, protože prodlužuji záhon a barevné všelijak kombinuji. No a druhá fotka je ze dneška. Nejen že přežila přesazování ale vyrostly dva stvoly, třetí mi sežrali slimáci. Je fakt, že jim hodně dopřávám vaječné skořápky. A včera jsem na Pádlí koupila nějaký Diskus, protože jednu Ostrožku mám kompletně bílou.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 19:12
     
    dsc00020 (4).jpg

    Za chvíli pokvete ostrožka. Letos to všechno nějak žene. spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.