čtvrtek 2. května, 22:33 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 3.5

Ostrožky

Datum: 11.06.2010 15:09
 
11.6 022.jpg
Další fotografie:

eye popping smiley My ještě nemáme diskuzi o ostrožkách?? Tak sem s nimi...už začínají. winking smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 19:54
     

    Já jsem o ně letos definiotivně přišla. angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ostrožky

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 20:18
     

    hmm-to je Vlaďko škoda. ale já jsem vysela do truhlíku a výborně vzešly.tak zkus semena. já už bohužel nemám , že bych ti poslala. vysela jsem všechny. něco zmrzlo a vylezly ty, co byly hlouběji . ty už rozsazuju . sice kdoví kdy pokvetou , ale nemusím kupovat sazenice. třeba kdysi v Hornbachu byly dost drahé -a stejně mi uhynuly.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 20:28
     

    Zkusím taky vysít. Zkoušela jsem jednou a měla jsem docela úspěch. Ale semínka musí být letošní.

    Ony časem nějaké vyhynou. Třeba bílé jsem měla 2, z různých zdrojů a ani jedna nevydržela.

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 20:32
     

    gabčo, ty šlechtěné prd vydrží, co já jich měla, z různých zdrojú. Teď fakt nevím co s nimi, mám je od Dany, vysela nějaké Pacifik, už se mi tu množí asi pátým rokem a stále mění barvy jak se překříží. Ony jsou krátkověké, chtějí hodně hnojit a vápnit.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 20:35
     

    Já mám většinu ostrožek u růží, takže hnojím s nima. Občas přihodím skořápky, občas zaliju, tak se celkem drží.

    Ale jak píšu, jen nějaké. Hold se budu muset zaměřit na barvy, kterým se daří.

    Mně se zatím nesprášily, jsou barevně pořád stejné. Nebo myslíš, že jak se vysemení, že vykvetou barevně jinak?

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 20:38
     

    JJ jak se vysemení tak jsou jiné, samy barvu nemění. Ty vysemeněné mají super barevné kombinace

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 20:51
     

    nasela jsem bílé , tmavě modré a jedny od Jitky , ta mi poslala jako dárek koupenou , moc hezká , poloplná a krásně modrá . tak sem zvědava , co bude.

    f- to je ta od Jitky a letos je ji velký trs- jsem zvědava , kolik bude mít stvolů s květy-

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (14.05.2018 20:52)
     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 21:01
     

    Ta je krásná, mě teď zašla plná bílá a Black knigt, už ty šlechtěné nechci, škoda peněz. Kdyby jel někdo okolo, můžu poskytnout " Voříšky" na 100% rostoucí. Teď po dešti jsem jich spoustu roznosila po záhonech a rostou dál. Bála jsem se, některé už byly dost velké. Tu droboť budu muset vyplet, to by umořily všechno i samy sebe. Nechávám vždycky dozrát z té co se mi líbila první stvol, který nechám vysypat. Pak se divím barvám jaké jsem vůbec nečekala.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 21:18
     

    To vysemenění je Jájo výhoda těch, co nestačí plet, co? grinning smiley thumbs down

    Taková levandule dřív u mě neměla šanci. Teď? Už mám z vlastních zdrojů pár svých výpěstků. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 14.05.2018 22:24
     

    Kaaj, ta modrá, to je barvička. Rostou tu asi tři. Jsem zvědavá, co z nich bude a jestli se vůbec dočkám nějakého kvetení. Když tam dám skořápky, dost často se na nich přiživí psi.Msím je důkladně zahrabat a nejlíp, když mě nevidí a někde vyspávají.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 15.05.2018 06:02
     

    Je vidět, že jim vlhčí prostředí prospívá. U nás nevydrží. Mám přeživší, jen jednu jedinou a přitom se mi moc líbí. Sypu vápenec, zalévám, ale asi to je málo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 15.05.2018 08:15
     

    mám jednu, druhou mě před očima vtáhla nějaká mrcha do země,......hned jse ji tam strčila hovínko od kočky

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 15.05.2018 15:44
     
    dscf3764.jpg
    Další fotografie:

    První dvě mi zašly. Pár z semenáčků z loňska.

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 31.05.2018 19:53
     

    Dnes jsem vytrhala asi 20 ostrožek, jednu už metrovou, jiné malé, najednou měly padlí. Zajímavé je, že jen některé rostliny, ostatní jsou zdravé, tak šly, postřiky na padlí nijak nefungují. Jak se mi padlí objeví musí vše pryč, růže beru k zemi a proleju něčím proti houbám kořeny, to funguje. Z čeho to je vždyť vlhko není, kolik dní už ani nebyla rosa, nezalévám už nic mám jen trochu vody v nádrži na květníkovky. Potok stále teče minimálně - nabrat nelze.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 31.05.2018 20:14
     
    dsc_4884[1].jpg

    mám jednu a ještě nekvete

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.