pondělí 29. dubna, 19:03 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Na farmě
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Na farmě
Diskutujte! nebo nějaký název pro diskuze o hospodářských zvířatech...mě nic nenapadá,třeba přijdeš na lepší
 
 
 
 
Autor: Amee
Status: expert

Naše kozenky

Datum: 07.04.2015 22:08
 
Další fotografie:

Naše rozhodnutí pořídit si holandské kozičky, jako domácí mazlíčky, schválila naše rodina jednoznačně. Největší břímě ovšem zbylo na tatínka, který dostal za úkol postavit kozín. Vzhledem k tomu, že je tak trochu megaloman, pro dvě malé kozy máme chlívek velikosti 5x3 metry. Ale brzy, se ukázalo, že to vůbec nevadí. Vzhledem k tomu, že kozenky nemají rády vítr a déšť, kdy minulý týden se vlastně žádné jiné počasí nekonalo, ukázalo se postavit větší kozín jako dobrá volba. Aspoň se uvnitř netísní a mají možnost pohybu.

Koncem září jsem začala hledat, kde kozenky pořídíme. Volba padla na malou Dalovickou farmu [farmadalovice.webnode.cz] a 5.10.2015 jsme se jeli poprvé na kozičky podívat. Ani jsem netušila, jak moc se mi budou líbit.

A bylo rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že kozenky byly březí a termín porodu se blížil bylo nám řečeno, že v polovině března budou kozičky k odběru.

Tak započala výstavba kozína.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 11
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 20:00
     

    Rvu smichy,ctu klukum,smejou se taky. Pry spravne poskakujou,ale pes je pes... Tsss,zrejme nejsou narozdil od taka ve veku,kdy by dokazali ocenit tak skvely kozy love smiley smiling smiley winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Naše kozenky

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 20:12
     

    ... krásně popsaný thumbs down grinning smiley ........ Anavi nono smiley ..... no, winking smiley něco na tom bude smiling smiley love smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 20:50
     

    Upřímně, byli jsme tak trochu jako Škopkovi ze Slunce seno jahody. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 21:29
     

    grinning smiley love smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:18
     

    Život s našima kozičkama je každý den o něco pestřejší. Jsou zábavné, poskakující, mlsající, žebrající a divně občas koukaj.grinning smiley a nevíte co si myslí.

    Jsou to malí "psi" grinning smiley Už slyší na zavolání, nemyslím si, že úplně na jméno, spíš na ten zvuk- ton hlasu. Je to vážně psina, přiběhnou neskutečným tempem, ať jsou kde jsou.

    Nejvíce jim chutnají heuchery, ty přímo zbožňují. Vzhledem k tomu, jak jsou už nevzhledné, jsem přihmouřila obě oči a dovoluju jim je okusovat. A jahody, ale ty jsem oplotila, tak mají po pr...i, no víte po čem.

    Devastace zahrady se zatím nekoná, ale co není může být. Většinou se v klidu pasou na trávníku, ano občas támhle něco ukousnou, támhle ochutnají ale nic, co by mi až tak vadilo. Prozkoumaly už každý kout, vlezou úplně všude a vyskočí kam můžou. Hrozně mě baví je pozorovat, jejich reakce na jakékoli zašustění pytlíku je velmi rychlá. Kupuju jim minipiškotky v Lidlu a ovesné vločky, za ty jsou schopný Vám vlezt až za krk. Defacto se dá říct, že koza se dá snadno ovládat přes žrádlo grinning smileygrinning smiley A ještě jedna výhoda, konečně jsme přestali vyhazovat pečivo, všechno poctivě sušíme.

    Trochu jsem se bála, že budeme mít všude naděláno od kozích bobků, ale taky pohoda. Většinou jsou to buď kuličky, které smetu do trávníku, nebo kuličky spojené do šišky, což se dobře sbírá, protože ztvrdnou.

    Jediný co mi trochu vadí, je jejich mečení, protože nedokážou rozeznat, že nejsme doma, takže nás vymekávaj, abysme za nimi přišli.Snad i tohle časem pochopí, protože navíc já je tedy ze zásady pustit nejdu, když mečí, aby pochopily, že takhle tedy ne nono smiley ovšem nedokážu posoudit kozí "inteligenci", jestli toto pochopí či ne.

    Grétka miluje drbání, když začnete škrabkat zůstane stát v takové zvláštní pozici. grinning smiley Fakt štronzo, ani se nehne, Deniska z toho má srandu. Například to zkouší, když Grétka něco jí, ona normálně v té chvíli přestane i přežvykovat, takže najednou zůstane nehnutě stát s mrkví napůl rozkousanou. To se nedá popsat to byste museli vidět. grinning smiley Jáchym se pořád ode mně nenechá pohladit, od dětí už jo. Ale já jsem byla ta která mu čistila oči, já jsem byla ta která ho honila a nasadila mu obojek. Ale když se mi podaří ho chytit, tak na klíně se ani nehne a nechá se hladit.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:22
     

    Já chci bejt tvoje koza please smiley please smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:24
     

    parádní počteníčko pro radost love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:46
     

    Amee, chovatelka, od které máme Dennyho má také maličké kozy, ale ještě menší ovečky. Dospělá ovečka je ve velikosti kokršpaněla (prý) Jsou nádherné a naprosto nenáročné na stravu, jen to stříhání asi bude háček. Letos má tři jehňata. Dvě ovečky a jednoho beránka. Jsou černí. Žerou jenom trávu, takže prý výborná sekačka na malou zahrádku winking smiley

    Jestli chceš, koukni se sem: [www.facebook.com]

     
  • Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:48
     

    Měli by mít k dispozici neustále seno, aby neměli problémy se zažíváním. To určitě i Amee chovatel zdůraznil, když nakoupili zísobu:-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:53
     

    Jajo, až tak dalece jsem to nesledovala. Sekačka by se mi sice líbila, Sorbon by jí pásl grinning smiley , ale myslím, že by mi jí do týdne šlohli pro Araby, aby jí podžízli angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 18:58
     

    Mě sem chtěl ovčák nainstalovat pár ovec, ale já nechci, nesmějí být podle EU uvázané, musely by mít ohradu. Jo kdyby řekl, že na podzim je nechce zpět a můžu je zazimovat winking smiley, to bych je brala.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 19:07
     

    Drahuško, matko neser s těma malýma ovečkama. grinning smiley Ještěže na tom facebooku nic nevidím. Ty musí být úplně neskutečně roztomilý.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 19:10
     

    Amee, to máte krásnou zábavu! Sepiš to na pokračování do blogu. flower smiley

     

    Známý měl kozu normálně na chov a říkal, že pořád děsně mečí, ikdyž má plné jesličky krmení. Pochvaloval si králíky, kteří jsou zticha, přestože mají zrovna prázdné misky na krmení. Kozy jsou potvory mlsný, vybírají si a pořád si hlasitě stěžují. grinning smiley

    Ale ty miniovečky musejí být taky boží. A jestli jsou na krmení nenáročné jako jejich větší družky, tak i na to spásání trávníku musejí být použitelné. thumbs down

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 19:25
     

    [www.miniovecky.estranky.cz]

    Hele už jsem je našla.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.04.2015 19:25
     

    Amee winking smiley grinning smiley love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Na farmě (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.