pondělí 29. dubna, 18:57 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Na farmě
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Na farmě
Diskutujte! nebo nějaký název pro diskuze o hospodářských zvířatech...mě nic nenapadá,třeba přijdeš na lepší
 
 
 
 
Autor: Amee
Status: expert

Naše kozenky

Datum: 07.04.2015 22:08
 
Další fotografie:

Naše rozhodnutí pořídit si holandské kozičky, jako domácí mazlíčky, schválila naše rodina jednoznačně. Největší břímě ovšem zbylo na tatínka, který dostal za úkol postavit kozín. Vzhledem k tomu, že je tak trochu megaloman, pro dvě malé kozy máme chlívek velikosti 5x3 metry. Ale brzy, se ukázalo, že to vůbec nevadí. Vzhledem k tomu, že kozenky nemají rády vítr a déšť, kdy minulý týden se vlastně žádné jiné počasí nekonalo, ukázalo se postavit větší kozín jako dobrá volba. Aspoň se uvnitř netísní a mají možnost pohybu.

Koncem září jsem začala hledat, kde kozenky pořídíme. Volba padla na malou Dalovickou farmu [farmadalovice.webnode.cz] a 5.10.2015 jsme se jeli poprvé na kozičky podívat. Ani jsem netušila, jak moc se mi budou líbit.

A bylo rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že kozenky byly březí a termín porodu se blížil bylo nám řečeno, že v polovině března budou kozičky k odběru.

Tak započala výstavba kozína.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 11
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 08.04.2015 17:10
     

    Už byli i v obýváku neboj, na všechno dojde. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Naše kozenky

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 08.04.2015 17:56
     

    Jsou fakt boží!!! flower smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 08.04.2015 18:34
     

    Bylo to na nich videt, ze by mooc radi do domecku. love smiley

     

    Amee, jak jsem videla vas dum, tak mi doslo, ze neco podobneho, jak mate ten "sokl" na omitce dole, bych taky chtela na novem, kvuli kockam a jine haveti, kdyby nam to tam tez ocuravali jako tady, co ted bydlime. Vypada to omyvatelne. Z ceho to prosim te je?

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 08.04.2015 19:27
     

    To je mozaiková omítka, dělá se nekonečné množství barev. Je buď z křemičitých kamínků,nebo umělá, v několika hrubostech, úplně jemná až hrubozrná, vmíchaná do pryskyřice. Všeobecně jí lidé říkají marmolit. [www.google.cz]

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 08.04.2015 19:50
     

    Dik. smiling smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 08.04.2015 22:48
     

    To je asi poprvé co jsou na weeku k vidění pěkné kozy. Furt samé roští a orchije, kočččky, dělená, .........

    winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 15:16
     

    Dneska nastal den D a akce Z. grinning smiley, nasadit Jáchymovi obojek. Grétka už ho nosí přes týden a nechala si ho nasadit úplně v pohodě.

    Protože Jáchym je pořád plachý, přijde, vezme si z ruky, nechá se podrbat, to jo. Ale nenechá se pomazlit a když ho potřebujem chytit není za co. Růžky má malý a je hbitej, vyvlíkne se raz dva.

    Takže nejdřív, že ho nalákáme někam do rohu, na něco dobrýho, obklíčíme a bude. Jo prd velebnosti, všude se nám do toho cpala ještě Gréta, protože ta bratra neopustí za žádných okolností.

    Takže varianta dvě, zavřeme se do chlívku, tam je míň prostoru k útěku.No jo, ale opět se nám tam nacpala Grétka.

    Varianta tři, dostat Grétku z chlívku a zavřít se jen s Jáchymem, po chvíli honění s kozama se povedlo.

    Pak nastala ta správná mela. I v takovém malém prostoru nám stále unikal grinning smiley a ještě ke všemu vždycky zalezl pod tu postel. Takže další počin byl zvednout tu postel, aby se neměl kam schovat.

    No co Vám budu povídat. Slámu jsem měla až v podprsence, skončila jsem s totálně mokrou pravou nohou, protože jsem skočila do kbelíku s vodou, který jsem ještě navíc převrhla. Adam se mohl zlámat smíchy, Jáchym ječel, jak miminko, Grétka mečela zvenku a Deniska se pořád ptala, jestli už ho máme. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    No povedlo se, ale vylezla jsem z chlívu totálně zplavená.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 15:24
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 15:33
     

    grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 16:03
     

    ....a sousedi na váš pošlou Kubišku, že je týráte, když tak plakal grinning smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 16:15
     

    Amee, se s kozenkama nebudete nudit grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Ukazovala jsem je Honzovi a jenom vypleštil oči a "nechceš mi říct, že je chceš, že ne? " grinning smiley grinning smiley grinning smiley..... no ne, ikdyž by se mi taky líbily thumbs down grinning smiley. Ale můj sen je zahrada plná bíglů grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley..... nesplnitelný, ale nádherný grinning smiley.

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 19:19
     

    Hahaha, úplně to vidim grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 19:47
     

    Chechtám se jak pako..úplně živě to vidím.. love smiley Máte doma veselo.. flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 19:51
     

    Amee, máte doma veselo. grinning smiley

    Jak tak čtu, tak se zapotily všechny vaše kozenky. grinning smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Naše kozenky

    Datum: 12.04.2015 19:53
     

    Gabčo thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Na farmě (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.