sobota 27. dubna, 18:22 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Narcisy

Datum: 19.04.2009 22:22
 
01.jpg
Další fotografie:

V Lysé na výstavě bylo takových druhů a takové množství...Proto jsem se rozhodla, že založím samostatnou diskuzi. Snažila jsem se nafotit všechny druhy, tak vám je sem postupně dám. Nestihnu to najednou, ale mám nafocené i skupinky s popiskama, jaký je to druh..Tak pro začátek tady máte zatím zlomek té nádhery..



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 19
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 07:15
     

    Kouzlo narcisů thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Narcisy

     
     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 08:03
     

    Aleno, určitě na podzim. Měl je Lidl. Taky je tu mám. Nemnoží se tolik jako ty časnější, co je stále chválíme. Ty kvetou ještě teď. To byl kultivar. Škoda, že nevíme jméno.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 09:49
     

    Manco, to bude asi ta 2kg - Bridal Crown. Taky jsem koupila, ale sotva lezou ze zeme.. eye rolling smiley

    Manca napsal(a):

    Aleno ty vícekvěté máš krásné. A vysoké. Mně teď kvetou nějaké z Lidlu, nevím jméno. Pár jsem střihla tchýni. Voní. Kdysi jsem měla obdobné v zimě domů a to byl smrad, že musely na mráz. Tak jsem se dlouho bála kupovat.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 11:39
     
    279154515_684784639300508_6468402829516330967_n.jpg

    těchto byl velký trs , ale dcera si je nalámala do velké kytky. . spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 16:07
     



    Betas napsal(a):

    Manco, to bude asi ta 2kg - Bridal Crown. Taky jsem koupila, ale sotva lezou ze zeme.. eye rolling smiley

    Manca napsal(a):

    Aleno ty vícekvěté máš krásné. A vysoké. Mně teď kvetou nějaké z Lidlu, nevím jméno. Pár jsem střihla tchýni. Voní. Kdysi jsem měla obdobné v zimě domů a to byl smrad, že musely na mráz. Tak jsem se dlouho bála kupovat.

    Mně u něj pro změnu hnědnou poupata. Už to dělal vloni, letos opět. Nevím proč.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 20:19
     

    Já to mám taky. Mám je letité a dělají to často, i když jsou pěkné a voňavé. Zase jich tolik nemám. Nekupuju velká balení. Něco jim chybí, myslím že jsem kdysi četla, že voda. ...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 21:08
     

    Ty babičkovské narcisky kvetou jako poslední. Letos je mám taky krásně bohaté

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 01.05.2022 21:31
     
    dsc02892.jpg
    Další fotografie:

    Irisko, pak se pochlub, úžasně voní. Pamatuju, co jich babička měla pod ořechem, už pravěk... winking smiley

    Mám nové od podzima, jsou trochu nižší, jméno nevím....voňavky. 3tí fotka jsem zjistila, že už je mám - to byla kupovaná směska, ale asi je tam decimuje moucha, ty mi tam nepřirůstají. To zasychání plnokvětých narcisů...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (01.05.2022 21:41)
     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 02.05.2022 08:29
     

    Tady vypadají babičkovské zatím nadějně.

    Co se týče vysychání poupat. Pohrabala jsem se a dám odkaz.[tulipany.info] Když to člověk přečte, tak se vůbec diví, že mu něco roste. Ale je tam jedna zajímavá věc. Zasychání a špatný vývoj květních poupat mohou být způsobeny u venkovních narcisů nevhodnými kultivačními podmínkami, např. dlouhotrvajícícm pěstováním na stejném pozemku, špatnou půdou apod., u rychlených narcisů příliš vysokou teplotou při rychlení. Kromě toho může být v obou případech špatný vývoj květů zaviněn nadměrnou teplotou vody při máčení cibulí na ochranu proti háďátkům nebo mouše narcisové.

    Já před výsadbou nemáčím ale předpokládám, že firmy před prodejem a sušením dělají s cibulemi všelijaká kouzla. Takže třeba vliv teplot při úpravách. Druhem to asi až tolik nebude. Já ty, o kterých píšete, mám v pořádku.Ale mám to u jiných. Bohužel nevím, jestli každý rok u stejných.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 02.05.2022 09:09
     

    roky mám jedny plnokvěté . jen výjimečně vykvetou - a to nevím proč . jinak každý rok poupata zaschnou . a jsou na různých místech . listů mají spousty a poupata taky- ovšem zaschnou sad smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 03.05.2022 21:44
     
    dsc02989.jpg

    To zasychání možná taky ovlivňuje kultivar, některé to vůbec nedělají, jsou to záhady.

    Tyto mnohokvěté pozdní voňavky taky zasychají, moc se nerozrůstají, ale když se vyvedou tak OK.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 03.05.2022 21:55
     
    img_20220430_133951.jpg
    Další fotografie:

    .Mě zatím kvetou takhle ty první jsou takové masivní jak z vosku, kvetou už dlouho možná 14 dní, totéž z oblouku Tete-Tete a v podstatě stejné , ale vysoké, bohužel tam na podzim padlo 7 smrků a ještě není uklizeno. Růže ty jsou některé ulomené u země, jiné polámané a některé jsou pod chvojím. Když se kácí les litají třísky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (03.05.2022 21:59)
     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 03.05.2022 23:10
     

    Jajo ale hlavně ti něco už konečně kvete. thumbs down Poklidí se časem. Ale stejně jsou to rozdíly, republika jak pláceček, projede se za chvíli ale ten rozdíl v klimatu. Je to podle narcisek skoro měsíc rozdíl.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 03.05.2022 23:47
     

    Letos je to u nás hodně pozadu, víc než kdykoliv před tím. Chystají se mi vykvést jediné tulipány co zbyly. V eremurusech spí moji kocouři, je to jejich nej místečko:-) . Letos je to samá kalamita.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 05.05.2022 19:12
     
    dsc03842.jpg
    Další fotografie:

    Už asi letos poslední narcisy. Letos se celkem vyvedly. Teda Ty drobnokvětý na 3 a 4 nevíte náhodou, co jsou zač? Jsem si koupila v květníku a asi nebyl název. tongue sticking out smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.