neděle 28. dubna, 05:46 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Narcisy

Datum: 19.04.2009 22:22
 
01.jpg
Další fotografie:

V Lysé na výstavě bylo takových druhů a takové množství...Proto jsem se rozhodla, že založím samostatnou diskuzi. Snažila jsem se nafotit všechny druhy, tak vám je sem postupně dám. Nestihnu to najednou, ale mám nafocené i skupinky s popiskama, jaký je to druh..Tak pro začátek tady máte zatím zlomek té nádhery..



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 19
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 27.04.2022 20:05
     
    dsc02816.jpg
    Další fotografie:

    Kaaj, ty barvy thumbs down flower smiley

    Nakvétají Marinete, z pelíšku 10 cibulek-tolik vonících květů, drží kvetení. Pak přilítne moucha a je to včudu...tak znova...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Narcisy

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 27.04.2022 20:09
     

    Alenko, paráda 👌, na mouchu ani nemyslí.....byla by jich škoda.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 27.04.2022 20:26
     

    Gabčo, takhle to už dělám třetí rok....nepomůžeš si, postřiky prý moc nezabírají a nechci to ani prolívat....neměly by být na stejném místě několik roků, což tu nejde....nj. musela jsem to přitáhnout při koupi....

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 27.04.2022 21:57
     

    Ty Martinette a Geranium mi vykvetly nové jen z poloviny a další rok nic, dala jsem z nich sousedce a taky je u ní nevidím. Musela jsem koupit nejký špatný pytlík

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 27.04.2022 22:41
     

    Já se zas divila, že mi přežily v květináči. Vloni ne, vyhnily. Na pár cibulí je hodně květů, ale hlavně voní, to mají bonus navíc. Martinette, kupuju každý rok a nejsou stejné odstíny žluté.... některé jsou tmavší. Ale všechny mají více stonků. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 28.04.2022 07:46
     

    Jajo, asi byla nějaká špatná várka. Oba druhy jsou docela spolehlivé.A Martinette se dokonce dokázaly vzpamatovat po krutozimě před léty, kdy z lemu kolem jezírka přežilo jen pár rostlinek. Tenkrát tam byly dva velké pytle nasázené. A moucha je prevít, Zrovna u narcisek. Ty by se nemusely každoročně stěhovat a přesazovat. Když se daří, trsy bývají letité.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 28.04.2022 09:40
     

    Ta moucha se projevuje jak? a jde to nějak zaznamenat? Nemám s tím (zatím) zkušenost a nerada bych ji měla. winking smiley nono smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 28.04.2022 20:07
     



    alenak napsal(a):

    Já se zas divila, že mi přežily v květináči. Vloni ne, vyhnily. Na pár cibulí je hodně květů, ale hlavně voní, to mají bonus navíc. Martinette, kupuju každý rok a nejsou stejné odstíny žluté.... některé jsou tmavší. Ale všechny mají více stonků. confused smiley

    Alenko a kde je kupuješ?

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 28.04.2022 20:50
     
    20220428_135253336_ios (2).jpg

    Anavi, moucha naklade vajíčka do cibulí a larvy je vyžerou. Pozná se podle toho, že narciska neroste, má mizerné listy, pokud vůbec nějaké. A ochrana je dost složitá.

    Gabco, mám dojem, že je měl i Lidl.

    Jedny z nově koupených vloni. Taky jsou drobnější.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 28.04.2022 22:18
     
    dsc03569.jpg
    Další fotografie:

    Anavi, přesně jak popisudje Regina, cibule je měkká.. moucha prý lítá květen, červen.... našla jsem fotky - krásné larvy angry smiley

    Gabčo, všechny cibuloviny kupuju v Lidlu, je ale pravda, že třeba oblítnu 3 pobočky grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 29.04.2022 09:04
     

    To jsou sviňky... vždycky si říkám, komu tihle škůdci prospějí.. k čemu je ta havěť dobrá... takový lalokonosec není snad ani ničí potrava, takže fakt zbytečný brouk. thumbs up angry smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 29.04.2022 10:14
     
    photo12488.jpg
    Další fotografie:

    Letos mi nepokvetou staré babičkovské narcisy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 29.04.2022 20:39
     
    dsc02820.jpg
    Další fotografie:

    Berdo thumbs down , a babičkovské mi nepokvetou taky.....

    ty mnohokvěté narcisy, přejmenovala jsem je na sluníčka, se předvádí smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 30.04.2022 19:09
     
    img_20220430_183124.jpg

    Aleno ty vícekvěté máš krásné. A vysoké. Mně teď kvetou nějaké z Lidlu, nevím jméno. Pár jsem střihla tchýni. Voní. Kdysi jsem měla obdobné v zimě domů a to byl smrad, že musely na mráz. Tak jsem se dlouho bála kupovat.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 30.04.2022 22:00
     
    dsc02857.jpg
    Další fotografie:

    Začaly nakvétat drobnější, taky mnohokvěté, ty tak vysoké nejsou a tolik mi nepřirůstají. Další mnohokvěté s korunkou, voňavé, asi sázené na podzim...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.