neděle 28. dubna, 14:25 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

státní versus soukromé školy

Datum: 15.01.2008 16:23
 

Jak vidíte rozdíl mezi státními a soukromými školami? Máte někdo srovnání?

My jsme vybírali střední školu a automaticky jsme hledali ve státních školách. Za á tedy peněz moc nemáme, za bé rozdíl v kvalitě nevidím. O vysoké soukromé škole (nejmenované) mám jen z doslechu zprávu, že je snadné ji vystudovat...skoro žádné seminárky, zkoušky velice primitivní...no prostě to mají ,,zaplacené´´. Taky jsem slyšela ohlas od zaměstnavatelů, kteří na titul z této soukromé VŠ koukal dost nedůvěřivě.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: státní versus soukromé školy

    Datum: 15.01.2008 20:33
     
    Moni pokud mám informace ze svého okolí ( ale jen o středních školách) tak většinou jdou na soukromé školy méně dobří žáci kteří se normálně na školu nedostanou a jejichž rodiče si mohou dovolit jim to zaplatit. Bohužel mi to tak připadá - možná se mýlím - nevím třeba jak fungují jazykové školy ve velkých městech ale určitě když je dítě chytré a cílevědomé tak je jedno jestli je na té nebo oné škole. Dnes už stejně nepomůže mít jenom papír (byť zaplacený) ale musíš taky odvést práci a prokázat dovednosti ( pokud ovšem nejdeš do rodinné firmy kde tě prostě "zaměstnají" ). Znám jednu dost dobrou firmu u nás kde tatík zaměstnával ve s v é vypiplané firmě úplně blbého synáčka machírka. Dokonce z něj udělal ke stáru ředitele firmy a když odešel do penze tak synek firmu střelil a tatínek tam teď jako důchodce pracuje jako zaměstnanec . Takže asi tak ....
     
  • Autor: Reklama

    Re: státní versus soukromé školy

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: státní versus soukromé školy

    Datum: 15.01.2008 20:40
     
    Taky jsem toho názoru, ze soukromá skola povetsinou za moc nestojí. Zákum tam i daleko víc projde, protoze si skola nemuze dovolit ztratit prachy.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: státní versus soukromé školy

    Datum: 16.01.2008 07:08
     

    No vidíte...já o středních školách neměla žádné zprávy, jen ty o té vysoké. Samozřejmě, že zaměstnavatel by měl koukat na odborné dovednosti (krom jiného), než na to, z jaké školy má papír. Také můj dotaz neměl nic společného s tím, že bych jako nechtěla dítěti dopřát kvalitní vzdělání. Ale v současnosti zatím opravdu rozdíl nevidím, takže proč platit soukromou školu, když stejně kvalitní vzdělání dostane i ve státní, že jo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: státní versus soukromé školy

    Datum: 16.01.2008 13:16
     
    Moni, beru to podobně jako holky, ač to je možná špatný názor. Taky ve mě přežívá stanovisko, že ve státní škole to paradoxně "není zadarmo" a musí mít každý nějaké výsledky, aby prošel. Zatímco na té soukromé lze leccos uplatit sad smiley.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.