sobota 27. dubna, 20:16 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 09:30
     

    Skalničko je určitě světlejší ale ne tolik jako na fotce - ta je zrovna focená za sluníčka ale vůbec denivky mám prakticky na celodenním slunci přesto jsou krásně vybarvené a prosperují, ale mají dost vláhy - ten můj jíl,.. flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 09:34
     

    Leni tak ta Ava, to je moje gusto :-). Mám jich po zahradě asi 60 různých, dlouho v květnících mučených a jsou super a super narůstají. Hele vytáhnu denivkovou diskusi aˇto tu neza.íráme:-)

     
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 09:37
     

    Jájo jestli jí nemáš tak letos určitě už bude odkopeček,... super přirůstá,... flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 10:00
     

    Leni tuhle nemám, je fakt, že jak se jim dopřeje svoboda rostou někdy až moc. Taky už budu moct rozdávat:-)

     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 10:46
     

    Ještě poslední - Lenko, myslíš, že bych mohla poprosit o kousek té Avy? stydlin smiley

     
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 11:16
     

    Skalničko určitě, doufám že z jara dohledám ta co to je,... mám sesazené po třech,.... snad podle fotek ano dyštak až v létě až pokvetou,.... flower smiley

     
  • Autor: Fanynka2
    Status: nováček

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 21.01.2014 11:14
     

    Už jsem u p. Krupky objednala, výběr byl jak dizertační práce a teď zas další pokušení - letos už ne!!!!!!!!!!

     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 21.01.2014 12:13
     

    Lenko díky. Až to bude aktuální, určitě se ozvu. winking smiley

     

    Fanynko, pochlub se, co jsi vybrala.

    Já jsem stále ve fázi rozhodování. Musela jsem si dát finanční strop, jinak bych byla jak urvaná ze řetězu. grinning smiley

    Lenpel napsal(a):

    Skalničko určitě, doufám že z jara dohledám ta co to je,... mám sesazené po třech,.... snad podle fotek ano dyštak až v létě až pokvetou,.... flower smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.03.2014 19:50
     

    Zkušené zahradnice, jak jsou na tom Vaše bergénie? Já mám zpoloviny zčernalé listy, ty ostatní jsou okousané (dírkované) ... asi je tam nějaký škůdce. Černé listy jsou "normální" po zimě nebo ne? Díky za odpovědi.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.03.2014 20:03
     
    p1010017.jpg

    ...... takhle vypadala v lednu thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.03.2014 22:14
     

    Ani mi nemluv! Poprvé v životě mi z bergénií nezbylo po zimě vůbec nic - vše ohryzaly srny. Nikdy si jich nevšímaly a teď když nebyl sníh, tak asi spásaly, na co přišly... angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.03.2014 10:39
     

    Černé suché listy po zimě jsou normál, mám je letos moc pěkné thumbs down , nic mně je nežere winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 13.03.2014 18:45
     
    p3130002.jpg

    ..... dnešní, já si myslím, že OK,.......je brzy, jak říká Jája smoking smiley

     
  • Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 14.03.2014 13:55
     
    dsc_0089.jpg

    holky prosim jake trvalky by jste mi poradily do svahovek ? mam druhy rok zahraku a zati tapu co tady zasadit pridavam fotku

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 14.03.2014 14:02
     

    Jitule, nějak se ta fotka nechce otevírat

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.