neděle 28. dubna, 17:30 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 14.03.2014 14:27
     

    Rozchodník, večer zkusím dohledat fotku

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 14.03.2014 15:36
     
    dsc_0356.jpg

    tohle potrebuji osazet nejak rozume

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 06:32
     

    Jituš, otoč tu fotku winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 07:44
     
    dsc_0356.jpg

    zadání

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 07:56
     
    p1030009.jpg
    Další fotografie:

    rozchodník, prodaliu nám ho jako r. kamčatský nebo sachalinský a nikde v encyklopedii jsem ho nenašla smiling smiley , je křehký, kvete v červenci, celoročně zelený. Dodávám, že je to rok po výsadbě, už je to rozrostlé, že beton skoro není viditelný. Je křehký nesnese pošlapání, ale (skoro) každá ulomená větvička zakoření.

     

    - v situaci na fotce bych asi zvažovala odstranění nočníků, nezdají se být pro zpevnění záhonu podstatné

    - pokud zůstanou kombinovala bych polštářové skalničky kvetoucí v různou roční dobu, zjara třeba floxy a tařici a tařičku a v létě ten rozchodník, zkušenější než já určitě přidají další

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (15.03.2014 07:59)
     
  • Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 07:57
     

    DĚKUJI ,JSEM NA MOBILU A FOUKY SE MI VŽDYCKY TAKHLE OTOČÍ confused smiley

     
  • Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 08:44
     
    dsc_0089.jpg

    Takhle to vypadalo v létě,a na mě to působí zmateně,chtěla bych tomu dát nějaký řád .Já jsem zasadila tak jak jsem pořídila .Ted bych to asi udělala tak že v první řadě nejaké netřesky a nizoučké rostlinky ,pak vyžší a další zase vyžší .CO???A co dolů a jak uspořádat nevím sad smiley je tam pivoňka ,modřínek na kmínku a vylezla yuka a hosta.Pozůstatek co leze po bývalém majiteli.Holky prosím poradte . please smiley Ted jsem koupila nějakou polštářovou okrasnou trávu ,líbí se mi azalky .tak nevím jak to uspořádat,budu vděčná za každý názorek.

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 08:50
     

    Musí tam ta betonová hrůza být??? Má nějakou smysluplnou funkci?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 09:03
     

    Tez bych to usporadala jinak a bez tech betonovych 'nadob',ale pokud tam zustanou,tak souhlas s hankou.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 09:08
     

    tak ty tvárnice patří určitě na sebe -jako do svahu . ne do řady .. tak jak to má Hanka .. taky ty nášlapné kachle na chodníku je třeba zapustit více do země .. až kolem naroste tráva , aby se dalo sekat .

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 09:16
     

    Oni ten chodníček asi mají jako schůdky, jak jsem to tak studovala. No dědictví po předchůdcích nemusí být vždy poklad :-), že? Nějak bych to tam předělala celé.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 09:22
     

    I ja,ale nevim,jestli to neni zcasti uz nove?

     
  • Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 09:25
     

    JJ to jsou schůdky a vjezd do garáže.Je to ze svahu a chodník ujížděl tak jsem to vyřešila takhle .A víc místa na Kytí není tak jsem chtěla moooooc prostoru proto jsem ty svahovky nedávala na sebe ale vedle sebe.Jak říkám první rok to mám a začínám ,nebráním se ani celkovému překopání a proto vaše názory a pokud jsou i fotky na mou hlavu grinning smiley

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 09:28
     

    Jitu pěkně vymyšlený. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 15.03.2014 11:04
     

    Jitko, ty svahovky vyhodit - stejně tady neplní svoji funkci a vypadá to otřesně. Nepíšeš, jak to je otočené ke slunci, zda to je aspoň trochu stíněné či zda tam celý den pálí slunko. Pokud to je stíněné a líbí se ti azalky, tak bych je tam klidně dala - mezi ně ještě nějaký vřes a bude to parádní winking smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.