neděle 28. dubna, 11:49 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 19:08
     

    No jo, on prý kvete až po 7-10 letech, já ho tam mám víc jak 15 let. Ale to je potom hukot, včely, mouchy, motýli - on u mně rozkvétá až koncem léta a začátkem podzimu, takže se všichni snaží - no poslední pastva grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (12.01.2014 19:09)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 19:15
     

    My ho tady měli asi 35 roků. Taky už kvetl a bylo v něm i několik asi kosích hnízd. To bylo ale jediné, proč mi ho bylo líto sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 20:08
     

    U sousedů také kvete už několik roků a my máme na zahradě spoustu malých rostlin ze semen grinning smiley smiling smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 20:38
     

    Ahoj holky, moc děkuju za postřehy. To si teda počkám...

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 20:39
     

    Tak to vidím prvně eye popping smiley Já jsem nevěděla, že může kvést eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 20:44
     



    Arturka napsal(a):

    Tak to vidím prvně eye popping smiley Já jsem nevěděla, že může kvést eye rolling smiley


    .......kolem květů má i nádherné listy a těch včel winking smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 12.01.2014 22:32
     

    A na Vánoce ho vždycky strašně oškubu a z těch šlahounů se zelenými bobulkami, co tam zbydou po kvetení je krásná výzdoba, dávám je dohromady s mahonem, toho mám taky hafo winking smiley On je děsně životnej a na jaře zase doroste. .....

     
  • Autor: Fanynka2
    Status: nováček

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 19.01.2014 16:31
     

    Letos jsem se nějak zakoukala do tmavočervených denivek a mám pár tipů od p. Krupky.

    Znáte je někdo? Nejradši bych všechny, ale to asi nepůjde a musím udělat výběr !

    Tak Mahogany Magic a M. Whispers, Jamaican Midnight, Scarlet Orbit nebo Acapulco.

     

    Dík za všechna pro i proti a zdravím

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 19.01.2014 17:10
     

    Fanynko tmavých mám málo, žádnou z Tvých vybraných.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 19.01.2014 17:17
     

    břečťan se mi pne po kmenu jabloně už hafo let. Kvete a je samá včelka. Taky dávám do truhlíků na zimu.

     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 19.01.2014 18:37
     
    img_0951.jpg
    Další fotografie:

    Fanynka--tak do červena ich mám pár,ale názvy po mne nechci winking smiley

     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 07:47
     

    Fanynko, zrovna teď vybírám z nabídky denivek p. Krupky, protože si jich chci pár objednat. Od loňska mám Mahogany Whispers a když jsem ji loni fotila a pak porovnala mou fotku a fotku ze stránek p. Krupky, tak mám M.Wh. světlejší, takovou jakoby dohněda. Porovnávala jsem barevně i jiné denivky (též od p. Krupky) a musím říct, že denivky na mých fotkách a i ve skutečnosti jsou vždy o něco světlejší. Což zas tolik nevadí, protože jsou krásné a teď už vím, že mám barvy denivek brát trochu s rezervou. Takže asi tak.

     
  • Autor: Lenpel
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 08:25
     
    p7190040.jpg
    Další fotografie:

    Ahojky všem,...

    Fanynko mám Acapulco je nádherná - ale to asi všechny denivky- mám jí kupovanou jaro 2012 sázená na místo až tak konec srpna 2012. Loni kvetla takto a pěkně přirůstá, barva věrohodná,...

    Denivek se nemůžu nabažit,.... mls smiley barva Věrohodná mě se teda líbí Wild Horse - třetí foto ,čtvrtá Ava,pátá nevim,.. taky krásně kvetla, vlastně všechny z roku 2012 krom jedné flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 08:57
     
    dscn5704.jpg
    Další fotografie:

    ahoj - ted´ mi pošta přinesla katalog Lukon Bulbs - denivek 10 stránek , lilií 65 .. samé krasavice , ale já už letos nic . denivek mám asi 20 různých a nemám místo .

     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.01.2014 09:04
     

    Lenko, Wild Horses mám taky,je úžasná. Nad Avou jsem váhala, líbilo se mi, že je vyšší, nakonec jsem ji nevzala. Jak koukám na fotku, tak je taky světlejší, než je na stránkách p. Krupky.

     

    Kájo, já vybírám denivky do objednávky už asi týden a už mi z toho slušně hrabe. grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.