neděle 28. dubna, 06:42 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 29.06.2014 22:06
     

    Oki, píšu si.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 29.06.2014 22:15
     

    Radime dobře já taky, aby jsi na to náhodou nezapomněl grinning smiley 

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 29.06.2014 22:16
     



    Jarka. napsal(a):

    Gabčo tolik barev thumbs down ,barevné řebříčky jsem si chtěla koupit, ale cena 90,-Kč mě odradila, mám jen bílé grinning smiley

    Mám je od loňska, kvetou poprvé. Až se trochu rozrostou ( a že to bude cobydup ), tak ti nějaké pošlu. winking smiley

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 29.06.2014 22:18
     

    Gabčo pokud se ti rozrostou please smiley , tak budu ráda love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.07.2020 14:00
     

    Jájo, musím říct, že ta tebou darovaná Valeriana phu Aurea je hotová vzácnost. Nikde nikdy jsem na to zatím nenarazila. smiling smiley

    Postupně si ji rozesazuji různě po zahradě, abych měla dostatečný zdroj, kdyby někde zašla. Protože ani v e-shopech to snad nikde nemají. Kdes k ní vlastně původně přišla? winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.07.2020 14:03
     

    Tohle že je moje zahrada v květnu 2014??? No docela jsem na to dlouho musela zírat, abych se zorientovala, jakou část jsem to fotila... smiling smiley To už jako opravdu není pravda grinning smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.07.2020 14:14
     

    Sranda, když člověk chce něco dohledat a pročítá diskuze zpětně...

    Dost obrat v mém názoru, který jsem měla v r. 2010. Teď přemýšlím, co v zahradě vykopat, abych místo toho mohla dát... růže. winking smiley grinning smiley love smiley

    Právě jich mám pět nových v květináčích a zase budu svádět boj, kam s nimi grinning smiley .

    Anavi napsal(a):

     

     

    Růži mám jednu jedinou. Říkala jsem si, že by na mé zahradě tahle "královna" neměla chybět, ale naši mají celý záhon růží a když vidím tu práci s tím, tak bych jich stejně jako Keria větší množství nechtěla nono smiley.

     

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.07.2020 16:43
     
    20200716_165057.jpg


    A dnes...7/2020

    Anavi napsal(a):

    Tohle že je moje zahrada v květnu 2014??? No docela jsem na to dlouho musela zírat, abych se zorientovala, jakou část jsem to fotila... smiling smiley To už jako opravdu není pravda grinning smiley.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (16.07.2020 16:58)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.07.2020 17:09
     
    20200716_170748.jpg

    Ono to ze stejného místa kvůli té džunglovitosti ani vyfotit už nejde...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.07.2020 20:52
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley tybrďo

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.07.2020 17:08
     
    dsc08480.jpg
    Další fotografie:

    Ivčo, super srovnání......mám to taky tak. spinning smiley sticking its tongue out První 2012, druhá letos...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (20.07.2020 17:08)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.07.2020 17:38
     
    dsc05520.jpg
    Další fotografie:

    Ale co se týče trvalek, tak doporučuji monardy a jarmanky......vděčné a trvalé flower smiley

     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.07.2020 20:12
     
    dscn8862.jpg

    Krásné změny thumbs down

    Věruš, moc pěkná jarmanka. ... letos se mi líbí řebříček bertrám. Několikrát do něj napršelo a stále si drží barvu thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.07.2020 22:48
     

    Věrko, monardy se mi líbí, ale místo, aby se mi rozrůstaly, tak mi ubývají. Nevím proč. eye rolling smiley

    Mám je na sluníčku. Letos by jim nemělo nic chybět,vody mají dost. Někdy teda koncem léta chytnou plíseň. ¨

    Jarmanky jsou pěkné, nemám. A řebříček bertrám mám taky zdá se mi furt stejný. Mám ho ráda, rozsvítí zahradu.

     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 21.07.2020 08:00
     

    Quen, změna jako hrom. thumbs down Já bohužel takové srovnání nemám. Jako blbci jsme původní stav nahráli na video. Budu z toho muset nějak udělat fotky. Ale džungle tu byla už tenkrát. Stovky a stovky bezinek. Některé už pěkně zakořeněné.

    Jarmanku potvrzuji. Teď mi dokvetla a dělá hezkou kompaktní nepoléhavou kytku.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.