pondělí 29. dubna, 13:50 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 07:37
     

    Jajo, nevypadá to tak beznadějně s bílou barvou. Ale dává si skutečně na čas.

     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 07:53
     

    Já to na Stellatu moc nevidím, ale nechám se překvapit. U mě máš, pokud budeš mít zájem, bílou střapatou Stellatu.

    Nebo kdokoliv by měl zájem, magnolií už mám opravdu dost winking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 07:58
     

    Stallata určitě ne. nono smiley Ale jsou i ty větší skoro bílé, co jsem občas někde zahlédla. Střed mívávají trochu do růžova.Jsou to krásné kytice, když kvetou. ale pak eye rolling smiley. Odkvetlin jak nastláno.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 08:00
     

    no to mi povídejte- moje stařena už opadává . bordela až na cestě. sad smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 08:08
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Stallata určitě ne. nono smiley Ale jsou i ty větší skoro bílé, co jsem občas někde zahlédla. Střed mívávají trochu do růžova.Jsou to krásné kytice, když kvetou. ale pak eye rolling smiley. Odkvetlin jak nastláno.

    Mám i čistě bílou s velkými květy, je nádherná. Letos kvetla poprvé 4 květy. Bylo to ale ve chvíli, kdy hodně foukalo, takže brzy "odkvetla", vítr ji doslova očesal grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 09:08
     

    Kamarádce vykvetla taková

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 17:50
     

    Drahus, nevíš, co to má za kultivar?Vypadá skutečně výrazně žlutá. Nějakou ještě tipuje bývalý kolega, jak má tmavý Black Tulip.Koupil si kdysi Yellow River. Ale ta nenaplnila očekávání.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (23.04.2019 17:52)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 17:54
     

    Netuším a jak jí znám, ceduli nemá. Jí moc názvy neberou

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 08:10
     

    Těch žlutých je povícero, dívala jsem se, protože se mi žluté taky moc líbí. Ale stejně ji nemám zatím kam dát.

    Ta u kamarádky je moc hezká. Mohla by to být Yellow bird.

    [www.google.com]

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 08:18
     

    Kiko, ta už byla taky v hledáčku. Možná to bude ona. Ale po některých zkušenostech se zařekl, že už nekoupí žádnou, která nebude mít při koupi květ. I když i to je u žlutých někdy problém. Malé v květináčích nebývají tak barevné. Přece jen ty podmínky nejsou optimální.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 08:51
     

    Loni mně poprvé kvetla Genie 1 květem, je zasazená v půdě už 3 roky. Květ byl takový nijaký, skoro bych loni přísahala, že to Genie není. Letos má už květů docela hodně a vypadá jako Genie winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 09:10
     

    Ivo, podobný příběh to u něj byl s Yellow River, jenže s horším koncem. eye rolling smiley Pobyla si bez květů v půdě asi 4 roky. Poslední roky má u sebe maminku, pozemek má hodně velký, tak to vyřešili tak, myslím dobře, neruší se tam. Maminka prodala barák, dost velký, kde byla sama. Do zahrady umístili mobil home, který hezky upravili včetně terásky. Babka je vášnivá zahrádkářka a kytkařka, takže ten proutek zalívala a pěčovala řádně. Vykvetla a už to byl docela pořádný keř, první rok si říkal, že je tak světlá, protože je malá.Houby. Prostě je světlá. Reklamně ji firmy zpočátku trochu víc požluitily. Další byl Black Tulip. Ten naštěstí vyšel. Má ještě asi 4 další. Takže teď už by měl ten další žlutý pokus vyjít. Přece jen to nejsou tam malé rostliny. I když se asi dají krotit řezem.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 11:35
     

    Tak jsem to počítala, mám 7 magnolií, jednu stálezelenou, budu je hodně stříhat, mám s tím zkušenosti. Magnolie miluji, 3 ještě nekvetly, tak uvidím, jak to s nimi bude. Pokud by nesplňovaly, co od nich čekám, tak je daruji winking smiley Stromy nebo velké keře na zahradu potřebuji dostat smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 11:38
     

    Iviku, kdy stříháš? Mám takovou vytlemenou, že i když letos kvetla hodně, tak má větve takové vytáhlé, dlouhé, do široka a keř není vůbec hezký a zdá se, že kvete jen semo tamo

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 24.04.2019 11:51
     

    Já stříhám na podzim, když už jsou krásně rozeznat růstové a květní pupeny. Je potřeba stříhat v době, kdy už znovu neraší. jednou jsem to uspěchala a do zimy ještě vyrašily nové větvičky. Stříhám podle potřeby, ale stříhám netradičně na poslední květní pupen. Asi to není nejsprávnější, ale osvědčilo se mně to. A klidně se vrátím i do staršího dřeva, ne najednou, takže u jednotlivých větví, když chci formovat tvar,habitus keře-mám skoro všechny "keřové"-i ty s kmínkem mají větve hodně od spodu, takže jsou spíše jako keřové (ten kmínek je spíše kvůli údržbě pod nimi). Mně seto tak do zahrady hodí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.