pondělí 6. května, 00:13 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 18.04.2017 22:16
     

    Romco, nemá zahradu nijak velikou. Ale spoustu docela zajímavých věcí a zakecali jsme se hodně o pivoňkách. Probíraly jsme i jeden Kaajin kultivar. A taky koprovku ale v růžové barvě a miniaturu.Byl se mnou jeden bývalý kolega z práce. Jeho ženu jsme vyložili v Ikee, ta není moc do kytek ale má veliké pochopení pro jeho koníčka. A ta už měla prochozeno, což nebývá tak často, kolega na ni spíš čeká. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 12:51
     
    img_20190402_121920.jpg

    Před pár lety jsem si koupila proutek magnolky v Penny, kolikrát ji zlomil sníh nebo ukousla zvěř. Je tudíž taková keříková, letos prvně pokvete, zbyla dvě poupata, zbytek musel pryč se zulámanými větývkami. Kdo magnolku máte, co tipijete, že mi pokvete? Chtěla jsem něco takového jako je Stellata nebo podobnou střapatou bílou a koupila neznámou chudinku.. Pokud bude buclatý květ musí pryč, na velký stromek tam místo není. Co odhadujete, že mi vykvete?

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 14:07
     

    Jajo, totální střelba od boku. Na Stellatu bych netipovala. Ale na baculatou taky úplně ne. Něco jako je třeba Suzanne. Ta nedělá tak velikánské keře. Ale fakt je to jen nástřel.Sama jsem zvědavá, jak jsem se trefila.Hlavně, aby poupě vydrželo.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 16:36
     
    wp_20170409_19_06_35_pro.jpg

    Jajo, proč ji nestříháš? Máš hodně dlouhé holé větve. Já magnolii soulangeanu stříhám už 15 roků, každý rok je obalená květy a je do 2 m

    Fotka je loňská, plot je asi 1,2 m

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 16:44
     

    Já jsem vděčná, že na ní nějaké větve jsou, 3/4 jí olámal sníh. Já ji ostříhám, na kolik oček?

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 18:52
     

    Jajo, já nestříhala na očka, já stříhala vždycky na poslední očko bez květu grinning smiley, takže poměrně hluboko. Ale vždycky na vnější očko. Ony to vlastně očka nejsou, stříhám na podzim, to už jsou velké pupeny, jak květní, tak větevní, takže se to dobře stříhá. Ta moje by se tedy sněhem nerozlámala, klidně do ní vlezu, stoupnu na větev. Každý rok stříhám větve klidně metr a více dlouhé, podle této zásady. A roste a kvete každý rok, je to hustá kytice.

    Pokud budeš chtít, dám ti bílou stellatu, zakořenila mně větev. Ale až na podzim, teď jsem ji odstřihla a čerstvě přesadila, tak až pořádně prokoření winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (02.04.2019 21:57)
     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 19:53
     

    Uvidím jaká bude tahle, pokud nebude Stelata nebo bílá podobná, někomu ji daruju. Tady to musí být keřík, koukám u cesty na jeden je už asi 10 let tak půl metru veliký, takový by se mi líbil.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 02.04.2019 21:52
     

    No na Stellatu bych ji taky netipovala, má na ni moc velké přírůstky. Stellatu mám hodně starou, ale nikdy jsem ji nestříhala, nemám s tím zkušenost.

     
  • Autor: Janina88
    Status: nováček

    Re: magnolia

    Datum: 04.04.2019 12:24
     

    Zdravím,

    nedávno jsem se dočetla, že je možné magnolii vypěstovat z pecky (http://zahradnidenik.cz/2019/03/25/jak-pestovat-magnolie/), máte někdo zkušenost, nebo jste vždy koupili sazeničku u prodejce? Docela mě láká vyzskoušet to.

    Díky za rady.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 07:24
     
    black tulip.jpg

    Janino, jednou jsem zkusila z jedné staré, krásné tmavé, kolem které jezdím z chalupy. Vyprosila jsem si od majitelů. Já na ni nemohla narazit. Nepovedlo se.

    Jinak se musím podělit. Byla jsem se podívat u bývalého kolegy z práce. Má jako vášeň rhododendrony a pak ho vzaly magnolie.

    S velkou radostí mi volal, že mu vykvetl Black Tulip. V reálu má tmavší barvu než na fotce.Kupovali jsme ho spolu a dlouho váhali mezi Genie a Tulipem. Nakonec to vyhrál Tulip. Kvůli tvaru květů. Jsou víc baculaté. Bude to jednou krásný keř. Kdybych měla místo, ještě bych do jedné takovéhle šla. Ale není kam. A taky je otázka, jaké velikosti bych se dočkala. grinning smiley I když to je jen takový zástupný důvod.Jen kdyby bylo místo. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 07:32
     

    na pěstování z pecky jsem se kdysi informovala . bylo mi řečeno , že je to velice náročné . lepší je ponořit větvičku , taky jsem zkoušela. po roce byly malé kořínky a po odstřihnutí scíplo . lepší je koupit hotovou . -

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 07:33
     
    img_3870.jpg
    Další fotografie:

    Sousedovic, před jejich a naším domem

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 07:37
     
    dscn1817.jpg

    krása thumbs down - moje tak hustá není . párkrát jsem ji hnusně ošmikala . teprva nakvétá . / magnolia Rubra

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 07:38
     

    Drahus, to je kytice. thumbs down A to pokoukání. I když je jen krátké a pak toho nepořádku. eye rolling smiley Ale stojí za to. Letos mi bohužel nepokvete ta tmavší. Možná jeden květ. Loňská sucha jí dala zabrat a ještě jsem kolem ní rýpala, což nemají rády. Koření dost mělce. Ale žije. Listí má dost, ještě vloni jsem jí navezla další hlínu a pořádně zasypala kořeny. Stejně tak to odnesla Stellata.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 10:12
     
    img_3856.jpg

    Kaaj, ta je také fest stříhaná. Je hodně stará. Jenže se smýká po fasádě, tak jí manžel se souhlasem souseda a v čase, kdy to dovolím i já grinning smiley řeže.

    Regi mám mladou tmavou, ale nedávám jí nic, snad dvakrát loni vodu, jinak má smůlu, tak je to chcípák a ani květy mě neoslnily

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.