pondělí 6. května, 11:32 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 08.04.2017 17:15
     

    jo - není ještě rozkvetlá . fotka je lońská -

     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 08.04.2017 21:21
     
    img_1321.jpg
    Další fotografie:

    Tady už je skoro v plném květu baculatá světlá a stellata. Tmavá baculatá se teprve připravuje.

     

    To množení nevypadá složitě.Vlastně už tu podobný princip byl s koulemi. Myslím u růží nebo kde jsme probíraly.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 10:29
     
    wp_20170409_19_06_35_pro.jpg

    Moje razantně každoročně stříhaná magnolie winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 11:54
     

    nádherně ti kvete líbí se mi asi je to ta hvězdičková - raná . thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 14:18
     

    Kaaj, stellata to není. Já myslím, že jsou to hodně otevřené květy soulangeany. Ale můžu se mýlit. Roztrhl se teď pytel s různými kultivary.Kolega, jak spolu jezdíme, je do nich blázen. Když už sám nemůže moc sázet, už se nevejdou, poslední objev je Black Tulip, který objevil za rozumné peníze už s květem, to je dost důležité, pokud člověk už nějaké má, protože čekání je dlouhé, tak mě mordoval taky na ten tulipán. Jediné místo, kde by ještě přicházela do úvahy, je takové tmavší místo, tak mě zmordoval na tohle.[shop.zahrady-rostliny.cz] Chce to tam něco světlejšího. Někde se toulal po zahradnictvích a objevil i s květem a dobrou rostlinu. Nařídila jsem mu, že mi ji nechá u sebe a já ji příležitostně nějak včlením. Sice úplně nevím jak nenápadně, je to už dost velká rostlina. Ale vyčkám aspoň vhodné chvíle. eye rolling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 15:17
     

    ta žlutá je teda velmi hezká a zajímavá - no u mně by to ani nešlo .. hledám místo , kde dám později dřevité pivoňky . tam jak jsou , to je blbé místo .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 16:15
     
    img_4584.jpg
    Další fotografie:

    Sousedovic prastará. Foceno z okna v prvním patře winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 18:23
     

    nádhera thumbs down

    Mě už ta tmavě bordová taky kvete smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 19:31
     
    wp_20170407_16_46_55_pro (2) 1.jpg

    Kájo, Regina má pravdu, jsou to hodně otevřené květy soulangeany. Jaká, to si už nepamatuji, kdysi jsem to sem opisovala z cedulky, ale cedulka už není grinning smiley

    Stelatu mám ještě malou na novém pozemku winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 19:39
     

    Holky, paráda. love smiley

    Magnólii ještě nemám a pořád váhám. Je sice nádherná, ale jen chvíli. Spíš se bojím těch jarních mrazíků. pak je brzo po parádě.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 19:46
     

    Mrazíků bych se asi nebála, stelaty tu nádherně kvetou kde komu, ale moc moc mladý stromeček chutná zvěři, je to jako magnet. Mám ji už tři zimy, pokaždé ji užrali k zemi. Ona zase vyroste a snaží se vypadat OK, než přijde zima a chlupatci ji sežerou k zemi:-)

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2017 20:42
     

    Gábi magnolie byla vůbec první rostlina, kterou jsem si na zahradu koupila. Roste krásně a zatím vždy pěkně kvetla, zima jí nikdy neuškodila. Zítra nafotím...

    Jinak je pravda, že kvete jen krátce,ale za tu krásu to stojí..

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2017 08:09
     

    [wilczagora.blogspot.cz] odkaz na stránky z Polska. -

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2017 08:28
     

    Kaaj, stejne si myslím, po všech kultivarech, že vůbec nejhezčí je Rustica Rubra. To je ta, co máš. Aspoň mně se nejvíc líbí. Jak tam mají tuYellow River, to byl tady začátek žlutých. Není to žlutá ve smyslu sytá žlutá, co by si člověk představoval. Kolega ji samozřejmě hned musel mít. Koupil jako proutek. Nakonec to byla záměna a dneska je docela rád, když měl už možnost vidět kvést v reálu.Já včera dojela k němu pro svou žlutou a dovezla domů. Má několik poupat, tak jsem strategicky neodkládala, aby mi náhodou kvetení neuteklo.Doufám, že bude, jak je v popisu a co jsem nahledala i jinde než u France.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2017 08:49
     

    ahoj - no doufám , že nebude mrazík ..ta moje už má sem tam květ otevřený , ale ještě nekvete naplno .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.