pondělí 6. května, 02:46 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 03.08.2016 21:52
     

    U magnolií je to docela běžné, druhé kvetení ale bývá slabé smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 03.08.2016 22:03
     

    má dvě poupata......ale letos teda nabrala na síle, jede jak z vody

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 13:59
     
    img_1199.jpg

    Koukala jsem z okna a letos pokvete hodně. Tolik poupat snad nikdy neměla. Po loňském létě a suchu jsem čekala kalamitu.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 19:45
     

    Moji malou magnolku už druhý rok za sebou vzali zajíci k zemi. Nemá šanci vyrůst angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 19:58
     

    Jajo, tak to bych slzela. Můj sen byl vždycky mít magnolii. Tu baculatou. A nejlíp tmavou.Ta se povedla až na několikátý pokus.Tahle je světlá. Na chalupě nejdou. Půda tam prostě těmhle rostlinám nepřeje.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 20:12
     

    Mě se zase líbí ty střapaté co nejrozevlátější, ale nevám co mám, je to taková chudinka koupená v Penny, na obrázku bylo něco jako Stellata. Ale kdo ví, květů se nedožiju:-)

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 20:53
     

    Regino, ta si bude thumbs down

    Jájo, koupila jsem vloni ségře Stellatu, říkala, že má nasazený poupata. Jsem na ni zvědavá, až pokvete.

    Ale vloni už jeden květ měla a je to ona. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 22:09
     

    Hlavně, aby ji nespálil mráz. To je taky riziko téhle krásek. Ale když se podaří, stojí za to.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 22:30
     

    Stellatu jsem viděla minulý týden v Lidlu. Já mám tu tmavou a letos fakt obsypanou pupaty. Asi se jí u mě daří.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.03.2017 23:10
     

    Irisko, s tou začínal můj bývalý kolega z práce.Jedna je světlejší, to je tuším Suzane a pak Nigra.Viděla jsem tvoji fotku. Jde ti pěkně. Jsou drobnější. Místa má dost. Takže pak přešel na další. Přibyly dvě baculaté, pak žlutá. Ty rostou docela hodně. Závěrečná byla Genie. Ta je moc zajímavá. [www.zzoja.cz] tu už mě nezlomil. Fakt chtějí dost místa.Ale je krásná. Viděla jsem ji u něj v květu. Zatím menší.Tak teď se zase vrátil k drobnějším rostlinám. Pivoňky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.03.2017 06:27
     

    na začátku stránky jsem dávala fotky mojí babičky33 let .Magnolia Rubra nevím nakolik pokvete letos . zdá se mi že méně. něco jsem loni prostříhala . hlavně nad veřejným chodníkem , aby nebyly řeči .

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.03.2017 07:39
     

    Kaaj, Rubra je jeden z nejhezčích kultivarů. Je takový mezi. Já mám Alexandrinu, to je ta světlejší a tu tmavou, to mi vypadlo z hlavy a cedulka není.Tu jsem objevila až někde za Mladou Boleslaví v jednom zahradnictví. Specializují se hodně na japonské javory. Je to při dálnici na Liberec. Jméno si možná vzpomenu časem. Magnole je skoro první rostlina, kterou jsem tu zasadila. Byla asi tříletá, když jsem ji sázela. Takže je jí už dvacet. Musela se už taky trochu ořezat. Hlavně zespoda, tam už se nevešla. Takže jde do výšky. A nádherné stromy mají v Olomouci na výstavišti. Já tam byla asi dvakrát na Floře v době kvetení. Nádhera.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (23.03.2017 07:43)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 08.04.2017 14:23
     

    Sousedi mají krásný, starý strom magnólie, ještě po Němcích.

    Dám vám sem odkaz, jak se dají údajně množit. Chci se sousedů zeptat, zda by mi pokus povolili. Sice se na naší zahradu nevejde, ale třeba, pokud by se zadařilo, bych někoho potěšila winking smiley Je to ta velkokvětá, světle růžová. Vyfotím ji.

    [tojenapad.dobrenoviny.sk]

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 08.04.2017 15:14
     
    dscn6933.jpg

    hmm- zajímavé . ale sousedce jsem před deseti roky koupila na 80 let / letos ji bude 90 let/ proutek - a stál taky 80 kč . dnes je to keř až bude více rozkvetlý vyfotím . takže to zas nebyla taková drahota . ale moje stará se mi líbí více , že má ty květy boubelaté . nelíbí se mi ty jak jim říkají liliokvěté .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 08.04.2017 15:34
     

    kaaj, sousedi mají asi stejnou, jako ty. Ještě není rozkvetlá, tak jsem zase foťák schovala smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.