pondělí 29. dubna, 18:18 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

magnolia

Datum: 05.05.2008 17:32
 
dievčatá, máte doma magnoliu? poradte akú mám vybrať, nechcem aby mi moc zabrala miesto, dajte aj presný názov, ak máte fotky hodte sem aj foto,

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 12:13
     

    Moje malá magnolka zatím ty dvě poupata drží, ale pokud to bude ta tmavá Suzan nebo nějaká baculatá poletí, mě se líbí jedině bílé a střapaté s řídkým květem, nebo jak to popsat. Tak se asi těšte už věřím, že se jí ráda zbavím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: magnolia

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 09.04.2019 13:45
     
    dsc00110.jpg

    Mořím ve velkým květináči magnolii, našla jsem pod růží ze semene. Ještě to nevykvetlo, keř je krásný, tak furt čekám, alespoň a 1 kvítek, jestli to vůbec pokvete..

    Já mám starou Stellatu, zjistila jsem, že praská kmínek, tak jsem podle lunáru v pátek léčila, nejdřív vymazala balzámem, když zaschlo tak jsem udělala jílovou kaši, po zaschnutí ránu obalila silonkami, nic lepšího mě nenapadlo. grinning smiley Tak uvidíme, zda to holka zvádne se mnou ještě nějaký čas.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2019 00:49
     

    Aleno, to je na Stellatu obr. Krásná. Byla by jí škoda.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2019 06:44
     



    drahus napsal(a):

    Kaaj, ta je také fest stříhaná. Je hodně stará. Jenže se smýká po fasádě, tak jí manžel se souhlasem souseda a v čase, kdy to dovolím i já grinning smiley řeže.

    Regi mám mladou tmavou, ale nedávám jí nic, snad dvakrát loni vodu, jinak má smůlu, tak je to chcípák a ani květy mě neoslnily

    Drahus, taky nemají moc péče. Vloni by potřebovaly vodu jak sůl. To by jim stačilo. Ale prostě nebylo. A kolem té tmavé jsem neměla rýpat. Vypadají moc dobře v kombinaci se světlou. Je tady jedna taková kombinace v parku. Nebo do loňska byla. Obě baculaté a hodně velké. Ale to se mi nevešlo tak, abych aspoň na jednu koukala z okna. Světlá je v místě, kam se přepouští voda z kubitéru do sudů. Na zalívání v altánku. Občas vypadla hadice a je to na ní vidět.

    Kombinaci v parku jsem ještě nekontrolovala.Chystala jsem se na objížďku. Zbrzdila mě poslední "umělecká" instalace u chrámu sv. Bartoloměje. Skoro jsem se bála jet podívat, jestli náhodou nemusely ustoupit smart kadibudkám. Jak jsem o ních psala nedávno. Někde v těch místech mají být. Abych moc nepopisovala. [www.kolin.cz]

    Místní upoutávka na instalaci. V reálu zmizela zeleň a hodně se odhalily gotické hradby a pohled na chrám. Na ploše stojí betonový, brutalistní sněhulák. Hodil by se někam třeba do sídlištních ploch k dětskému hřišti. Tahle kombinace je jako pěst na oko. angry smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2019 06:56
     
    dscn1872.jpg
    Další fotografie:

    magnolii tu máme kolem mně čtyři sousedé - každý jinou . pokud už budou nakvetlé odpoledne vyfotím te´d si jdu zas pro Holtra. angry smiley

    edit , tak foto magnolií - 1 je naše stará , 2 - dárek p. sousedcek 80 tinám - už ale nežije a bydlí tam její vnuk. má trochu špičaté okv. listy , 3 sestřenice toho vnuka má takovou liliokvětou .ta se mi teda nelíbí a navíc ji divně tvarují . ještě je čtvrtá , ale tak daleko jsem nedošla. ta je teda úplně tmavá , liliokvětá . a nelíbí semi vůbec . je nevýrazná . ta barva se ztrácí .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (10.04.2019 12:04)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 10.04.2019 20:18
     
    dscn4777 (2).jpg

    mám tuhle, ani už nevím jakou, je mi to jedno. Dostala jsem jí kdysi k svátku jako bílou.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2019 09:38
     

    U nás v okolí už se objevují dost často, ale mám jednu zamilovanou, na kterou se chodím každé jaro koukat. Musím najít fotku ve foťáku.

    A nedávno jsem viděla v jedné zahradě nádhernou, která měla smetanovo-žluté květy, ta se mi líbila moc.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 11.04.2019 14:27
     
    img_0002 (2).jpg

    Taky máim jednu zamilovanou.Tohle je loňská fotka,ale teď právě kvete a je to to samé.Je jich ve městě hodně.Jsou tady ještě po Němcích.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 12.04.2019 07:07
     
    mini_img_0962.jpg

    Moje oblíbená v sousedství

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 12.04.2019 07:34
     

    Vladko, Kiko, krasavice. thumbs down

    Kiko, překvapila mě opravená fasáda na přilehlém domě.To už se tak moc často nevidí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 12.04.2019 20:13
     

    tak magnolka mi opět namrzla angry smiley, květy jsou hnědý

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: magnolia

    Datum: 12.04.2019 20:57
     

    Regi, ano, myslím, že tam ještě bydlí starousedlíci, kteří se o to starají.

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 22.04.2019 22:37
     
    p4210005.jpg

    Tak ji šmíruju každý den, Stellaty každému už dokvétají a tahle růžoví, takže asi poputuje o dům dál na střapatou taky nevypadá. Dává si na čas.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 01:27
     

    Jájo stále čekám, co z ní vyleze winking smiley .

     
  • Status: expert

    Re: magnolia

    Datum: 23.04.2019 06:50
     

    Míšo, to ja taky, všech y magnolie v okoli jsou odvetě jen ta moje NN záhada dělá drahoty. Je to proutek koupený pred lety v Penny a mela byt bílá jmeno tam nebylo za cenu do stovky byla, tak jsem ji riskla. Kolik zim po sobě ji okousali zajici.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.