sobota 27. dubna, 23:42 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 17:23
     

    Ona ji má na jihovýchodě,takže sluníčko jen dopoledne. Možná je to odpolední sluníčko ostřejší a delší....

    Písnu ji ať udělá aktuální foto.😁

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 19:05
     
    dsc05752.jpg
    Další fotografie:

    Pěkné jsou v současnosti tavoly. Vajgélie mi letos kvetly bohatě, už ale odkvétají. Ale květy nějaké jsou stále. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 22:00
     

    Anavi, dík za upozornění, už jsem si všimla, že je to drak. A taková to byla malá rostlinka. Musím říct, že jsem ho jako rostlinu dobu přehlížela. Teď jsem z něj nadšená. Placky květů jsou krásný. I barevnost a struktura, pokud se asi zkracuje. nemají chybu. Přitom se jeví jako neproblémová rostlina. love smiley

    Anavi napsal(a):


    Bez máš krásný. Ale bacha na něj, je to drak. Beru ho nemilosrdně každý rok, naštěstí dobře snáší zpětný řez. A za rok je zase obrovský.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    O svých kalinách bych radši ani nepsala. Žádná zima a odešly mi dvě cornus causa. Důvod netuším. Prostě vůbec neobrazily, celé suché a to už byly veliké rostliny. sad smiley

    Zůstala mi jen Milky Way, Moc hezky roste černý bez od Kiki. Už jsem ho několikrát zastřihovala, aby byl hustší.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 22:09
     

    Regino, určitě je odolnější než cornusy. Už jsou vyšlechtěné různé barevné kultivary. Stříhnout můžeš vždy, svída je choulostivá a chce asi více vody než bezinka. Přijde mi, že svída je módní záležitost a nejde ve všech lokalitách. stále ji propagují . Bezinka jde všude.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 22:18
     

    Aleno, nejde mi do hlavy, co se s těmi svídami stalo. První roky šly jako blázen. Teoreticky mají mít lehčí půdu. Vodou jsem na nich nešetřila. A Milky Way je zcela bez problémů. Já mám pocit, jestli to není u těch japonských svíd nějaká choroba, něco jako mají japonská javory. Nevím. Zkrátka jsou v háji...

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 22:29
     

    Napadlo mě přešlechtění, ale zas tomu tolik nerozumím. Taky tyto keře nejsou původní v naší lokalitě a do naší lokality nepatří .Třeba při výkyvech počasí se to na nich podepsalo, jsou oslabené, nevím. Nezkoušela jsem je, ale javory nějaké jo, no dopadlo to špatně.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 07:30
     

    začíná kvést červená vajgélie, končí vistárie. brzy pokvete můj oblíbený jasmín Belle Etoile s jahodovou vůní smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (06.06.2023 07:35)
     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 08:08
     

    Aleno, javorů pár žije. Už jsou docela velké. Ale těch ztrát. eye rolling smiley Nejchoulostivější jsou s jemnými lístky. Čím jemnější listí, tím složitější péče.Svídy rozhodla příroda, další už nezkouším. nono smiley

    Kaaj, ten pustoryl je úžasný kultivar. Právě kvetl, když jsem u tebe byla. Ta vůně. Nádhera.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 09:07
     

    Regi , zkusím píchnout větvičku do země, ale moc tomu nedávám . zvláště v suchu confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 09:15
     

    Kaaj, jsi moci hodná.Dík. Po úmrtí svíd uvažuju co tam. Jaks teď napsala, neváhala jsem a koukla na internet. Objevila jsem v docela větším provedení a ne za úplně hříšný peníze v zahradnictví Aronie. Od myšlenky nemám daleko k činům grinning smiley, co se týče kytek, je objednano i potvrzeno. Tak snad dojde správný kultivar.Na Aronii je celkem spolehnutí nebo aspoň bylo.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 10:09
     

    co si vzpomínám - ,měl ten jasmín i Pepíček -- nevím příjmení .. ale kdoví jestli ještě má ??

    edit - tak jsem ráda, že j. mají v Aronii thumbs downopravdu je úžasný thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (06.06.2023 10:28)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 17:50
     

    Zimní ztráty na zahradě budou asi způsobeny tím, že bylo pořád teplo, rostliny nebyly ve vegetačním klidu a náhlý příchod normálního zimního počasí je zahubil. Úvaha na předchozí stránce, že už je to dlouho, se mi nezdá, to bude poslední zima.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 07.06.2023 08:09
     

    Poslední zima nebyla určitě příznivá. Dobře je to vidět na hortenziích.Myslím macrophylly. Tak zdevastovaný dlouho nebyly.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 07.06.2023 14:43
     

    Regi,makropyly mám taky nic moc.A rododendrony mě taky míň kvetou.Některý ty šištičky,co z nich jsou květy mají takový jakoby zakrnělý.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 08:05
     

    Hlásím, že téměř obratem dorazil objednaný pustoryl. Má dokonce několik poupátek, tak snad budu moct hned zkontrolovat, že to není záměna.

    Bosk, některé rhododendrony ty jakoby přischlé šišky měly taky.Teď už se srovnaly a listy dorůstají normálně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.