sobota 27. dubna, 15:50 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 12.07.2022 10:01
     

    Jájo grinning smiley moc ho nepoužívám, ale je to z té skupiny mateřídouška, tymián... Jíst se to dá. Předevčírem byl v mletém mase a chutnalo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 12.07.2022 10:08
     

    Mančo jsem feferonková, pepřová a tyhle bylinky mi připadají všechny jak léčivky na čaj. Možná tak Provensálská směs koření mi chutná, umějí to namíchat.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 12.07.2022 20:22
     

    Jo tak já přesně naopak. Vždycky když provensálské bylinky kupuju, říkám si, že příště už si to nasuším sama. Vždyť všechno mám. No ale spíš dám větvičku tymiánu nebo rozmarýn. Obě jsou použitelné skoro celoročně. Jen tymián je teď po odkvětu ostříhaný, tak jsem dala dobromysl, saturejku..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 13.07.2022 09:28
     

    Mančo, mám to stejně. Bylinek mám kvanta na záhonech a pak zjistím, že kořením těmi z koupených pytlíků. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 13.07.2022 09:49
     

    Když oni umějí namíchat poměry, aby to chutnalo, mě ty jednotlivé bylinky při ředstavě, že jsou v jídle nevoní. Směs pak je OK.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 07.08.2022 20:37
     
    img_20220807_132725.jpg
    Další fotografie:

    Drmek kvete

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 07.08.2022 23:22
     

    Mančo, spadla mi čelist. eye popping smiley thumbs down Jsem doteď něvěděla, jak má drmek vypadat.

    Jdu se s tím svým zahrabat. grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.08.2022 12:08
     

    Gabčo, já četla, že v zimě často zmrzne, ale od země zase vyrazí. A že má tak metr, metr a půl. Potřebovala jsem něco k jihu do stavební suti, aby to udělalo terasu trochu útulnou. No a posledních sedm let moc zima nebyla. Nepřikrývám, neomrzl nikdy. Do konce dubna je holý, raší pozdě. Moc nestříhám, ale budu muset, nedá se projít kolem. Má určitě přes dva metry.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 20.08.2022 22:41
     
    img_20220815_143553.jpg
    Další fotografie:

    A ještě jednou drmek. Teď na něj pořád koukám, jak ho stříhat. Jestli prostě na půlku, ale spíš oholím odspodu. Potřebuju chodit kolem, no. Jednou něco roste a zas se to nehodí. Včera v jednu chvíli 12 drvodělek love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 21.08.2022 20:55
     

    Manco, ten je pěknej!

    Dá se sehnat v zahradnictvích, nikdy jsem si ho v nabídce nevšimla?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 21.08.2022 21:07
     

    Já si ho kdysi všimla někde v nabídce, ale že prý jen na prodejně. Tak jsem si ho vyžebrala, že je to daleko ale strašně ho potřebuju. Zaplatila předem a poslali. Bylo to tenkrát za dvě stovky, asi i s dopravou. Teď jsou koukám dražší, ale zas i šlechtěné, to tenkrát nebylo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 22.08.2022 15:26
     

    Dremel, vypadá dobře, neznám

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 22.08.2022 17:01
     



    Manca napsal(a):

    Já si ho kdysi všimla někde v nabídce, ale že prý jen na prodejně. Tak jsem si ho vyžebrala, že je to daleko ale strašně ho potřebuju. Zaplatila předem a poslali. Bylo to tenkrát za dvě stovky, asi i s dopravou. Teď jsou koukám dražší, ale zas i šlechtěné, to tenkrát nebylo.

    Teď jsem ho našla v nabídce zahradnictví Spomyšl, ovšem za 499,-

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 23.08.2022 15:14
     
    p1000345.jpg
    Další fotografie:

    Letos se povedly ibišky.

    Ale jsou už moc velký a za nimi se krčí skleník. Myslíte, že by přežily přesazení? Už takto vzrostlé? Dala bych je jako živý plot k plotu, co povede silnice. A uvolnila a prosvětlila místo ke skleníku.

    A je lepší podzim nebo jaro? Spíš jaro ne? spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (23.08.2022 15:32)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 23.08.2022 19:19
     

    Jestli by nebylo jednodušší přesunout skleník grinning smiley

    Jinak dřeviny sázím na podzim. Přijde mi, že hlína sedne a líp se ujmou, ale když budeš zalívat, je to asi jedno. Ale bude to strašná dřina, to je tak na malý bagr - aby měly kořenový bal.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.