neděle 28. dubna, 17:32 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 19.05.2023 17:20
     



    Kika napsal(a):

    jasan?

    Jojo winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 19.05.2023 18:12
     
    received_796868198672022.jpeg

    Začíná kvést plot

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 31.05.2023 12:29
     
    img_20230531_101059.jpg

    Sousedky šeřík. Takové tu vídám na fotkách v malém, tenhle má tak dva metry a voní omamně až k nám

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 31.05.2023 13:07
     

    Mám tento na krmínku a ta vůně je kouzelná. love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 02.06.2023 12:28
     
    received_949206259621471.jpeg

    Kalina M. ..mám ještě Kilimanjaro, ale to asi kleplo

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 03.06.2023 06:50
     
    20230602_170748596_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    O svých kalinách bych radši ani nepsala. Žádná zima a odešly mi dvě cornus causa. Důvod netuším. Prostě vůbec neobrazily, celé suché a to už byly veliké rostliny. sad smiley

    Zůstala mi jen Milky Way, Moc hezky roste černý bez od Kiki. Už jsem ho několikrát zastřihovala, aby byl hustší.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 03.06.2023 19:55
     
    received_109961252120071.jpeg
    Další fotografie:

    Regi, to je škoda.

    Tamaryšek je ohromný a to jsem ho ostříhala

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (03.06.2023 20:05)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 03.06.2023 22:12
     
    dsc05740.jpg

    Regino, alespoň vydrželo něco, aˇt se mu daří.

    Kordul, tamaryšek mě štve, to roste jak blázen, stříhám stále a mám ho na kmínku, starý. Zajímavé je, že vydrží vše.

    Docela letos byly pěkné kaliny, ještě kvetou. Moc pěkná pohledově je snowflake. Nemá takové podmínky tady a prokvétá do zimy. Ale vodu z hadice dostala, to jo.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 03.06.2023 22:31
     
    p1020948.jpg

    Mně letos uschla přes zimu jedna vajgélie a druhá z poloviny. Cornus pokvete pár kvítkama, ale naštěstí nezmrznul.

    Javor zatím z půlky kaput, ale obráží z kmenu, tak se uvidí....

    A komule, která se mi chytla asi na počtvrtý, tak ta taky neobrazila. eye rolling smiley A přitom měla takové chráněné místo.

    Zima žádná nijaká a docela ztráty. thumbs up

    Ale zase mi kvete konečně hloh a kalina Lanarth, co měla vloni dva květy.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 03.06.2023 23:57
     

    Skoro to vypadá, že mírná zima s jediným výkyvem, bohužel už dost dlouho, asi už proudila míza, způsobila takovou paseku.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 04.06.2023 08:50
     
    350963495_985673869145543_6032622914295255960_n.jpg
    Další fotografie:

    Můj asi nejoblíbenější keř v zahradě je kručinka lydijská.

    Před pár roky jsem ho viděla poprvé v termálech na Slovensku. Dopátrala jsem se, jak se jmenuje a při první příležitosti si ho koupila. Má mnoho předností - je stálezelený, krásně a dlouho kvete, roste dobře, ale neobtěžuje přílišnou rozpínavostí, nic ho neokusuje, nezlobí se, že je sucho... Tenhle velký keřík je dva roky starý a loni na podzim jsem si koupila ještě jeden.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 08:15
     

    Holky, tak koukam, ze mate ztraty keru i vy, to je teda zvlastni... mne ta velka vicekmenna letita vajgelie zacla lehounce obrazet asi na dvou klackach, ale hned u kmenu, vetve jsou suche. Zatim ji tam necham strasit, nemam nic jineho misto ni, tak uvidim, co se jeste bude dit...

     

    Ale snad jeste vic me stve novy hloh na kminku, ktery jsem poridila teprve vloni na podzim a tesila se, jaky vubec bude. Zadny jiny nemam a tak ted nevim, jestli treba nedava ty podminky u nas (jestli to riskovat a porizovat treba dalsi), anebo jestli by odesel tak jako tak.. na jare zacal trosku nalevat pupeny..., ja jsem ho pak privazala k tycce, protoze byl dost krivolaky, no a pak najednou koukam, ze ty nalite pupeny jakoby zasychaji a doted nic. Tak mi neni jasne, jestli jsem to mohla zpusobit tim narovnavanim, nebo co.. confused smiley



    gabca napsal(a):

    Mně letos uschla přes zimu jedna vajgélie a druhá z poloviny. Cornus pokvete pár kvítkama, ale naštěstí nezmrznul.

    Javor zatím z půlky kaput, ale obráží z kmenu, tak se uvidí....

    A komule, která se mi chytla asi na počtvrtý, tak ta taky neobrazila. eye rolling smiley A přitom měla takové chráněné místo.

    Zima žádná nijaká a docela ztráty. thumbs up

    Ale zase mi kvete konečně hloh a kalina Lanarth, co měla vloni dva květy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 08:41
     


    Bez máš krásný. Ale bacha na něj, je to drak. Beru ho nemilosrdně každý rok, naštěstí dobře snáší zpětný řez. A za rok je zase obrovský.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    O svých kalinách bych radši ani nepsala. Žádná zima a odešly mi dvě cornus causa. Důvod netuším. Prostě vůbec neobrazily, celé suché a to už byly veliké rostliny. sad smiley

    Zůstala mi jen Milky Way, Moc hezky roste černý bez od Kiki. Už jsem ho několikrát zastřihovala, aby byl hustší.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 15:49
     

    Gabco, ta tvoje segra ma tu skimmi v uplnem stinu..? Ja jsem ji v ramci hortenzioviste presouvala a ma ted mozna vic slunicka a ma dost zlute listy.. ony teda uz zloutly i loni, ale pri presazovani jsem ji dost prihnojila (roky jsem si ji skoro nevsimala prave), tak jsem si myslela, ze bude ok... a ted si rikam, jestli nechce spis uplny stin.. jde tam slunicko par hodin po poledni zrovna prave.. eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 05.06.2023 17:23
     

    Ona ji má na jihovýchodě,takže sluníčko jen dopoledne. Možná je to odpolední sluníčko ostřejší a delší....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.