neděle 28. dubna, 17:49 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

Datum: 17.04.2007 01:02
 
katalpa nana.jpg

Máte někdo? Potřebovala bych poradit, kdy a jak moc se může ostříhat...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 08.04.2013 15:28
     

    Nedávno jsem na tvoji katalpu myslela, jak to zvládla přes zimu, ale říkala jsem si, že je na ní ještě asi brzy, pamatuji že obráží později. Určitě to rozchodí a bude letos dobrá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

     
     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 08.04.2013 16:41
     

    nám se při jednom hodně silném větru větev z koruny katalpy zlomila, ale celkem rychle to kolem obrazí a zaroste thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 08.04.2013 22:53
     

    Hanko, mně loni z jedné strany úplně zvadla, opadalo listí. Vůbec netuším, čím to mohlo být. Variant je několik, žádná zaručeně správná. Buď, že pod ní dali sousedi vychladnout gril nebo omylem šplíchli nějaký sajrajt třeba na plevely nebo z jejich zahradního domku, na kterém mají asfaltovou střechu šel v těch horkých dnech takový žár či zaúřadovala nějaká houba... Ani zahradník neshledal žádnou závadu confused smiley Uvidíme letos, jestli se vzpamatuje.

     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 09.04.2013 07:48
     

    Anavi, já si myslím, že se vzpamatuje a obrazí, mám šla katalpa krásně thumbs downjá mám ráda ty fotky před a po grinning smiley tohle je naše katalpa s rozdílem 5 let

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil budulinkova (22.02.2021 09:02)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 23.04.2013 23:00
     
    c 018.jpg-katalpa.jpg
    Další fotografie:

    Také jí mám, ale chybí tam větev, co se ulomila - nyní váhám, zda by nebylo rozumné ty další dvě větve podstatně zakrátit a doufat, že se ta korunka nějak zahustí confused smiley . Co vy na to?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.04.2013 07:17
     

    Missi, takhle to vypadá jako pazdrát. Já bych do toho šla a větve zkrátila. Vždycky je šance, že se rozvětví natolik, aby se mezera po chybějící větvi zaplnila. Jen nevím, kdy je vhodná doba na řez u katalpy.

     
  • Autor: Thea
    Status: nováček

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 04.05.2013 23:27
     

    Přišl ajsem si pro radu. Dnes jsme koupili katalpu, zítra ji zasadíme. Máme ji cca 2 m vysokou. Kupovala jsem ji jako solitér - bude zasazená na novém záhonu uprostřed trávníku, tak aby upoutala při příchodu do zahrady. Ale chtěla bych k ní na záhonek něco přisadit, aby nepůsobila úplně osamoceně :-) a taky aby se mu děti vyhnuly při lítání. Mohly byste mi poradit, co přisadit, aby se záhon časem zapojil a přitom aby nic katalpě nekonkurovalo? Záhon je v podstatě na celodenním slunci - jen dopoledne cca do 10 - 11 hod je ve stínu. Děkuji.

     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 05.05.2013 00:10
     

    Theo, neporadím ti, co tam máš sázet, ale poradím ti, co tam nesázet, jako já juku, juka má vysoký květ a jde až do koruny katalpy a vůbec nevynikne. Ale to vím až teď sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 05.05.2013 08:21
     
    p1140408.jpg

    Mám katalpu podsázenou denivkami a zimolezem, nestěžuje si ani jedna strana winking smiley

    Pokud bys chtěla něco ještě nižšího, mohla by tam být mateřídouška nebo plazivý flox. Nevím, jaký jsi znalec, případně můžu dodat fota všeho jmenovaného pro představu.

    Nemusí to podsázení být nutně do kruhu, můžeš stvořit nějaký nepravidelný tvar winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.05.2013 08:23)
     
  • Autor: Thea
    Status: nováček

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 05.05.2013 09:50
     

    Děkuji za reakce.

    Znalec nejsem, řekněme lehce poučený amatér? smiling smiley Katalpa bude v záhonu uprostřed trávníku, tvar jsem se pokusila udělat "vejcoidní" - z pohledu příchozího bude katalpa v širší zadní části a před ní (a samozřejmě i kolem) bych právě chtěla nějakou směs nižších květin a asi traviček, nebo nízských keříků. Prostě něco, co bude vypadat pěkně, zapojí se to časem a snese letní úpal.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 05.05.2013 09:56
     

    Klidně bych šla do těch denivek, nebo na podzim bys tam mohla mít nízké astřičky, které kvetou od růžové po temně fialovou. Pokud bys chtěla opravdu keře, tak mě napadl ještě nějaký nízký tavolník. Kvete v létě nenápadně do růžova nebo fialova. A na jaře se ostříhá. Klidně i nízké trávy - carexy nebo kostřavy.

    Mám katalpu dost nízkou, pokud máte korunu až ve výšce 2 m, tak toho pod sebou snese víc smiling smiley.

    Zkusím najít nějakou fotku od Hanely, ta to měla pěkně upravené.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.05.2013 09:57)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 05.05.2013 10:01
     
    hanela katalpa.jpg

    Mrkni:

     
  • Autor: Thea
    Status: nováček

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 05.05.2013 11:24
     

    Anavi, mockrát děkuji za "nakopnutí", to jsem potřebovala :-))

    Chtěla jsem katalpu vyšší, aby vyplnila prázdný prostor a byla dominantou. Ale zase nechci úplně zaplácnout její okolí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 07.05.2013 19:54
     
    p1150235.jpg

    Ta moje chuděra obráží asi na třech větvích, zbytek nic!!!! eye rolling smiley sad smiley sad smiley sad smiley sad smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 07.05.2013 22:13
     

    No to je něco. Co tomu říkal ten co jí stříhal. Má ještě šanci? Nebo co se s tím dá dělat, aby to nebyl takový pazdrát?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.