neděle 28. dubna, 01:15 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

Datum: 17.04.2007 01:02
 
katalpa nana.jpg

Máte někdo? Potřebovala bych poradit, kdy a jak moc se může ostříhat...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 12:36
     
    p1140799.jpg
    Další fotografie:

    Tak nevím, jestli se přes ten poničený kmen nedostala do stromu nějaká houbová choroba... confused smiley sad smiley Nebo dostala nějakou mrtvici? Je přemokřená (je tady jílovité podloží,které katalpy moc nemusí, ale myslela jsem, že větší strom už se s tím vyrovná)? Brečela bych.

    Jestli to nerozdýchá ani po mém radikálním sestřihu, který plánuji, tak budu hodně smutná. Všimněte si pokroucených listů... Nebo jsem to "pohnojila" postřikem na mšice? confused smiley Jenže tím jsem ošetřovala i balkonovky a nic s nima není.

    A ještě mě napadla jedna věc - takhle hnusná je jen ze strany od jedněch sousedů. Říkám si, jestli třeba nestříkali za plného slunce zahradu (i takoví lidé tu jsou) a nestříkli omylem i na katalpu. Ale to by asi byly listy spíš spálené? confused smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (30.06.2012 12:40)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 13:48
     

    No, Ivi mě přijde jako u meruněk, jako že ji kleplo, ale nevím, jestli se to u katalp vyskytuje. Já to znám jen u peckovin. pak ještě, jestli si na té větvi, nebrousí ty nenáviděné kočky drápky, jestli tam není hodně poraněná kůra a že by do ní mohla vlést nějaká houbovitá infekce. A nakonec koukala jsem jak jsi to střihla? Nenechala jsi tam velký patky?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 13:51
     

    Asi jo, ale stejně to budu muset vzít víc, vlastně ještě celou půlku, vidíš, že to tam vzadu pokračuje... Přemýšlím, jestli jsem se na tom nepodepsala tím postřikem proti mšicím... že do toho potom zasvítilo sluníčko a bylo to v pr. Koukala jsem na fotku, kterou jsem dělala před týdnem a mám pocit, že je tam už patrné, jak ty listy začínají vadnout... tak to nebylo ze dne na den. confused smiley Nic jsem na netu nedohledala, katalpy údajně na choroby a škůdce příliš netrpí. Nemají pouze rády přemokření s vlhké teplo, což je teď v posledních dnech zcela reálné, bohužel sad smiley.

    Nevím, jestli ty zdechlé ponechat a riskovat tak, že se to nějak rozšíří nebo být razantní ve střihu. Musela bych vzít asi bohužel i to zdravé z druhé strany, protože jinak by se koruna mohla za deštivého počasí převažovat k jedné straně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.06.2012 13:52)
     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 13:55
     

    Mně to přijde, že ty lístky usychají, jakoby byly polámané... confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 13:59
     

    Zjistím-li po prozkoumání, že kreténský kočky ty větve ulámaly, tak už je fakt těma větvema vezmu po palici angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 14:06
     
    p1140791.jpg

    Myslím, že při podrobném prozkoumání je vlevo to vadnutí už patrné sad smiley

     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 14:14
     

    A máš na té straně hodné sousedy? Jestli ti to něčím "nepřihnojili"...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 14:15
     

    Doufám, že ne, i když je fakt zajímavé, že je ze tří čtvrtin zdravá, jen na té jedné straně u sousedů má zvadlých asi šest obrovských větví. Budu ji muset z jedné strany oholit a doufat, zda ze středu neobrazí please smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 14:50
     

    A koukám, že to nenapadlo jenom mě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 15:30
     

    Jen nevím, zda ostříhat část a doufat, že zvadlé opadají a obrazí nebo to vzít fakt hodně, aby se případná choroba nebo co to je, nešířila dál. confused smiley V pondělí kus větve popadnu a zeptám se v zahradnictví. Jako na smůlu se teď není s kým poradit. Ale prolezla jsem toho na netu fest, a nikde se moc o chorbách ani mrtvicích u katalpy nemluví. Ale vypadá, chudinka, fakt hrozně. confused smiley

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 15:43
     

    Dcera ji má taky,mně se moc líbí ale tady to nemůžeme na Vysočině mít..bylo by brzy po ní..už jsme ji u dcery 2x stříhali s mužem po bouřce..teda on stříhal,já velela..tady je o padlí na nich [havlis.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 15:44
     

    Děkuji za odkaz. Na to padlí jsem narazila taky, ale myslím, že to by na těch listech byl viditelný nějaký povlak. Tady nevidím nic takového, jen uschlé, zkroucené listy. sad smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 17:46
     

    Ivo, jso po střhu y vtvčky jednobarevné? Není vidět černání vnitřku větve? Aby to nebylo verticiliové vadnutí confused smiley . Každopádně při střihu desinfikovat pro jistotu kleště.

    Mě odešly nyní během cca 3 týdnů tři větve na tom jilmu, co ho stříhám do podoby kouliček. sad smiley Také z ničeho nic sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 30.06.2012 18:34
     

    Jdu se podívat do kontejneru, jestli něco takového uvidím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 07.04.2013 11:21
     

    Pozvala jsem zahradníka, aby na katalpu koukl a dal jí řádný sestřih. Moc toho z ní nezbylo. Říkal, že větve úplně mrtvé nejsou, ale že se to takhle předem těžko odhadne, zda-li obrazí. U některých hlásil, že jsou úplně suché, tak to ostříhal. Z katalpy mám teď takové koště, vypadá skoro tak, jak jsem ji přivezla. Uvidíme, jestli tu loňskou "hrůzu" nějak rozchodí. Kéž by please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.