neděle 28. dubna, 11:13 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

Datum: 17.04.2007 01:02
 
katalpa nana.jpg

Máte někdo? Potřebovala bych poradit, kdy a jak moc se může ostříhat...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: isy
    Status: začátečník

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 18.05.2013 23:17
     

    bud trpeliva....

    ja to mam s ruji pulka jede a druha stoji winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 18.05.2013 23:18
     

    Co se to děje,nechápu... dneska jsem jela kolem jedné zahrady. Měli tam kulovitý javor na kmínku. Půlka olistěná, druhá nic. confused smiley

     
  • Autor: isy
    Status: začátečník

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 18.05.2013 23:23
     

    no to by me taky zajimalo

    zima nebyla tak hrozna aby to odeslo jo a jeste to mam u mochny a cilimniku

    bobkovisne v zime nadherne a ted jsou hnede a padaj slunicko jim dalo na frak

    jsem nasr....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 18.05.2013 23:28
     

    Ibišek od ivika je pro mě úplnou záhadou smiling smiley - když rýpnu do větvičky, je zelená, větve jsou pružné, když ohývám, nepraskají, vypadají živé, a přitom ani pupínek! nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.05.2013 10:22
     

    Dneska jsem se dočetla, že katalpa je z těch stromů, které se mohou stříhat tzv. "na babku". Škoda, že jsem to nevěděla dřív confused smiley

    Řez tzv. na babku

    Zvláštní skupinou jsou stromy, které v předjaří řežeme tzv. na babku. Razantním zkrácením větví až ke kmeni jednak omezíme velikost stromu, takže i malou zahrádku může zdobit vrba Matsudova (Salix matsudana) Tortuosa se zajímavě pokroucenými větvemi nebo topol (Populus), jednak podpoříme vybarvení výhonů u lípy velkolisté (Tilia platyphyllos) Aurea či tvorbu mohutnějších listů, jako např. u katalpy (Catalpa) nebo méně známé pavlovnie (Paulownia).

     

    ***

    Jen mám dilema. V zahradnictví mi schválili, že mám zkusit hluboký zpětný řez a rány zamáznout štěpařským voskem. V článku na zahradnickém webu se píše: rány začistit a nechat hojení na přírodě... Máte někdo osobní zkušenost - zamatlávat nebo ne? Je pravda, že když ji zahradník na přelomu února-března stříhal větve na polovinu, tak nic nepoužil. Doufám, že tím se nestalo,že ty výhony namrzly, to by mě mrzelo confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.05.2013 15:54
     

    Ivčo, mně ibišky jedou, v pondělí ti pošlu tu cibuli (konečně), a pošlu ti nějaké malé ibišky. Někam si je píchni, nevím barvy, ale třeba na obecním najdeš místo. Pokud by ti nešel, budeš mít náhradu. Nebo na podzim pošlu velký, pokud se nemýlím, bílý, že?. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.05.2013 15:58
     

    Ivi, byl to ten bílý... tím víc mě to mrzí, protože mám tři barvy, čistě bílý nikoliv confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.05.2013 19:19
     

    Radimovo katalpa určitě není roubovaná ne kmínku nebo tomu už nerozumím, protože dodávají jak píšou určitou výšku např. 100 cm a píšou, že dorůstá 600 cm. Kdyby byla roubovaná, tak takovou výšku neudělá.

     

    Anavi, jestli chceš dělat nějaký razantní řez, tak bych na přírodě v tomhle mokrém počasí asi nic nenechávala a zamázla bych to.

     
  • Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.05.2013 19:40
     

    Některé rostliny zamáznutí moc nesnáší, třeba citrusy winking smileynevím, jak je to s katalpou smiling smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 24.05.2013 20:45
     

    No tak to jsem zvědav jak budu tu moji katalpici tvarovat eye popping smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 25.05.2013 16:43
     

    555: Pozdě. confused smiley Před chvílí jsem to dodělala. Vypadá hrozně. Zahradník na jaře taky nic nezamazával, když jí bral na půlku, tak uvidíme. Je tam asi riziko nějaké houbové choroby max, jinak asi už zvládne si s tím poradit sama, ne? Beztak to byly skutečně jen suché klacky sad smiley. Takže to asi stejně nezabere.Řekli mi zpětný řez až do živého, ovšem živého tam nebylo nic, ani u kmene. Takže nevím, co z ní bude na konci léta,už teď jsou na ní mšice, ale bojím se stříkat, když je takhle oslabená, abych ji ještě nějak tím postřikem nedorazila. Stačí, aby pak zasvítilo sluníčko a je paseka na světě. Smiřuju se s tím, že je asi po ní sad smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 26.05.2013 14:51
     

    Ivčo, zkus postříkat kopřivou, přidej trochu smáčedla (Jar), mšice by tím měly zmizet smiling smiley Kamarádka dělá postřik olej+smáčedlo i na pokojové kytky

     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 26.05.2013 15:42
     

    Já jsem jednou zachránila napadenou palmu postřikem - vývarem z tabáku winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 31.05.2013 22:33
     
    p1150282x.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem nevydržela a ostříhala i silné větve, je to momentálně takové torzo sad smiley

     
  • Status:

    Re: Katalpa trubačovitá na kmínku - Catalpa Nana

    Datum: 01.06.2013 09:02
     

    Já si myslím, že se vzpamatuje thumbs down dej jí ještě šanci

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.