sobota 4. května, 04:33 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pejsek
Status: začátečník

Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

Datum: 29.08.2006 12:18
 

Na přání Hespy, zakládám téma o likvidaci plevelů v trávníku a zároveň kopíruju část chatu, která se tomu věnovala, aby to autorky nemusely psát znovusmiling smiley

hespa
29.08.2006 12:02
OTEVÍREJTE ty DISKUSE,ať se to trochu rozšíří.
Ten chat, svádí k tomu, že je to rychlejší, ale neudrží se to tady.
hespa
29.08.2006 11:58
Ahoj holčičky hoďte tu debatu o plevelích v trávníku a Bofixu do diskuse. Za týden už to tu nikdo nenajde.
PROSIM

Evelínko zdravím a vítám tě. Díky za fotečky,ještě jsem nepoděkovala
Anavi
29.08.2006 11:03
Bofix stojí docela dost, taková minilahvička asi 180 Kč, ale my jsme z toho postříkali skoro celou zahradu. Nedělala jsem to plošně, ale chodila jsem a na místa, kde toho plevelu bylo nejvíc, jsem to stříkla. Pracné, ale vyplatí se.

Otazka
29.08.2006 10:50
Já mám zatím trávník 2x3 metry, ale plevelu je v něm dost.

pejsek
29.08.2006 10:41
Anavi, a co ten Bofix stojí?
Anavi
29.08.2006 10:33
Bofix je postřik na trávník, likviduje plevel. Pár dní po postřiku ten plevel zežloutne a "vytaháš" ho při sekání sekačkou. Loni jsem to úspěšně aplikovala, jen jeden druh plevelu odolal, jinak je trávník téměř angličák .

anny
29.08.2006 10:20
No to som sa chcela opýtať aj ja !

Otazka
29.08.2006 10:18
Anavi, bofix je co?
Anavi
29.08.2006 10:17
Mono, jestli nějakou část trávníku - třeba tu nejblíž k domu, budeš chtít odplevelit "bezpracně", kup si bofix.-

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 07:07
     

    Mám ke kočkám obdobný vztah, nevadí mi kočky, vadí mi odér kočičí moči při každém odchodu z domu, při každém ohnutí se k pletí v blízkosti tůjí, hrábnutí si do měkkého při pletí, šlápnutí do ee, když je mokro a kočičky nehrabou jamku, neboť by si zamazaly pacičky a bezohlednost jejich páníčků, kteří si koupí kočku i psa na zahrádku velikosti kapesníku, čímž kočka prostě nemá kde být a nezbývá jí, než se nechat vyhánět z vedlejších zahrad.

    Svým úspěchem, jak jsem sousedovic kočku slila kbelíkem špinavé vody po vytírání jsem se tu už chlubila víckrát. smoking smiley (na nic invazivnějšího než vodu či hrst hlíny nemám žaludek)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 07:15
     

    tady jsou informace k Bofixu, aplikovat za bezvětří, do zaschnutí zabránit zvířatům vstup, OL zkrmování za zelena 28 dní, nepoužívej pokud máš na pozemku studnu. Ta zkratka BBCH je vývojová fáze plevele, podrobnosti neznám.

    [agromanual.cz]

    [agromanual.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 07:40
     



    tak63 napsal(a):

    Kočkám to neuškodí (to bych stříkal rovnou na ně winking smiley winking smiley winking smiley a měl okolo zahrady z toho vodní příkop grinning smiley ) a pes nám v tom coural normálně.

    Stříkat kdykoliv, jen asi ne v příliš velkém vedru a nejméně 40 minut před deštěm jinak se to spláchne.

    Jak víš, že kočkám neuškodí? Že ti tam chodí i po postřiku? Ale nevíš, jestli nemají zničená játra nebo ledviny confused smiley Taky mi hodně vadí, jak nám cizí kočky značkují na zahradě, ale určo bych je netrávila (lížou se)

    Nepíšu to proto, že kočky také máme. Na kočky jsem dřív nebyla, neměla jsem je taky ráda kvůli značkování a nemám, ale neublížila bych. sad smiley

    Přijde mi to docela hnusný sad smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 08:04
     

    Drahuš, soudím, že to byla literární nadsázka a ne plán do budoucna nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 13:50
     

    Taku mě zachránil soused se sklopcem, chytil kocoura hnusáka na makrelí hlavu. Odvezl ho do nenávratna už 14 dní je ten hajzl pryč, snad nenajde cestu zpátky.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 20:14
     



    HanaK napsal(a):

    Drahuš, soudím, že to byla literární nadsázka a ne plán do budoucna nono smiley

    Drahuš, opravdu nehodlám honit kočky po zahradě s kýblem Bofixu eye rolling smiley . Ani s ním nestříkám plošně, ale pouze bodově, když někde něco vypučí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 20:43
     

    Fajn. Čím jsem starší, tím jsem citlivější. Mám problém i s mrtvým potkanem stydlin smiley I když vím, že je třeba je likvidovat. Nevadí mi tolik, když jedno zvíře sežere druhé, protože je to jeho přirozenost, ale když zabíjejí lidi zvířata, je mi to líto.

    No, žeru maso a mám ho ráda, takže je to vlastně všechno asi falešné sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (18.05.2017 20:44)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 22:04
     

    No, potkan nám vlez nedávno okénkem do prádelny a zahučel do pračky eye popping smiley . Už nevylez ... thumbs up

    To, že žereme maso a máme ho rádi není u Tebe falešné. Píšeš, že jedno zvíře žere druhé a my mezi ně patříme, tak je to přirozené. Akorát, by se lidi neměli někdy chovat hůř než zvířata ... sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (18.05.2017 22:09)
     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 22:54
     

    Já myslím, že dobře vymyšlený to má Ivik. Stačí postříkat večer, nemá pršet několik hodin. A pak to spáchnout a je vyřízeno. Ochrání to i cizí. Nakonec řešíme postřik na zahradě. Psi chodí ven, běhají po polích. Tam se stříká selektivními herbicidy a ani to nevíme.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 23:00
     

    No, to bych netvrdila sad smiley Rozežraná nosní houba, hnisavé záněty v očích apod... My chodíme zatím do "bio" prostředí, kde se jen louka seká, bez chemie winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.05.2017 11:21
     

    tak ono psi nemají po cizích pozemcích co běhat, takže by majitel psa teoreticky neměl pobíhání po cizích polích a loukách dopustit.... tolik teorie.

    Vlastník pozemku nemá páky si vynutit, aby na jeho pozemcích nebyli venčeni cizí psi a majitel psa nemá šanci v případě kontaktu psa s postřikovou látkou a následnými zdr. potížemi se domoci žádné náhrady.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.05.2017 21:22
     

    Děkuju za rady všem. Chtěla jsem stříkat dnes, ale hodně u nás foukalo, tak jsem to odložila...nerada bych si zlikvidovala kytky na záhonech.

    A přesně jak píše Drahuš, čím jsem starší, tím víc mi vadí zbytečné ubližování zvířatům.....na druhou stranu, když to postříká soused, který zvířata nemá a moje kočka mu tam vleze, bohužel tomu nezabráním.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 20.05.2017 11:30
     

    Škoda, že jsem na tyhle stránky nepřišla dřív, neměla bych tolik pampelišek a bodláků na zahradě stydlin smiley . Ale i tak jsem ráda za Vaše zkušenosti a rady. A využiju je.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 20.05.2017 12:00
     

    já tedy nestříkám, ale lezu po čtyrech se štětečkem grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 20.05.2017 22:33
     

    Bych se na to ... , ještě odplevelovat trávník nono smiley . Nejlépe by bylo, kdyby se mechu dobře dařilo, že Jájo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.