pátek 3. května, 17:54 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pejsek
Status: začátečník

Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

Datum: 29.08.2006 12:18
 

Na přání Hespy, zakládám téma o likvidaci plevelů v trávníku a zároveň kopíruju část chatu, která se tomu věnovala, aby to autorky nemusely psát znovusmiling smiley

hespa
29.08.2006 12:02
OTEVÍREJTE ty DISKUSE,ať se to trochu rozšíří.
Ten chat, svádí k tomu, že je to rychlejší, ale neudrží se to tady.
hespa
29.08.2006 11:58
Ahoj holčičky hoďte tu debatu o plevelích v trávníku a Bofixu do diskuse. Za týden už to tu nikdo nenajde.
PROSIM

Evelínko zdravím a vítám tě. Díky za fotečky,ještě jsem nepoděkovala
Anavi
29.08.2006 11:03
Bofix stojí docela dost, taková minilahvička asi 180 Kč, ale my jsme z toho postříkali skoro celou zahradu. Nedělala jsem to plošně, ale chodila jsem a na místa, kde toho plevelu bylo nejvíc, jsem to stříkla. Pracné, ale vyplatí se.

Otazka
29.08.2006 10:50
Já mám zatím trávník 2x3 metry, ale plevelu je v něm dost.

pejsek
29.08.2006 10:41
Anavi, a co ten Bofix stojí?
Anavi
29.08.2006 10:33
Bofix je postřik na trávník, likviduje plevel. Pár dní po postřiku ten plevel zežloutne a "vytaháš" ho při sekání sekačkou. Loni jsem to úspěšně aplikovala, jen jeden druh plevelu odolal, jinak je trávník téměř angličák .

anny
29.08.2006 10:20
No to som sa chcela opýtať aj ja !

Otazka
29.08.2006 10:18
Anavi, bofix je co?
Anavi
29.08.2006 10:17
Mono, jestli nějakou část trávníku - třeba tu nejblíž k domu, budeš chtít odplevelit "bezpracně", kup si bofix.-

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 14:57
     

    Mě na tom mechovatém kousku narostlo od srpna do října přes 30 křemenáčů. za mě tam mech pěkně zůstane:-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 15:32
     

    Máte pravdu, že letos je toho mechu nějak víc. Mám ho na severní straně za domem. Nejen v trávníku, ale i na chodníku, kde se tolik nechodí. V létě jsem ho pečlivě vyrýpala ve spárách zámkovky na parkovacím místě a už je tam zas a snad v ještě větší míře. Chystám se, že ho zlikviduju vroucí vodou. V tom trávníku holt zůstane. Ona mi tu tráva stejně moc neroste, je to ve stínu a skoro stále ve vlhku.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 16:58
     

    ...... máme víc mechu než trávy eye rolling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 17:25
     

    Ja mam zamechovane i zahony confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 17:29
     
    mech.jpg
    Další fotografie:

    To bych brala, není potřeba tolik sekat, mech neroste do výšky:-)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (19.11.2014 17:35)
     
  • Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 17:38
     
    pb190922.jpg

    Tal toto je přípravek hubící dlouděložné plevele. Je o poloviny levnější než Bofix a účinky jsou srovnatelné. eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 17:46
     

    A s mechem bojuji postřikem zelenou skalicí Po postřiku mech uschne. Ale je třeba s ním bojovat i ošetřením trávníku vertikutátorem. Tím se mech vyčeše. Ale není to řešení na pořád. Mech je nezmar, vyroste znovu, ale je pravda, že má nejraděj inehnojené plochy, s kterými se vůbec nehýbá. angry smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 20:18
     

    Holky jdu prosit o radu: na části trávníku jsme na podzim dosypávali hlínu, protože to bylo hodně nerovné. Zaseli jsme trávu, ale prorůstá mezi tím hodně plevele. Manžel dnes donesl přípravek, který mu poradil kolega - Bofix. V návodu není o zvířatech napsáno nic, ale na internetu jsem v jednom článku vyčetla, že domácí zvířata by na postříkaný trávník neměla 10-14 dní chodit. Nemáte někdo zkušenost? Děkuju

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 20:30
     



    1romca11 napsal(a):

    Holky jdu prosit o radu: ............ jsem v jednom článku vyčetla, že domácí zvířata by na postříkaný trávník neměla 10-14 dní chodit. Nemáte někdo zkušenost? Děkuju

    Před chvilkou jsem to kontroloval a holka nejsem, ale bofixem jsem udržoval taky. Za mě to zvířatům neuškodí, ale těch 14 dní bych to nedával králíkům, slepicím a pod., než to odroste. smiling smiley

    Výše uvedený přípravek od Alenky je taky stejně účinný, akorát neplatíš značku.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 20:35
     

    Taku za holku tě nepovažuju tongue sticking out smiley , to bych si nedovolila winking smiley

    Děkuju za radu. Normálně posečenou trávu dávám mamčiným slípkám, s tím, že po postřiku půjde do popelnice,jsem počítala. Jde mi o psa a kočku, kteří jsou oba zvyklí od jara do podzima na zahradu vyběhnout dle potřeby. Pročítám tady návody na netu, na některých radí postříkat navečer a ráno zvířata mohou ven. Na dalším ale píšou právě těch 10-14 dní. Což se mi ale zdá dost přehnané. Zatím postříkám jednu - menší část - a budu zvířata sledovat, pokud bude vše v pořádku, postříkám zbytek...

    Na cenu nekoukám, když to koupil manžel grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 20:44
     

    Romčo, těch 14 dní je přehnané. Udává se, že je potřeba, aby min 2 hod nepršelo. Takže postříkej večer, ráno trávník zalej a můžeš být v klidu winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 20:46
     

    Kočkám to neuškodí (to bych stříkal rovnou na ně winking smiley winking smiley winking smiley a měl okolo zahrady z toho vodní příkop grinning smiley ) a pes nám v tom coural normálně.

    Stříkat kdykoliv, jen asi ne v příliš velkém vedru a nejméně 40 minut před deštěm jinak se to spláchne.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 21:01
     

    Ivo, Taku, díky..

    Jinak jsem netušila, Taku, že jsi až takový "milovník" koček... winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2017 22:28
     



    1romca11 napsal(a):

    Ivo, Taku, díky..

    Jinak jsem netušila, Taku, že jsi až takový "milovník" koček... winking smiley

    Jsem zde tím známý grinning smiley . Kočky, kočky, no kuře je kuře a ryby mám ještě raději mls smiley . A kočky? Ty mi nevadí pokud mi nese-ou na zahradě. A ony se-ou thumbs up i do jahod. Ochcávaj sklepní okénka a serou i do krbu.

    Už jsme to tu dlouho neřešili ......... tongue sticking out smiley spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley .

    Povolávám do zbroje Evču, Anavi, ...

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2017 05:55
     


    grinning smiley musíš jim na zahradě samozřejmě rozmístit bedýnky s kočkolitem, aby nebyly nucené ti s.at do záhonu. Chudinky kočky za to vlastně nemůžou spinning smiley sticking its tongue out. Jinak ale chápu tvé rozhořčení, občas se mi na zahradě vydělá sousedovic kočka a to taky prskam.

    tak63 napsal(a):



    1romca11 napsal(a):

    Ivo, Taku, díky..

    Jinak jsem netušila, Taku, že jsi až takový "milovník" koček... winking smiley

    Jsem zde tím známý grinning smiley . Kočky, kočky, no kuře je kuře a ryby mám ještě raději mls smiley . A kočky? Ty mi nevadí pokud mi nese-ou na zahradě. A ony se-ou thumbs up i do jahod. Ochcávaj sklepní okénka a serou i do krbu.

    Už jsme to tu dlouho neřešili ......... tongue sticking out smiley spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley .

    Povolávám do zbroje Evču, Anavi, ...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.