pátek 3. května, 19:07 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pejsek
Status: začátečník

Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

Datum: 29.08.2006 12:18
 

Na přání Hespy, zakládám téma o likvidaci plevelů v trávníku a zároveň kopíruju část chatu, která se tomu věnovala, aby to autorky nemusely psát znovusmiling smiley

hespa
29.08.2006 12:02
OTEVÍREJTE ty DISKUSE,ať se to trochu rozšíří.
Ten chat, svádí k tomu, že je to rychlejší, ale neudrží se to tady.
hespa
29.08.2006 11:58
Ahoj holčičky hoďte tu debatu o plevelích v trávníku a Bofixu do diskuse. Za týden už to tu nikdo nenajde.
PROSIM

Evelínko zdravím a vítám tě. Díky za fotečky,ještě jsem nepoděkovala
Anavi
29.08.2006 11:03
Bofix stojí docela dost, taková minilahvička asi 180 Kč, ale my jsme z toho postříkali skoro celou zahradu. Nedělala jsem to plošně, ale chodila jsem a na místa, kde toho plevelu bylo nejvíc, jsem to stříkla. Pracné, ale vyplatí se.

Otazka
29.08.2006 10:50
Já mám zatím trávník 2x3 metry, ale plevelu je v něm dost.

pejsek
29.08.2006 10:41
Anavi, a co ten Bofix stojí?
Anavi
29.08.2006 10:33
Bofix je postřik na trávník, likviduje plevel. Pár dní po postřiku ten plevel zežloutne a "vytaháš" ho při sekání sekačkou. Loni jsem to úspěšně aplikovala, jen jeden druh plevelu odolal, jinak je trávník téměř angličák .

anny
29.08.2006 10:20
No to som sa chcela opýtať aj ja !

Otazka
29.08.2006 10:18
Anavi, bofix je co?
Anavi
29.08.2006 10:17
Mono, jestli nějakou část trávníku - třeba tu nejblíž k domu, budeš chtít odplevelit "bezpracně", kup si bofix.-

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 16.05.2014 19:53
     

    Kordulo,jsou seshora videt zelene cesticky,pohnojene to tedy je,ale pampelky buji vesele dal. Mela jsem toho asi malo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 16.05.2014 22:46
     

    Bofix dobrý a ještě lepší zkušenost mám se zmíněným Starane a Lontrel. Jedna hodná paní co pracuje v zemědělském družstvu (bo jak se to jmenuje) mi odlila za lahev pozdního sběru množství na několik let. Hubí všechny dvouděložní plevele a tráva zůstává. Bezpečně působí na bodláky, sedmikrásky, pampelišky, jitrocel, .... .

    Co mám problém, tak to je pýr. Zkouším to štětečkem namočeným v Roundupu, stejně tak, když se připlete pampeliška třeba do kopretin. Když pýr utvoří větší drn (cca 20x20 cm), tak to obreju, vydloubnu, nasypu novou hlínu a zaseju novou trávu.

    A tak pořád do kola. smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2014 07:56
     



    tak63 napsal(a):

    Bofix dobrý a ještě lepší zkušenost mám se zmíněným Starane a Lontrel. Jedna hodná paní co pracuje v zemědělském družstvu (bo jak se to jmenuje) mi odlila za lahev pozdního sběru množství na několik let. Hubí všechny dvouděložní plevele a tráva zůstává. Bezpečně působí na bodláky, sedmikrásky, pampelišky, jitrocel, .... .

    Co mám problém, tak to je pýr. Zkouším to štětečkem namočeným v Roundupu, stejně tak, když se připlete pampeliška třeba do kopretin. Když pýr utvoří větší drn (cca 20x20 cm), tak to obreju, vydloubnu, nasypu novou hlínu a zaseju novou trávu.

    A tak pořád do kola. smiling smiley

    .......jo něco takového mě doporučili také, ale musí se to provádět postřikem a velký postřikovač nemám

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2014 09:13
     



    kordula napsal(a):

    .......jo něco takového mě doporučili také, ale musí se to provádět postřikem a velký postřikovač nemám

     

    Já to udržuji pravidelně tak, že projdu celou zahradu s pšoukadlem v ruce křížem krážem a když vidím plevel, tak mu to fouknu přímo do očí.

    Opakuji to každé 2-3 týdny. Zahrada vč. zastavěné plochy má 800 m2

    Je fakt, že si sousedi myslí něco o bláznech.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2014 09:15
     



    tak63 napsal(a):



    kordula napsal(a):

    .......jo něco takového mě doporučili také, ale musí se to provádět postřikem a velký postřikovač nemám

     

    Já to udržuji pravidelně tak, že projdu celou zahradu s pšoukadlem v ruce křížem krážem a když vidím plevel, tak mu to fouknu přímo do očí.

    Opakuji to každé 2-3 týdny. Zahrada vč. zastavěné plochy má 800 m2

    Je fakt, že si sousedi myslí něco o bláznech.

    .......tak si tedy koupím větší pšoukadlo winking smiley,.... zahrada je 1100 m2

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (17.05.2014 09:18)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2014 09:18
     

    Delam to taky tak. Nikoli plosne,ale...mirim do oci :-) :-) :-) :-) :-)

     
  • Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2014 09:38
     

    Já takhle bojuji s plevelem taky, letos je ten boj těžší, protože furt douká vítr a tak se hůře trefuje do vyhlédnutého místa.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 17.05.2014 23:32
     

    ... musíš jim to prát do ksichtu max. z 20-ti centimetrů a pak vítr nevadí winking smiley

     
  • Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 18.05.2014 08:29
     



    tak63 napsal(a):

    ... musíš jim to prát do ksichtu max. z 20-ti centimetrů a pak vítr nevadí winking smiley

    Vítr už se utišil, tak začne boj s plevelem. angry smiley

     
  • Autor: este
    Status: nováček

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 20.05.2014 20:45
     

    S plevelom ,s včelami a so zdravím svojich detí,ktoré sa v tom otrávenom prostredí hrajú.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 20.05.2014 21:01
     



    este napsal(a):

    S plevelom ,s včelami a so zdravím svojich detí,ktoré sa v tom otrávenom prostredí hrajú.

    ... no, abych pravdu řek, tak nerozumím a to jsem měl do rozdělení republiky slovenskou národnost confused smiley .

    Okolo udržovaného trávníku je spousta květin i stromů pro včely a děti si určitě nebudou raději hrát v kopřivách a bodlácích. Právě o toto se zde přítomní každý den snaží. A vůbec.

    smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 20.05.2014 21:05
     

    V trávníku mi vadí jen mech nebo bodlák. Pampelišky i sedmikrásky považuji za okrasu té zelené plochy. winking smiley flower smiley

     
  • Autor: este
    Status: nováček

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 22.05.2014 15:37
     

    Dal/a si si niekedy prácu a prečítala príbalový leták k tým roztokom čo tak aktívne striekaš do záhrady miesto pletia?Zrejme nie,inak by si mojej pripomienke rozumela.

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 22.05.2014 16:03
     

    Taku, to je děs, kvůli tomu stříkání plevele se ti změnilo pohlaví angry smiley confused smiley nono smiley nono smileyUž si v tom raději nehraj a čti příbalový leták grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 22.05.2014 17:47
     

    Trochu mi to pripomina zname,kteri se pohorsuji nad postriky a pak, s prominuti,zerou v Mekaci a obden griluji. Kazdy holt spatrujeme zdravy zivotni styl a soulad s ekologickymi myslenkami v necem jinem.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.