sobota 4. května, 05:21 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pejsek
Status: začátečník

Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

Datum: 29.08.2006 12:18
 

Na přání Hespy, zakládám téma o likvidaci plevelů v trávníku a zároveň kopíruju část chatu, která se tomu věnovala, aby to autorky nemusely psát znovusmiling smiley

hespa
29.08.2006 12:02
OTEVÍREJTE ty DISKUSE,ať se to trochu rozšíří.
Ten chat, svádí k tomu, že je to rychlejší, ale neudrží se to tady.
hespa
29.08.2006 11:58
Ahoj holčičky hoďte tu debatu o plevelích v trávníku a Bofixu do diskuse. Za týden už to tu nikdo nenajde.
PROSIM

Evelínko zdravím a vítám tě. Díky za fotečky,ještě jsem nepoděkovala
Anavi
29.08.2006 11:03
Bofix stojí docela dost, taková minilahvička asi 180 Kč, ale my jsme z toho postříkali skoro celou zahradu. Nedělala jsem to plošně, ale chodila jsem a na místa, kde toho plevelu bylo nejvíc, jsem to stříkla. Pracné, ale vyplatí se.

Otazka
29.08.2006 10:50
Já mám zatím trávník 2x3 metry, ale plevelu je v něm dost.

pejsek
29.08.2006 10:41
Anavi, a co ten Bofix stojí?
Anavi
29.08.2006 10:33
Bofix je postřik na trávník, likviduje plevel. Pár dní po postřiku ten plevel zežloutne a "vytaháš" ho při sekání sekačkou. Loni jsem to úspěšně aplikovala, jen jeden druh plevelu odolal, jinak je trávník téměř angličák .

anny
29.08.2006 10:20
No to som sa chcela opýtať aj ja !

Otazka
29.08.2006 10:18
Anavi, bofix je co?
Anavi
29.08.2006 10:17
Mono, jestli nějakou část trávníku - třeba tu nejblíž k domu, budeš chtít odplevelit "bezpracně", kup si bofix.-

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 22.05.2014 19:41
     



    ivik11 napsal(a):

    Taku, to je děs, kvůli tomu stříkání plevele se ti změnilo pohlaví angry smiley confused smiley nono smiley nono smileyUž si v tom raději nehraj a čti příbalový leták grinning smiley

    grinning smiley kontrola provedena a thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

     
     
  • Autor: este
    Status: nováček

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 07:55
     



    Anavi napsal(a):

    Trochu mi to pripomina zname,kteri se pohorsuji nad postriky a pak, s prominuti,zerou v Mekaci a obden griluji. Kazdy holt spatrujeme zdravy zivotni styl a soulad s ekologickymi myslenkami v necem jinem.

    :-)) Ja si myslím to isté,ale opačne.Najprv perfektná strava,zdravá a potom idem na záhradu a oblejem ju organophosphátmi,následne vraj bio plodiny.Už ich vidím.Aby bolo jasné,ja nie som greenpeac ani nič také,akurát si uvedomujem,že majitelia farmaceutických a hnojivových firiem sú tí istí a majú uplne rovnaké metody predaja či sú to lieky alebo hnojivá.

    Na jednej strane nechceme antibiotiká ani očkovanie,na strane druhej akceptujeme ovocie v ktorom papkáme Biolit napriklad.Takže lejte si do záhrady čo chcete,moja vzhľadom na to,že do nej nič nelejem je bordel,ale zdravý.Ale tie Vaše záhrady sú krásne to je fakt.Rada sa na ne pozriem,ale za cenu používania takto silných pesticídov a herbicídov pravideľne ich nechcem.Nepoviem ked kalamita,ale pravideľne,len preto aby bola uprataná ako obývačka to nie.Ale toto je vec názoru a každý si spraví ako je dobre jemu,ale mal by myslieť aj na vnúčatá.Načo im bude krásna a uprataná záhrada,ked nebudú včely?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 08:10
     

    este, je řeč o trávníku, trávu my nežerem a tak můžeme být v klidu winking smiley

     

    Konec vtipkování, ovoce a zelenina, které kupujeme v obchodech, je postříkáno nesčetnými postřiky proti všemu a všem, ve srovnání s tím si rozumný člověk na zahradě postříká minimálně, jenom když není zbytí s dodrží ochrannou lhůtu. Chci 3 x za léto stříkané okurky, sklizené po uplynutí ochranné doby? Nebo nic a kupovat okurky z obchodu stříkané každý týden, dovezené přes půl Evropy a dodržení ochranné lhůty nekontrolovatelné?

    Každý si hledá v životě svůj kompromis.

     

    (na svých 25 m2 trávníku nežádoucí plevel natírám Roundupem štětečkem, koncem léta, kdy má aplikace max účinnost, to je můj kompromis)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 08:19
     

    Žijeme v době i v místě, které nám bylo dáno a z toho musíme vycházet. Něco ovlivnit můžeme, něco ne. Jak říká Hanka, je to o kompromisu a to už je rozhodnutím každého jedince, co upřednostní. Mně se v trávníku líbí sedmikrásky, ale bodláky v něm tedy nemusím. Snažím se ničit manuálně, až další volbou je nějaký chemický zásah.

     
  • Autor: este
    Status: nováček

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 08:57
     

    :-))) Pekný príklad-Bodliak,čiže Pestrec mariánsky-znižuje cholesterol,zlepšuje trávenie,hojí sliznicu maternice,detoxikuje a posilnuje pečeň,chráni žily a cievy,preukazateľne odstranuje následky chemotherapie,používa sa pri otrave jedmi,.....

    Čaj-1 čajová lyžička rozdrvených semien na 250 ml vody,luhovať 15-20 minut.Príjemný deň :-))

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 09:02
     

    Tak zrovna tenhle "bodlák" jsem na mysli neměla. Ostropestřec pěstuju cíleně a mám ho na zahradě několik kusů winking smiley

    V trávníku ho ale nemám, není moc příjemné na něj šlápnout bosou nohou grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 09:03
     

    ostropestřec mariánský pochází ze Středomoří, u nás se pěstuje, bodlák v trávníku je fakt jiný druh winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 09:48
     

    Tak to nějak shrnu. Přesně, jak píše Hanka. Rajčata z obchodu jsou stříkaná dvacetkrát confused smiley , takže i kdybychom ve snaze zabránit plísni, postříkali třikrát, furt eště dobrý smiling smiley. Pampelišky a sedmikrásky mám v trávníku normálně, taky chci sem tam něco hodit morčeti,aby se mělo dobře smiling smiley. No a včel mám na kvetoucích kytkách kolem sebe tolik, že to někdy jen hučí - třeba včera na rozkvétajícím skalníku jich bylo snad sto!!! eye popping smiley eye popping smiley Aspoň podle toho kraválu grinning smiley. Takže naopak si myslím, že když budu mít tu pěknou zahradu, kde to bude kvést a poskytnu včelám zdroje, možná to bude lepší, než když má někdo na zahradě bordeliště. Ale chápu, je to věc názoru. winking smiley Na zahradě mám dvě ptačí hnízda a když vidím přes okno, kolik žížal a různých brouků mi kosáci vytahají ze záhonů, asi ta moje zahrada úplně "mrtvá" nebude. nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 14:24
     

    Nejlepší jsou ti rádoby ekologové, kteří poukazují na něco, čemu vlastně vůbec nerozumí, ale přesto ví, že ostatní to dělají špatně. thumbs up angry smiley Pokud se nebudeme bránit proti škůdcům v počátku (ať už posilováním imunity nebo nějakým prostředkem), při kalamitě by byl zásah určitě horší a výsledek nejistý. grinning smiley 

    Možná, kdyby někteří neměli na zahradách ten "zdravý" bordel, nemuseli bysme my ostatní používat postřiky

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 14:38
     

    Třeba na zemi naskládaná prkna, která jsou živnou půdou pro slimejše, že? To by se ušetřilo Ferromolu grinning smiley. Ale tohle nemá vítěze, každý jsme jiný a učím se to respektovat, i když mi to jde někdy hodně těžko stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 23.05.2014 14:45
     

    Ivčo, mně tady vadilo, že na otázku

    Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    neodpovídá, neradí, ale píše hlouposti. Myslím, že zrovna tady nikdo nadbytečně chemii nepoužívá, ať už proto, že je drahá, nebo proto, že se snaží situaci řešit napřed jinak. Spousta prostředků se rozkládá v zemi na látky, které neškodí. A upřímně, když vidím Šumavu z letadla, chce se mně brečet nono smiley 

     
  • Status:

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 27.07.2014 15:18
     

    Ahoj děvčata, patřím taky k těm zločincům, kteří si myslí, že bez chemie se dnešná pěstování čehokoliv neobjede. Proti plevelům v trávníku používám DICOTEX, který stojí 125 Kč - 100 ml. Je to podstatně méně než BOFIX a účinky obou přípravků jsou srovnatelné. V trávnících sekaných nakrátko sekačkama nejsou hlavním problémem pampelišky, ale sedmikrásky a poléhavý jistrocel a jetel plazivý. Těchto plevelů se bez chemie nelze zbavit. nono smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 14:37
     

    ... za náma káceli les a pálili větve s chvojím, jsou tam kůpy popela , dalo by se to nějak využít, třeba proti mechu confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 14:43
     

    A proč se chceš zbavovat mechu? Máš angličák? Nemáš, mech šetří sekání a je příjemný v takových zahradách jako máme my, divokých přírodních. Stejně tam budeš mít kyselo a vlhko, máš potok. Já tedy popel sypu, ale k těm rostlinám do nemají rády kyselo. K ostrožkám a klematisům především a na skalku. Ale půdní poměry stejně nezměníme, jen velice mirně ovlivníme a to ještě s otazníkem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně bojovat s plevelem v trávníku?

    Datum: 19.11.2014 14:48
     

    Letos je pro mechy zřejmě ideální počasí. Nikdy jsem je v trávníku neměla a letos to je mechová louka. Užívám si, že je to měkké na pošlap smiling smiley a zatím ho nechávám být.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.