sobota 27. dubna, 17:48 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Pravidlá záhrady

Datum: 17.08.2006 18:26
 

Dnes som po dlhšom čase pracovala na záhrade a vypozorovala som niektoré zákonitosti.Pokiaľ máte aj vy nejaké postrehy tak doplňujte:

1,Kvety rastú extrémne-buď sú príliž bujné alebo nerastú vobec

2,Plevel je inteligentný,berie ne seba vždy podobu susediacej kultúrnej rastliny

3,Nízké kvetiny použité ako rabatá vždy vyrastú nezvykle vysoko

4,Kvety vyrastené zo semien označených ako "zmes farieb" sú jednofarebné.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 08:06
     

    Moj samozavlazovaci system - ja a polievacia kanva - sme teraz rano zmakli len to najnutejsie, co bolo posadene minuly tyzden ..grinning smiley - teda 3x som sa otocila a dost..... a idem polievat tentoraz sama seba - coldrexom...dokelu, zas som chytla nejaku virozu...

    Vcera u nas asi 5x sa spustil dazd...co bolo vzdy len 5-6kvapiek a dost...Travnik zacina naberat formu julovo-augustovu - teda cista zlta farba....Dnes je zas pekne slnecno a este k tomu fuka silny vietor...hm, vyzerato to vsetko velmi biedne..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pravidlá záhrady

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 08:09
     
    U nás ani kapka!!! O 15 km dál alespoň pokropená silnice...u nás Sahara. Zavlažovat budeme opět já a konev.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 08:32
     
    Keria: Neboj, on se ten trávník vzpamatuje. Na obecním ho ponecháváme osudu, loni v těch vedrech byl skoro žlutý, pak párkrát sprchlo a krásně obrazil a zazelenal se. Ještě je čas, léto je před námi winking smiley
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 15:41
     

    Danaba, taky jsem se pokoušela udělat samozavlažování - dvě větve z hadice, kterou jsem propíchala přesně, aby to stříkalo jen na ty žádané rostlinky. No, něko mi s tím šoupl, nebo se poucpávaly ty dírky, prostě to fungovalo jeden rok a pak jsme to ani nezapínali. Fungovalo to na vodovod.

    Když je nejhůř a všechna voda dojde, tak natáhnu hadici a nám za půl hodinky taky zalito. Vadí mi na tom dvě věci, že je voda jak led a že to pak poznám na vyúčtování....


    V USA jsem právě všude viděla krásné zelené trávníky i v parném létě a říkala si, jak to dělaj, když kolem silnic je sucho. Jednou jsme se byli po ránu projet na bruslích a přišli na to :-).

     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 18:57
     
    Omlouvam se, ze mi v predeslem prispevku sad smiley vypadavala slova a pismena.
     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 19:06
     
    Jano, ty krasne travniky maji nejen diky vydatnemu zalivani, ale take diky kvalitnimu travnimu osivu. My jsme tady dosivali cast travniku. Koupili to nejdrazsi, co bylo, a ta cast je ted primo vystavni. U nas je k dostani tak pet druhu travniku, ale nemyslim, ze bych kdy takoveho travniku u nas dosahla. Tady je min. 10 druhu osiva od takovych 10 ruznych znacek. Dalsi vec je pak hnojivo: ceska trava mi primo zesilela po pohnojeni americkym hnojivem. Jenomze jak jsem uz psala na L., moje terasa je obracena na jih a tudiz je dost rozehvana pres den a ceska trava to nema sanci vydrzet, protoze je pak vecer uvarena. Proto jsem presla na travu zoysia japonica, ktera vydrzi uplne vsechno a nevyzaduje tolik vody, spis vodu zadrzuje, takze kdyz si na ni v lete sednete, mate mokre kalhoty, i kdyz po koli vladne teplota i pres 45 stupnu. Navic roste hodne, ale opravdu hodne pomalu.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 25.04.2007 21:07
     

    Pekny travnik je naozaj parada , ale ani nahodou nie jednoducha vec...Ja mam pred domom travnik z parkovej zmesi.. v tej duhej casti za domom uz bolo dosievane vselico - ihriskova, golfova, tiez obcas parkova...U nas je dtto ten problem, ze tam prazi slnko cely den, k tomu este ilovita tazka poda...a hlavne vypalene kolecka po psoch...tak kazdy rok musi nieco dosievat .....Ale inak mavam naozaj okrem jula-augusta celkom slusny husty zeleny travnik aj bez extra polievania, len s obcasnym hnojenim cereritom(3-4x). Myslim, ze je to tym, ze som prave pouzila tolko zmesithe finger smiley , ze nakoniec sa tam vyselektuju take druhy travy, co asi vydrzia aj take bojove podmienky.....

     

    Vidim to aj na susedovi vedla, - ten roky sa usiliju o krasny j husty jemny travnik, robi s nim psie kusy - dosypava kazdy rok zmesou raseliny a piesku, polieva kazdy vecer - teraz tiez uz druhy tyzden...a travnik ma naozaj nadherny - ale len na jar ...a v lete mu vzdy napolo "vykape"...Zial stale na to asi neprisiel, ze proti prirode sa neda ist...a ze tento druh travy sa u nas jednoducho neda...

    Teraz posledne 2r.si vsimam v obchodoch , ze v ponuke su uz aj u nas specialne zmesy pre tieniste miesta, slnecne -suche...atd...Mate s nimi uz nejake skusenosti, naozaj su vyhodnejsie?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 24.01.2008 11:42
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 09.02.2008 14:27
     

    jeden tip na vybudování zahrady: [www.floranazahrade.cz]

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 09.02.2008 14:29
    Hodnocení fotografie "Pravidlá záhrady": 5
     

    Až se vyspím, přečtu si to. Po tý volbě potřebuju počumět trochu do zeleně grinning smiley (Jo, Zuzka mě tahá do Prokopáku, ale tenhle nápad dostao ještě asi milión lidí, a já nejsem na hromadný procházky, takže né-e-é) grinning smiley

    Vypadá to, že je tady jaro, že?

    Jááá su tak ščasnéééé!!!!! grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 09.02.2008 14:30
     

    a ještě něco, ať má Stano na výběr: [bydleni.lidovky.cz]

    winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 09.02.2008 14:33
     
    Jůůvajs, to se těšim i já!!! Přihoď ještě něco! Ale už fakt jdu. Dám smoking smiley a mizím v kanafasu.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 03.04.2008 14:06
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 03.04.2008 14:08
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 17.04.2008 16:03
     
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.