neděle 28. dubna, 02:03 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Pravidlá záhrady

Datum: 17.08.2006 18:26
 

Dnes som po dlhšom čase pracovala na záhrade a vypozorovala som niektoré zákonitosti.Pokiaľ máte aj vy nejaké postrehy tak doplňujte:

1,Kvety rastú extrémne-buď sú príliž bujné alebo nerastú vobec

2,Plevel je inteligentný,berie ne seba vždy podobu susediacej kultúrnej rastliny

3,Nízké kvetiny použité ako rabatá vždy vyrastú nezvykle vysoko

4,Kvety vyrastené zo semien označených ako "zmes farieb" sú jednofarebné.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 02.03.2007 23:45
     
    Ano, ale - nahoře na liště je tučně chat, zmáčkni a vstoupíš k nám, jo ..
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pravidlá záhrady

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 02.03.2007 23:46
     
    úplně nahoře
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 04.03.2007 07:54
     

    zákon schválnosti v praxi:

    Zasela jsem šantu kočiči, obrubovou, vyrostla 1,5m, jakási bíle kvetoucí, kopřiva . grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 04.03.2007 21:10
    Hodnocení fotografie "Pravidlá záhrady": 5
     
    hiii holky vy jste čísla. Jinak máte samozřejmě na 100% pravdu
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 20.03.2007 00:44
     
    Možná vás potěší i moje zkušenost. Nesela jsem ale zakoupila sazeničky "nízkých", (zdůrazňovala jsem že chci nízké) afrikánů do truhlíků. Takže samo sebou vyrostly jen vysoké a navíc jeden z nich " bylo rajče!!! " To je , co? A dejte takové truhlíčky na háky balkonového zábradlí. Smůla....
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 13.04.2007 19:25
     
    Casto kupujem sadenicky kvetov na trhu...Daso, moja otazka je vzdy ake je to "vysoke" , resp. aka "farba"..the finger smiley ...lebo akonahle povies co chces, tak neseriozni predajcovia ta chcu oblbnut..
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 14.04.2007 09:08
     

    Tenhle názor se mi líbí:

    Styl zahrady.
    A kdo řekl, že Vaše zahrada musí mít pevný styl? Kolik z nás si bude chtít udělat pravou japonskou zahradu se všemi pravidly, která k ní patří (a že jich je dost!). Vaše zahrada je pro Vás a Vy se tam budete cítit jako v ráji. Tak se nenechte omezovat a až se Vás soused rýpal zeptá, v jakémže stylu ta Vaše zahrada je, že to nedokáže odhadnout, tak mu klidně povězte, že v Macháčkovském, nebo třeba Novákovském, klidně i ve stylu Burdová-Krásná. Jediné, co musíte sledovat, je technika fungování vzájemně seskupených rostlin. Kde nepomůže vlastní cit a vědomosti, poradí odborník. Tím máme na mysli například odhad velikosti v dospělosti a tím pádem i vzdálenost ostatních rostlin, nebo požadavky na kyselost půdy či zimní ochranu.

     

    Nevím, jak vám, ale mě se třeba líbila přeplácaná zahrada Miiikiho nebo jakou měl přezdívku smiling smiley. Nemáte na něho někdo kontakt? Zahradničení se tu začíná rozjíždět, jeho fotky by se hodily smiling smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 16.04.2007 11:59
     

    taky zajímavé a poučné čtení:

    [www.dumabyt.cz]

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 16.04.2007 13:37
     
    Anavi....tiez som zastanca toho - sice mozno blbe, ale mojespinning smiley sticking its tongue out !!!!!!!!..Ale na druhu stranu rada citam rady kvoli tomu, aby som sa vyhla pripadnym prilisnym kopancom...Napr. kupujem roky casopisy, mam kopec knih....a stale sa v tom novom najde nieco, co si vezmem k srdcu ( hihi...selektujem, musim..mozem...nemusim)grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 17.04.2007 00:29
     
    Keria: taky se snažím, abych - aspoň pocitově - sázela vedle sebe rostliny, které se k sobě hodí. Ale prostě se mi toho líbí spousta a kdybych se měla omezit jen na něco, bylo by mi to líto winking smiley Na druhou stranu - už během prvních dvou let vidím, s čím jsem šlápla vedle a jde to nemilosrdně pryč smiling smiley.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 17.04.2007 00:48
     

    Zaujala mě tato diskuze na netu, ráda uslyším i názory vás ostatních - Co považujete za kýč v zahradách?

    [dendro.mojzisek.cz]

     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 17.04.2007 05:40
     

    Anavi: velmi zajimave odkazy.

    Musim souhlasit s tim autorem prispevku o kyci. Nemam to rada a strasne nerada bych mela vystavu poslednich trhaku z obchodu, tj. hlavne ty doplnky. Mozna to mam jednodussi diky mamce, ktera je tak trosku do umeni a v lete na terase dela obcas nejake ty keramicke sosky nebo spis jenom hlavy lidi (jeden ma hlave jablko, druhy motyla a radeji si zakryva oci, aby nevidel to, co tam zrovna provadime winking smiley ). Je to zkratka neco jineho... Na druhe strane je fakt, ze trpaslika bych si tam 100% nedala... uz treba moji mame vadi veskere solarni lampy, ktere jsou jednotne, protoze jsou zkratka plastove. Ono je to opravdu dost tezke si tak urcit, co je pro koho kyc a co ne a co je rusivym elementem celkove atmosfery zahrady.

    Jenom opravdu nevim, kam bych mela zaradit sveho souseda, ktery je takovy vseumel a hrd do vseho: z jeho zahrady - terasy mi slezaji vlasy hruzou, kdyz to vidim. Vsechno tyra v malych kvetinacich, ve kterych to pred tremi ci ctyrmi lety koupil. Musi mit uplne vsechny mozny kytky, jejichz nazev si pamatuje do chvile, nez si je priveze domu. Kdyz uz si na neco koupi vetsi kvetinac nebo spis ten keramicky obal, tak je to kazdy pes jina ves. Pak se divi, ze kazdou zimu tam temer 40% ztraty. Kytky zasadne nestriha, protoze se do zeleneho prece nema strihat, ne? Mozna proto i travnik sece minimalne. Chemii nepouziva, takze kdyz on ma msice, tak ja tuplem. K tomu si vozi kytky, co vyryje u silnice nebo v lese, a priveze je i s mravenistem. Mozna tak zavadi novy styl, mozna ja jsem jenom nechapava puntickarka a nemam trpelivost mu neustale dokola vysvetlovat, ze tak ne a ze tak ano ... confused smiley Kazdemu asi proto nakonec bude vzdy vyhovat neco jineho: nekdo ma vytribeny vkus a vyzaduje pevny rad, jiny chce mit ze zahrady prehledne arboreto, nekdo miluje chaos a dzungli, jiny prebujele baroko v zahrade a nekdo se vyda stredni cestou. A kazdy bude mit nakonec i jiny pristup v peci o zahradu.

    Kdyz si jenom pomyslim, ze nekolik mych znamych si nechalo navrhnout zahr. architektem zahradu a zaplatilo opravdu tezke penize za navrh a provedeni a rostliny a nakonec beztak nevedeli, co s tim vsim maji delat: cast rostlin jim posla, cast se primo zblaznila a cast stagnovala. Takze si myslim, ze do pravidel by kazdopadne mela spadat i schopnost se do jiste miry umet postarat o to, co mi na zahrade roste, at' sam nebo s odbornou pomoci, jenomze toto mnoho lidi stale jeste nechape.

    Omlouvam se za me slohove cviceni... jdu spat a Vy budete za chvili vstavat. Tak pekny den!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 17.04.2007 08:04
     

    Danabo, někdy je zahradní architekt hotová pohroma. VIděla jsem zahradu našich známých, stálo je to 35 tisíc, neměla jsem tu sílu jim na plnou hubu říct, že to byly vyhozený prachy sad smiley.Hotová změť. Si troufám říct, že kdybych si dala práci a čas, tak to vymyslím líp. Tak jsem jen řekla, že si měli líp vybrat, že tohle byl spíš nějaký nezkušený člověk. Něco jim naroste za rok, něco ani za deset, takže tam budou taková holá místa, no nepopslatelný,podle mě dost odfláknutý sad smiley. U "odborníka" si myslím, že je třeba představa o rychlosti růstu rostlin jednou ze základních znalostí.

    Je to možná ale taky jen věc názoru - já bych třeba před ty pomalu rostoucí jehličnany něco předsadila a pak to jednou - po x letech zlikvidovala, než se dívat na metr a půl kůry, kde nic není confused smiley

     
  • Autor: Danaba
    Status: začátečník

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 17.04.2007 13:50
     
    Anavi: to jsi videla jeste "levnou realizaci". Ja videla dve za 100tis. a 130tis. a obe dve temer na chlup stejne: thuje kolem plotu a rhododendrony pred domem a pachysandru na pochuzi cast!
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pravidlá záhrady

    Datum: 18.04.2007 13:52
     
    Danaba: teď budou dělat podle architekta zahradu sousedi, tak jsem zvědavá.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.